Jump to content

Ce sporturi practicaţi/aţi practicat?


BIS aka OldNab
 Share

Ce sporturi practicaţi/aţi practicat?  

77 members have voted

  1. 1. Ce sporturi practicaţi/aţi practicat? (sondaj)

    • Arte marţiale
      4
    • Atletism
      3
    • Baschet
      14
    • Baseball
      1
    • Box
      9
    • Canotaj
      1
    • Dans sportiv
      1
    • Fotbal
      36
    • Fotbal american
      1
    • Futsal
      1
    • Gimnastică
      1
    • Haltere
      3
    • Handbal
      9
    • Hochei
      0
    • Înot
      9
    • Judo
      0
    • Karate
      4
    • Kickbox
      3
    • Motorsport
      1
    • Oină
      0
    • Patinaj artistic
      0
    • Polo
      0
    • Rugby
      3
    • Scrimă
      0
    • Skandenberg
      0
    • Şah
      7
    • Tenis
      3
    • Tir sportiv
      0
    • Volei
      1
    • Wrestling
      2


Recommended Posts

Am practicat şah şi fotbal în şcoala primară şi rugby în gimnaziu. De şah m-am lăsat fiindcă erau alţii mai buni de vârsta mea, fotbal pentru acelaşi motiv, iar de rugby fiindcă a trebuit să aleg între el şi şcoală, şi-am ales şcoala.

Link to comment
Share on other sites

Mereu am fost un fan al sportului. Sportul inseamna sanatate si consider ca toti ar trebui sa practicam macar un sport. 

Cand eram la gradinita, mi-am inceput calatoria in lumea sportului cu tenisul de masa, care m-a tinut aproximativ 1 an. In scoala primara am practicat sah, handbal si badminton, dintre care badminton am practicat cel mai mult ( 2 ani si jumatate ), iar sah cel mai putin ( jumatate de an ). In gimnaziu am practicat baschet pentru scurt timp ( 3-4 luni ) si am decis sa revin la badminton in al doilea semestru al clasei a VII-a pana la terminarea gimnaziului, urmand sa particip la 2 competitii importante, aducand scoala mea pe locul II in Dolj. In timpul liceului am practicat karate un timp foarte scurt ( 2 luni ), iar din clasa a IX-a pana in prezent practic culturism, fiind sportul meu preferat.

Link to comment
Share on other sites

Am practicat Baseball, Rugby, inot si haltere.

Baseball am practicat ~6 luni

Rugby ~ 4luni

Inot 1 an si 2 luni

Sala 6 luni normal as fi vrut sa le practic mai mult timp dar din cauza unor analize medicale gresite a trebuit sa renunt la acest sport pentru aproximativ 6 luni din cauza ca doctorii nostri au considerat ca analizele pe care le-am facut indica faptul ca am pietre la rinichi sau cancer biliar 

Link to comment
Share on other sites

Am practicat handball si baschet. Handball din clasa a 1-a până în a 8a iar baschet aproximativ din a 7a pana in prezent. As vrea sa ma apuc de kickboxing/mma.

Edited by offset aka tatal vostru
Link to comment
Share on other sites

Am practicat polo pe apa pana la varsta de 21 ani. Am jucat de la varsta de 16 ani in super liga nationala de seniori pentru echipa Politehnica Cluj. Am bifat si cateva convocari la echipa nationala, iar la 21 de ani a trebuit sa renunt la polo din pricina unei accidentari serioase care a necesitat operaie (hernie inghinala dreapta). Dupa ce mi-am incheiat cariera de poloist, m-am angajat ca si antrenor de inot.

Momentan practic fitness/bodybuilding la nivel de amator, nu doresc sa-mi fac o cariera din asta deoarece este un sport foarte greu care cere prea multe sacrificii, iar eu in momentul de fata doresc sa arat cat mai bine cu cat mai putine sacrificii posibile

Edited by Kimbal
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.