Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Valentine's Day Quest, Gift & Discounts


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Kelton interesanta ideea dar... ati luat in calcul faptul ca acel elicopter RC zboara cu 30km/h iar checkpointurile sunt extrem de departate intre ele si cred ca dureaza cam 20 min sa ajungi dintr-un oras in altul inmultit cu 15... cred ca ar ajunge undeva pe la 6 ore(mai mult sau mai putin) sa termini quest-ul... se poate face ceva in privinta asta sau ramane asa quest-ul?

Link to comment
Share on other sites

Bataie de joc! giftul ca giftul dar questul este  o prostie . Stai o vesnicie pana te duci cu amaraciunea aia de globin dintr-un oras in altul mai ales ca combustibilul se duce foarte rapid si ai sanse sa ramai cu el. Dar mai ales daca duci flori la 5 cp-uri si apoi vrei sa renunti si sa continui mai tarziu trebuie sa o iei de la capat cu 0/15. Inteleg ca nu a fost timp si ati facut ceva rapid dar e prea de tot... Sa fim seriosi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Haise said:

@Valentin.Medicul Te contra-zic intr-o privinta: Se salveaza dupa fiecare floare dusa, am testat.

Posibil. poate a fost doar un bug dar totusi iti ia foarte mult. Macar de punea ceva mai rapid e prea de tot. iti ia cel putin 10 minute sa te duci dintr-un oras in altul 15x10=150 asa aproximativ, poate iti ia mai mult. Sa stai 2 ore sa faci e strigator la cer.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Valentin.Medicul said:

Posibil. poate a fost doar un bug dar totusi iti ia foarte mult. Macar de punea ceva mai rapid e prea de tot. iti ia cel putin 10 minute sa te duci dintr-un oras in altul 15x10=150 asa aproximativ, poate iti ia mai mult. Sa stai 2 ore sa faci e strigator la cer.

La care se adauga si timpul de refill daca nu ai skill 5 la mecanic. Ajungi poate la 3 ore de zburat de nebun prin joc cu 29 km/h. Nu stiu cine a gandit ca e fun sau interesant asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Logout. said:

La care se adauga si timpul de refill daca nu ai skill 5 la mecanic. Ajungi poate la 3 ore de zburat de nebun prin joc cu 29 km/h. Nu stiu cine a gandit ca e fun sau interesant asa ceva...

Da..... si giftul ma.... chiar asa sa nu puna nimic ba o scena ceva.. da-o ba in colo de treaba.

Link to comment
Share on other sites

Personal cred ca acest quest este unul foarte bun, deoarece e putin mai greu. Consider ca trebuie sa aveti rabdare si sa munciti putin daca doriti acel premiu. Va simtiti mai bine cand munciti putin mai mult pentru a obtine ceva decat atunci cand il primiti "gratis". E o alta satisfactie.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kristijan92 said:

WHO WAS THE DEPRESSED PERSON TO MAKE THIS QUEST ???

JUST GO AND ASK FOR A PROFESSIONAL HELP

.............................

I was the „depressed” person to do so. Just chill and things will get solved, as I had no way of actually testing the Quest without it being implemented and it got implemented late because our scripter had exams.

 

Questul urmează să fie modificat în așa fel încât să poată fi realizat în cel mult 30 de minute, o oră, cum ar fi și normal.

Nu am reușit să testez Questul înainte de implementare pentru că acesta a fost adăugat târziu din cauza examenelor pe care le-a avut scripterul nostru de susținut la facultate.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haise said:

Personal cred ca acest quest este unul foarte bun, deoarece e putin mai greu. Consider ca trebuie sa aveti rabdare si sa munciti putin daca doriti acel premiu. Va simtiti mai bine cand munciti putin mai mult pentru a obtine ceva decat atunci cand il primiti "gratis". E o alta satisfactie.

Da ma ti se pare normal sa muncesti 3 ore pentru ce? Pentru o gresala de a lor. Tinand cont ca inainte luai aceste premii in maxim juma de ora. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Valentin.Medicul said:

Da ma ti se pare normal sa muncesti 3 ore pentru ce? Pentru o gresala de a lor. Tinand cont ca inainte luai aceste premii in maxim juma de ora. 

Daca e sa ne gandim asa, prin 2014-2015, cand era un quest, ei ascundeam anumite chestii prin mapa, si nu aveai radar sau mapa pe website, si jucatorii postau pe forum o mapa unde au gasit chestiile respective, si asta in functie de cum se miscau jucatorii putea sa dureze 2-3 zile, si erau premiile mult mai mici. Dar da, fata de ultimele questuri, acesta dureaza foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kelton said:

:en: Suna bine pana începi sa l faci....cand vezi ca ai de făcut 30 de minute doar ptr un buchet de flori din SF în LS zici ca te lași de SAMP. 

 

Edited by Wakaso
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.