Jump to content

Care sunt/au fost materiile tale preferate?


BIS aka OldNab
 Share

Care sunt/au fost materiile tale preferate?  

90 members have voted

  1. 1. Care sunt/au fost materiile tale preferate? (sondaj)

    • Biologie
      13
    • Chimie
      8
    • Cultură civică
      5
    • Desen
      7
    • Economie
      7
    • Filosofie
      4
    • Fizică
      7
    • Geografie
      26
    • Informatică
      20
    • Istorie
      19
    • Limba şi literatura română
      20
    • Limbi străine
      25
    • Literatură universală
      5
    • Logică
      10
    • Matematică
      22
    • Muzică
      11
    • Psihologie
      10
    • Religie
      6
    • Sociologie
      5
    • Sport
      34
    • TIC
      16


Recommended Posts

Istorie! Daca esti atent la lectii mai ales la personaje precum Ahile, Leonidas, etc sunt cateva fraze in care se spune despre ei, acest lucru te poate ajuta sa-ti cladesti un caracter.

exemplu: Leonidas a ignorat avertismentele clarvazatorilor si s-a dus in lupta cu o armata mica de spartani doar pentru a asigura siguranta regatului sau. Din asta reiese ca mereu trebuie sa lupti pentru ce este al tau.

Link to comment
Share on other sites

Mie imi plac limbile straine, cum ar fi engleza sau germana. De asemenea imi place si ma descurc bine spun eu la matematica. Pot spune si ca informatica imi place, doar ca pana acum nu am avut profesori care sa isi dea interesul si sper ca in viitor voi da de unul bun.

Edited by CONSTRUCTORUL
Link to comment
Share on other sites

Limba romana, ii datorez tot ce stiu la momentul actual profesoarei mele de Limba si Literatura Romana! Apoi, geografia.. pur si simplu am ramas uimita cate chestii frumoase ne inconjuara. Iar istoria, datorita modului de predare a profesorului, care pur si simplu ne explica totul cu atat drag incat ne transpunea in perioada respectiva. Ce pot sa spun... arta. :D 

Link to comment
Share on other sites

Istoria, mi a placut datorita faptului ca am avut un profesor foarte bun care stie sa te faca sa intelegi si totodata sa iti placa materia lui, Sportul o materie la care te relaxai si mai scapai din stresul orelor tinute clasic in banca si de asemenea Geografia, chiar daca nu excelam la ea mi s a parut intotdeauna interesanta ideea de a cunoaste informatii despre lumea in care traim, din punct de vedere politic dar si geografic (munti, mari, oceane, campii etc.)

Link to comment
Share on other sites

Mereu am fost pasionat de matematica, istorie, sport, geografie, chimia si informatica considerandu-le unele dintre cele mai usoare obiecte, alte obiecte la fel de necesare si care nu-mi plac foarte mult sunt limba si literatura romana, biologia si desenul

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.