Jump to content

Ce tip de maşină preferaţi?


BIS aka OldNab
 Share

Ce tip de maşină preferaţi?  

92 members have voted

  1. 1. Ce tip de maşină preferaţi? (sondaj)

    • Berlină
      19
    • Break
      9
    • Coupé
      24
    • Decapotabilă
      5
    • Furgonetă/Microbuz
      2
    • Hatchback
      5
    • Pickup
      1
    • SUV
      27


Recommended Posts

SUV pentru ca sunt spatioase si bune pentru off-road. De asemenea, berlina e si ea spatioasa fiind una dintre cele mai cumparate tipuri din Romania, in special de familile care au copii.

Link to comment
Share on other sites

SUV, de ce? 

Rezistenta si cu asta am zis tot, daca o fi sa am accident prefer sa planga maica sa. Urmeaza sa mi iau un Volvo/ Land, inca nu s decis si va fi si in functie de cat de mult mai pot strange bani. Am avut opel astra hatchback si s o izbit un Fiat in mine la semafor, nu stiu cum de si o luat dauna desi opelu avea doar portbagaju stramb si niste bucati din plastic sarite, dar...Fiat. Stiu ca tipa de m a izbit o trebuit sa si schimbe masina ca o costa reparatie prea mult. Un carlig de tractare chiar ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Prefer break pe unele deoarece porbaj mai mare și aspect mai frumos la unele modele, iar pe altele berlina.

Link to comment
Share on other sites

Imi place in general SUV deoarece sunt masini mari, cu motoare care pot duce si urca orice munte si cu o tenta offroad. Sunt superbe!

Link to comment
Share on other sites

Prefer Break, lucrand in domeniul energiei electrice am nevoie de o masina suficient de spatioasa ca sa-mi car uneltele cu mine, am un VW Passat Break 2012 si sunt extrem de multumit de ea. Dar cred ca daca pe viitor imi voi lua o alta masina, imi voi lua o Berlina/SUV, doar ca masina de oras, deplasari, etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.