Jump to content

Ce genuri de muzică ascultaţi?


BIS aka OldNab
 Share

Ce genuri de muzică ascultaţi?  

123 members have voted

  1. 1. Ce genuri de muzică ascultaţi? (sondaj)

    • Blues
      6
    • Clasică
      11
    • Country
      9
    • Dance
      10
    • Dubstep
      9
    • Flamenco
      4
    • Funk
      4
    • House & Trance
      13
    • Jazz
      9
    • Latino
      14
    • Manele & Orientală
      48
    • Metal & Punk
      10
    • Nightcore
      5
    • Pop
      32
    • Populară
      12
    • R&B
      13
    • Rap
      64
    • Reggae
      14
    • Rock
      23
    • Trap
      53
    • Turbo-folk
      4
    • Uşoară
      18


Recommended Posts

In general ascult: Manele & Orientală, Pop, Populară, Uşoară si foarte rar Rap / Trap.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai des ascult American Latino, apoi RAP, apoi EDM. Acestea top 3 imi plac enorm de mult si le ascult des. Dar de principiu nu ascult orice muzica, deoarece nu-mi place sa-mi cobor nivelul de constinta si vibe-ul pt anume genuri de muzica extra-low sau chiar low. Totodata cand muncesc ascult muzica de meditatie de nivelul de constinta 500+ pe care le am de la mentorul meu Bujor Razvan.

Link to comment
Share on other sites

Imi place sa ascult Rap si Trap, deoarece sunt doua stiluri aparute in perioade diferite, dar care isi imprumuta trasaturi unul de la altul si majoritatea celor care produc muzica de acest gen exceleaza in domeniul lor audio.

Link to comment
Share on other sites

Personal, mă împac cu orice gen de muzică, în funcție de mood. Chiar și fiecare gen în parte are subgenurile lui și melodii pentru diverse vibe-uri. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2022 at 11:55 AM, TLG Azonic. said:

Personal, mă împac cu orice gen de muzică, în funcție de mood. Chiar și fiecare gen în parte are subgenurile lui și melodii pentru diverse vibe-uri. 

Copy-Paste Avertisment

Link to comment
Share on other sites

Ascult de toate,de la muzica clasica la trap la manele pana la death metal,as putea spune ca genurile rock si metal au un loc special in inima mea pentru ca cu astea am crescut,am inceput sa descopar si alte genuri acum un an.

Link to comment
Share on other sites

Ascult de toate, mai putin ROCK!. Avand in vedere ca suntem romanii logic ca toti ascultam manele. Nu exista persoana sa zica ca ea ''nu asculta manele'' Bro, la nunta cand te duci tot manea asculti! Deci imi asum ca ascult manele,trap/rap.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.