Jump to content

Aţi condus înainte de a împlini 18 ani?


BIS aka OldNab
 Share

Aţi condus înainte de a împlini 18 ani?  

95 members have voted

  1. 1. Aţi condus înainte de a împlini 18 ani? (sondaj)

    • Da
      82
    • Nu
      13


Recommended Posts

Din păcate am condus. Am primit mașina la 18 ani înainte de a mă înscrie la școala de șoferi. Până am obținut permisul a fost tentația prea mare pentru a mă abține să nu mă urc la volan.

 

SFAT: Nu vă cumpărați mașină înainte de a avea permisul în mână, și nu vă lăsați nici părintii să facă chestia asta. E tentația prea mare pentru a vă putea abține, 80% dintre voi sigur veți ceda.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Chiar că inconştient. Eu am condus doar pe la ţară, în oraş nici la mine în spatele blocului n-am avut curajul.

Am avut mare noroc, stau și într-un cartier în care vezi poliția în continuu.

Link to comment
Share on other sites

Da, prima oara cand am condus pe drum public a fost la 16 ani impreuna cu un tovaras (el avea deja permis de aproape 2 ani) nu am avut trasee lungi dar pentru un necunoscator de semne sau de legi rutiere au fost destul de lungi cam pe la 17 ani jumate am mers cu tata in poligonul Ilioara (un cazan de poligon) unde am condus pana m-am inscris in scoala de soferi.

Link to comment
Share on other sites

Da, tata fiind tirist mai mereu când era pe acasa ma lua cu el sa conduc. Încă nu am 18 ani si tot conduc, bineînțeles nu pe drumuri publice.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.