Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Aţi condus înainte de a împlini 18 ani?


BIS aka OldNab
 Share

Aţi condus înainte de a împlini 18 ani?  

95 members have voted

  1. 1. Aţi condus înainte de a împlini 18 ani? (sondaj)

    • Da
      82
    • Nu
      13


Recommended Posts

14 hours ago, TLG Andrei04 said:

De la vârsta de 10 ani conduc (fără să pun viata in pericol cuiva) si nu am de gând să mă opresc .

Conducând fără permis ți-o pui inevitabil pe a ta și al altora în pericol, e inconștiență ce spui tu cu "nu am de gând să mă opresc".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Madalin said:

Conducând fără permis ți-o pui inevitabil pe a ta și al altora în pericol, e inconștiență ce spui tu cu "nu am de gând să mă opresc".

O pun pe a mea pe un poligon, un câmp si drumuri forestiere de unul singur. Si dacă ar fi si in trafic consider că de 6 ani sunt destul de capabil să conduc.

 

Edited by TLG Andrei04
Link to comment
Share on other sites

Mama ce vezi aici, facem un topic și va întrebam dacă ați tras cu arma urmează sa ziceți ca unii din voi dormiți cu pistolul sub perna și inevitabil ați și împușcat pe unul in stomac ca v-a speriat.

mari talente, conduceti de la 6 ani, voi nu stiati să vă îmbrăcați singuri și voi mari șoferi. ?? 

offf vai și amar. 
Tupi și Andrei, de ce nu v-ați deschis scoala de condus de la 11 ani zic și eu.

ON. Țin sa Menționez am condus la 16 ani, eram beat pe câmp și am furat tractorul lu’ bunica-miu.

Edited by isip
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, TLG Andrei04 said:

O pun pe a mea pe un poligon, un câmp si drumuri forestiere de unul singur. Si dacă ar fi si in trafic consider că de 6 ani sunt destul de capabil să conduc.

 

Așa e, că permisele de conducere sunt pentru fraierii care n-au condus pe un poligon (ce nu reflectă traficul real).

 

ON: Am condus supravegheat în zone unde nu puteam pune pe nimeni în pericol.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Clanin3 said:

Așa e, că permisele de conducere sunt pentru fraierii care n-au condus pe un poligon (ce nu reflectă traficul real).

 

ON: Am condus supravegheat în zone unde nu puteam pune pe nimeni în pericol.

Nu zic că permisele de conducere sunt pentru fraieri dar unii chiar si cu permis care in ziua de azi se poate lua pe o suma de banii, si unii nu au habar ce inseamna Legislatie. 

Edited by TLG Andrei04
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, TLG Andrei04 said:

O pun pe a mea pe un poligon, un câmp si drumuri forestiere de unul singur. Si dacă ar fi si in trafic consider că de 6 ani sunt destul de capabil să conduc.

 

Până la poligon tot tu o conduci? Teoretic tu poți conduce și fără permis, și așa ești mai experimentat ca mulți șoferi dacă conduci de 6 ani :))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Madalin said:

Până la poligon tot tu o conduci? Teoretic tu poți conduce și fără permis, și așa ești mai experimentat ca mulți șoferi dacă conduci de 6 ani :))

Când e vorba de poligon am anumiti prieteni, dar se pare că tu nu sti sensul cuvantului '' forestier '' + cu experienta da chiar asa fata de altii care dau o anumita suma de bani sa il obtina si daca il pui la volan ai tremura picioare. Se pare ca am ajuns subiect de bârfă  :))

Edited by TLG Andrei04
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, isip said:

ON. Țin sa Menționez am condus la 16 ani, eram beat pe câmp și am furat tractorul lu’ bunica-miu.

Cât timp nu e pe drum public poți să conduci și drogat, e mare diferență din a conduce beat/fără permis/drogat pe un drum public și că te plimbi pe terenul tău cu mașina. Dacă nu rănești pe nimeni e ok.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG Andrei04 said:

Când e vorba de poligon am anumiti prieteni, dar se pare că tu nu sti sensul cuvantului '' forestier '' + cu experienta da chiar asa fata de altii care dau o anumita suma de bani sa il obtina si daca il pui la volan ai tremura picioare. Se pare ca am ajuns subiect de bârfă  :))

Drumurile forestiere sunt și ele publice dacă ai citi codul rutier, puține sunt private și pe cele private cu siguranță vei găsi indicatorul de acces interzis.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Madalin said:

Drumurile forestiere sunt și ele publice dacă ai citi codul rutier, puține sunt private și pe cele private cu siguranță vei găsi indicatorul de acces interzis.

Sunt publice dar riscul de a punea viata cuiva acolo inafară de a ta e foarte mic, deoarece pe drumurile acelea nu ai cum sa circuli cu viteză si să provoci un accident in care viata a mai multor persoane poate fi pusa in pericol.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, TLG Andrei04 said:

Sunt publice dar riscul de a punea viata cuiva acolo inafară de a ta e foarte mic, deoarece pe drumurile acelea nu ai cum sa circuli cu viteză si să provoci un accident in care viata a mai multor persoane poate fi pusa in pericol.

Riscul este mic, dar nu inexistent, ideea e că până la drumul acela, mașina nu se conduce singură.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Madalin said:

Riscul este mic, dar nu inexistent, ideea e că până la drumul acela, mașina nu se conduce singură.

Ideea e că nu risc să merg pe un drum public in care chiar dacă nu asi face un accident, dar daca alt cienva ar intra in mine tot eu asi iesi vinovat. De aceea am anumiti prieteni care conduc ei până la un drum forestier in care circulatia este redusa.

 

Edited by TLG Andrei04
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.