Jump to content

Aţi condus vreodată sub influenţa alcoolului/drogurilor?


BIS aka OldNab
 Share

Aţi condus vreodată sub influenţa alcoolului/drogurilor?  

73 members have voted

  1. 1. Aţi condus vreodată sub influenţa alcoolului/drogurilor? (sondaj)

    • Da
      16
    • Nu
      57


Recommended Posts

Da, însă nu am circulat cu 200km/h cum fac alte persoane.

 

M-am urcat la volan pentru că a fost o situație urgentă, iar la acea oră nu găseam nici-un taxi. Am mers cu 30-40 și aia a fost, nu au existat incidente.

 

Țin să precizez că asta s-a întâmplat o singură dată în 3 ani de când dețin permisul de conducere, 3 ani fără nici-un fel de eveniment.

Edited by ALexu
Link to comment
Share on other sites

Cum si bicicleta este un vehicul, da. Odată eram putin ametit de la băuturile alcoolice și nu aveam cu ce sa ma întorc acasă de la club. E nașpa senzația, daca esti ametit calumea nici nu iti dai seama cum începi să nu mai mergi drept. Din fericire nimeni nu a pățit nimic, eu mergeam foarte încet, uneori lângă bicicleta. Nu fiti inconștienti si sa nu mergeți nici macar cu bicicleta sub influența alcoolului sau drogurilor!

Link to comment
Share on other sites

Nu, niciodata nu am facut asta. Persoanele ce fac asta ar trebui sa li se anuleze carnetul permanent pentru iresponsabilitate si punerea in pericol viata celor participanti la trafic.

Link to comment
Share on other sites

Am condus 200 de metri de la o casa la alta pentru a-i da masina prietenei mele sa conduca, te trezesti instant cand te urci la volan :))

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, TLG Grizzly said:

Am condus 200 de metri de la o casa la alta pentru a-i da masina prietenei mele sa conduca, te trezesti instant cand te urci la volan :))

Eu am condus la un majorat, am luat masina unui prieten si m-am dus tare pe drum neasfaltat cu 100km/h. :))

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare normal deoarece nu ca iti pui tie viata in pericol dar si a celorlalti participanti la trafic care nu au nici o vina. Nu recomand nici consumarea lor propriu zisa deoarece a doua zi nu mai gandesti rational si iti dispar pe termen scurt acele reflexe  de care ai nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Da, bautura, eram la munte si trebuia sa ajungem intr un sat sa dormim. Am condus cu maxim 20 la ora si am ajuns cu bine. Bine, eram atat de beat incat am ratat locatia de vreo 5 ori dar ce mai conteaza 1l de vin 500ml de palinca si niste shot uri de Jack intre prieteni.  Cat despre parerea lui Bisakaoldnab legat de permisul luat pe viata, nu mi se pare ca ar trebui sa fii sanctionat atat de grav. Sunt dobitoci treji care conduc mai prost si-s mai inconstienti decat eram eu atunci. Eram constient de ceea ce fac si de riscurile la care ma supun pe mine si pe ceilalti. Plus ca o aveam pe prietena mea in dreapta care nu m ar fi lasat sa conduc daca nu vedea ca as fi in stare. Si drogat am condus fara permis, vreo 100m pana am realizat ce faceam si m am oprit. Iar daca as fi fost prins mi-as fi acceptat pedeapsa pentru ca eram constient de alegerea facuta. Preferam permisul luat decat ursul la geam sau soarecii specifici zonei de munte.

 

Si chiar de vreti sa acceptati sau nu, daca beti si aveti permis, tot o sa conduceti beti candva. Eu beau de maxim 3 ori pe an si atunci pana ma ridici de pe jos in timp ce cant imnu romaniei, na, odata s a nimerit ca trebuia sa si conduc.

Edited by Kayac
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kayac said:

tot o sa conduceti beti candva

Vorbeşte în numele tău. Îmi place că dai lecţii de moralitate legat de Hitler, dar la rândul tău eşti şi tu un individ foarte periculos pentru societate. Din cauza prostiei tale (să te urci rupt de beat/drogat la volan) poţi ucide multe persoane nevinovate. Da, trebuie să vă anuleze permisul pe viaţă pentru că din cauza multora ca voi ne mor familiile în accidente fără să aibă vreo vină.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.