Jump to content

Aveţi cazier?


BIS aka OldNab
 Share

Aveţi cazier?  

97 members have voted

  1. 1. Aveţi cazier? (sondaj)

    • Da
      2
    • Nu
      95


Recommended Posts

On 2/28/2021 at 3:00 PM, jaysoN said:

Nu am 

Comentariu simplist. Ținând cont că am fost în inactivitate, tot primești avertisment verbal. Sfârșit de săptămână fain!

On 2/28/2021 at 1:58 PM, AIM Hawkeye said:

Nu, si nici nu vreau.

Post copiat. Primești un avertisment verbal în cadrul secțiunii Juridic.

Link to comment
Share on other sites

Nu am cazier și încerc sa îl țin curat.

Din păcatele legile noastre sunt destul de stricte și nu foarte bine gândite in unele domenii + majoritatea adolescenților duși de val sau pur și simplu oameni care nu au gândit prea mult înainte de a face ceva ilegal se aleg cu dosar penal.

De exemplu pentru auto-apărare dacă nu ești atent in ceea ce faci te poți alege și tu cât și agresorul cu un dosar penal și poate chiar pușcărie (sa speram ca nu)

Sa luam un exemplu clasic (Mesaj dacă am greșit) 
Legea nu prea îți permite sa te aperi de un atacator cu o arma mai periculoasa decât cu ce te ataca el (Îmi cer scuze dacă greșesc) 

Si mai este un loc unde mulți adolescenți - tineri adulti se trezesc cu dosar Penal (Motocicletele de categoria A limitate ilegal pentru categoria A2)

Categoria a2 pe scurt (35 kw sau 70kw limitat la 35kw și nu are voie sa depășească un raport mai mare de 0.2kw/kg) 

Categoria A (Nu ai limite)

Și așa se trezesc tinerii deștepți care circula cu motociclete de 95-100-120kw limitate la (A2) adică 35kw. (Ilegal) 


Bonus : Categoria A2 se poate obține la 18 ani. 
Categoria A la 24 de ani sau 2 ani experiența de A2.

 

Edited by MorarDavid
Link to comment
Share on other sites

Nu am cazier si nici nu voi avea. Pe langa asta, studiez si la Drept, probabil ca reprezinta un avantaj pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

Yes , I have some university fight and i have beaten them a lot so case was filed against me.

Edited by RW SARKAR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.