Jump to content

Ce genuri de jocuri preferaţi?


BIS aka OldNab
 Share

Ce genuri de jocuri preferaţi?  

107 members have voted

  1. 1. Ce genuri de jocuri preferaţi? (sondaj)

    • Acţiune & Aventură
      35
    • Online
      47
    • RPG
      63
    • Simulator
      30
    • Sport
      21
    • Strategie
      28


Recommended Posts

Simulatoarele si cele de strategie ma atrag cel mai tare.

Simulatoarele daca sunt bine facute, sunt cele mai bune feluri de a testa posibilitati din viata reala sau doar sa te distrezi. Iar cele de strategie, daca sunt pe nivele de dificultate, sunt cele mai forta jocuri, pentru ca iti pun mintea la incercare, iti fac un challenge constant si te tin in priza.

Edited by Jackson Brooklyn
Link to comment
Share on other sites

Cel mai mult imi plac shooterele si jocurile de strategie, Team Fortress 2 (unul din jocurile mele preferate din toate timpurile), respectiv Hearts of Iron sunt doua exemple bune. Nu imi plac jocurile care nu au nicio boaba de realism, sau cele pur fantastice, precum cele din seria Legend of Zelda, franciza Mario Bros care a fost si este in continuare mulsa pana la ultimul dolar, etc. Din cand in cand, totusi, mai joc si jocuri RPG desi nu sunt mare fan al rolului de joc. SAMPul si cateva altele pe care nu le pot numi acum sunt o exceptie (desi SAMPul nu este chiar RPG in sensul adevărat al cuvantului, este doar 50% roleplay si 50% Godfather, de unde numele de RPG - RP + G). 

Link to comment
Share on other sites

Imi plac foarte mult jocurile de tip RPG, simulează fix viata reală, poti face cam orice ce ai putea sa faci si in viata reala, imi plac si Simulatoarele. In principal imi plac jocurile care se apropie de viata reala fara elemente SF. 

Link to comment
Share on other sites

Sunt chiar impresionat de rezultatele statisticilor din acest poll de pana acum. Nu m-as fi asteptat ca un numar asa de ridicat de persoane sa prefere jocurile de tip RPG. Credeam ca 'Actiune' este in top.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.