Jump to content

Sugestii - Editia 3


 Share

Recommended Posts

Salutare propun sa se implementeze ca la businessurile de tip renturi sa poti schimba culorile masinilor

Propun ca cei care au RENT la casa ta sa poata folosi si GARAJUL m-i se pare destul de normal si de EPIC

Edited by Pesuu
Link to comment
Share on other sites

Salut, B-Zone!

 

Sugerez să adăugați urmatoarele lucruri:

  • O comandă prin care putem alege vehiculele la job (joburile care au mai multe vehicule in functie de skill). Această comandă să poată fi accesată doar de jucătorii care au skill 5 la jobul respectiv. La jobul "Muncitor la Cariera" este destul de plictisitor să deții skill 5 și să folosesti doar Dumper, eu aș prefera mai mult Cement Truck.

Untitled-1.gif.4c5cbbf9bb658c67e04fae9fdf27717d.gif

  • Să se modifice facțiunea "Mayor" pentru a avea mai multe scopuri. Facțiunea să dețină un lider și membrii acesteia (maxim 20 de membrii). Această facțiune având același scop ca și până acum, dar cu niște schimbări majore. Comanda [/gov] să se utilizeze doar de membrii rank 5 (doar cei ce au această opțiune setată de către lider, pentru a nu se face abuz) sau de către membrii cu rank 6 (fără opțiune, dacă are sublider trebuie să fie și responsabil) si de către lider. Membrii ce au rank 5+ și au setată opțiunea pentru a folosi comanda [/gov] să aibă aceleași atribuții ca și mayorul de până acum. Membrii din această facțiune să corecteze anunțurile plasate la CNN (până acum se găseau toți sa plaseze un anunt aiurea, acel jucător primid kick pe acest motiv). Dacă nu există membrii On Duty in facțiune, anunțul să se plaseze direct la CNN, fără a aștepta raspunsul membrului din facțiune. Prin "corecteze" mă refer să se adauge o comandă prin care membrul  facțiunii să plaseze anunțul și să-i trimită jucatorului un mesaj că i-a fost plasat anunțul (membrul să-i aprobe jucătorului anunțul) și o comandă prin care membrul din facțiunii să-i șteargă anunțul și să-i trimită mesaj jucătorului respectiv că i s-a șters anunțul (membrul să-i dezaprobe jucătorului anunțul). Să se adauge o comandă prin care membrii facțiunii ON Duty să poată vedea anunțurile in așteptare. Membrii facțiunii să aibă posibilitatea să le ofere jucătorilor ce au plasat un anunț aiurea mute pe [/ad], adminii având aceeași posibilitate (in caz ca nu este niciun membru On Duty). De asemenea, dacă se greșește mute-ul oferit, să se adauge o comandă prin care membrii facțiunii și adminii să aibe posibilitatea să-i șteargă mute-ul. Membrii facțiunii să poată să acorde amenzi jucătorilor ce au plasat un anunț aiurea, sancțiunile (mute pe [/ad] sau amenzile) fiind acordate in funcție de anunțul publicat aiurea (dacă conține injurături să se acorde mute sau [/ad] pentru amuzament să se acorde amendă). Această amendă să fie platită folosind comanda [/fines], amenda platită să se adauge in seiful pentru taxă. Deoarece deja există comanda [/fines], sfătuiesc să se modifice puțin această comandă pentru a nu adăuga alta. Dacă ești in facțiune să-ți arate o listă cu 2 opțiuni, "Amenzile facțiunii" și  "Amenzile primăriei" (limba să difere in funcție de limba setată la joc, [/language], ca să înțeleagă și străinii ce joacă pe server ce scrie in comanda [/fines], am scris asta in paranteză ca să nu uitați să adaugați acest detaliu) și dacă ești civil să-ți arate direct amenzile de la primărie. Dacă seiful pentru taxă este plin, banii din amenzi să intre in seiful facțiunii. Dacă și seiful facțiunii este plin, să se interzică jucatorilor să plătească amenda. Suma amenzii să fie una moderată, intre $500 și $1000, amenzile să se adune și dacă jucătorul respectiv nu plătește amenda/amenzile intr-un timp  de 7 zile, serverul să-i interzică să mai poată plasa anunțuri la CNN pentru incă 7 zile, amenzile fiind anulate. Membrii de rank 5+ să poată acorda taxa (doar cei ce au această opțiune setată de către lider  să poată face asta) și rank 6 (fără opțiune, până la urmă e sublider și trebuie să fie responsabil de acțiunile lui, cum am zis și mai sus). Pe [/raport] având doar "Orice acțiune în facțiune:" (există șanse să nu acorzi amenzi foarte des pentru a exista și "Amenzi acordate:" pe [/raport]). Această sugestie este una foarte mare și destul de greu de implementat (după părerea mea), dar poate să schimbe gameplay-ul într-unul mai frumos ca până acum. Vă rog să nu luați in derâdere această sugestie și să o tratați cu un "+1" pentru a se implementa, eu consider că este o sugestie folositoare. Dacă o considerați folositoare, vă rog să dați "+1" la acest post, chiar ar fi un Big Update pentru comunitatea B-Zone.

85aZvz8.png.7d6329ddebc1d4bba807ea104b5008d1.png

 

O dimineață/zi/seară frumoasă și, dacă vă place implementările si modificările pe care le-am sugerat mai sus, dați un "+1" la post.

 

 

Doo.png

 

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se scoată timpul de așteptare la job-urile Arms Dealer si Drugs Dealer deoarece mi de pare inutil, sau măcar sa se scadă din timpul de așteptare.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca la jobul de transporter, să fie collision 0, deoarce prea multă lume găsește amuzament în a se băga în tine intenționat și poate tu nu ești pe fază cu F8 sau cu programul de înregistrare. Aceasta ar fi o mică implementare ar fi ușor de adăugat, având în vedere că multă lume îndrăgește acest job.

Link to comment
Share on other sites

Am cateva idei ca si propunere, asadar daca s-a deschis acest topic, iata care sunt acestea:

 

BUNURI PERSONALE

1) Sa detinem maxim doua case/bizuri pe UN CONT (in realitate nu exista sa nu poti detine mai mult de o proprietate :) ), fiind monitorizati printr-un sistem de detectare al IP-ului, intrucat la mai mult de 5-10 log-uri comune cu alte conturi cu astfel de proprietati sa nu se poata cumpara si atle proprietati de genul acesta. Iar in cazul in care jucatorul nu mai intra timp de o luna pe cont neindeplinind orele cerute, toate casele/biz-urile detinute in momentul de fata pe acel cont sa fie scoase automat la licitatie

 > Posibilitatea de alegere pentru spawnchange sa fie adaugata pentru case;

 

2) Adaugarea unei comezi pe [/v] in care sa cauti un anumit vehicul, deoarece ar fi mult mai usor la spawnarea acestora daca ai mai multe deoarece dureaza ceva pana il gasesti sa il spawnezi sau mai ales sa il pui in Trade (exemplu in situatia mea dar a altor playeri);

 

3) Posibilitatea de a-ti aranja tu personal vehiculele din lista [/v], deoarece in momentul de fata sunt sortate dupa ID-ul acestora pe server - de exemplu sa am in lista in felul urmator: Infernus, NRG-500, Monster A, B, C, Hotring A, B, C, Shamal, Stuntplane, Maverick, Sparrow etc.;

> SAU <

Posibilitatea de creeare a unor "profiluri" in cadrul vehiculelor personale, astfel ne va fi mult mai usor in spawnarea acesotra. Spre exemplu:

                         >>>   (explic pe scurt si va dati seama ce vreau sa zic)   <<<

Aleg spawnarea sau despawnarea profilului 1 care cotin urmatoarele vehicule: Infernus, Bullet, Turismo, Banshee, NRG-500, Shamal, Monster C, Maverick

Aleg spawnarea sau despawnarea profilului 2 care cotin urmatoarele vehicule: Premier, Phoenix, Tampa, Mananna, Burito, FCR, Club, Blista Compact.

 

4) Cand iesim din casa sau HQ din sleep, vehiculele care au fost spawnate pana in momentul intrarii in modul sleep sa se respawneze automat;

 

CLAN-URI & JOB-URI

5) Ar fi necesar sa se lucreze la clan-uri pe website, deoarece acest sistem a fost "putin cam ignorat" astfel incat sa apara si cate zile avem in clanul respectiv si motivul demisiei din clan;

 

6)

  • Am mai propus urmatorul job in 2017 si mi s-a spus ca v-a fi implementat dar nu a fost asa: adaugarea unui job de tip Aviator in orasul SF (deoarece este cam pustiu in ultima vreme), fiind nevoiti sa traversam cele trei orase.

- Acest job sa fie pe skill-uri (1-5) si cu aeronave diferite precum celelalte joburi

- Totodata sa se introduca si achievement-uri la acest job cat si la cele adaugate recent (Chimist, Pescar). Astfel, jucatorii ar juca mai des avand ce sa faca;

  • Posibilitatea de a lucra la trucker cu tirul personal (de pe /v) la skill 5 sau in functie de decizia voastra.

 

MISIUNI

7) Din moment ce exista cate o misiune in orasele LS si SF, ar fi frumos sa fie una si in LV;

 

STAFF

8 ) - Pe website sa existe o sectiune la profilul fiecarui jucator in care sa prezinte daca respectivul a avut vreo functie pe acel cont (Precizand si data/ora/minutul la care a primit sau a fost sters din functia respectiva), sau sa fie marcat direct le sectiunea "General" cu anumite iconite;

- Helperii sa primeasca un skin special precum au cei din categoria adminilor, fiind mai usor de recunoscut de catre jucatori in zonele populate cum ar fi CNN;

 

BIZ-URI

9) Sistemul de primire ai banilor intr-un magazin de tip Clothes Store sa fie modificat astfel incat atunci cand un jucator cumpara un skin/obiect sa primeasca mai multi bani decat cei pe care se depoziteaza in momentul actual;

 

10) Presupun ca ar fi mult mai de folos si profitabil (pentru proprietari) ca BIZ-urile de tip "ARENA" (GunGame, Race, PUBG, War) sa fie mutate in Mall LS, deoarece ar fi mai aproape acestea. Iar la intrare in mall, intrarea sa fie blocata vehiculelor printr-un gard.

 

PIN

11) Aici am doua variante, ramane la decizia voastra:

La conectarea in joc sa fi nevoit sa introduci PIN-ul pe cont automat daca te loghezi de pe alta adresa IP, iar daca te conectezi pe aceeasi adresa pe care ai fost conectat pana in ultimele 24h sa nu mai fi nevoit sa introduci parola de cate ori te loghezi.

- In momentul in care ai intrat pe cont, sa iti apara automat caseta de PIN fiind obligat sa introduci pinul pentru a evita posibilitatea spargerii contului. Iar pana cand nu bagi acest cod sa nu ai acces la ABSOLUT NIMIC, precum: chat, stats, vehicule personale, BIZ info/ house info etc.

 

COPS-WANTED

12) In momentul in care un politist este duty si este atacat de catre un jucator (cu pumnii sau armele) asupra nivelului caracterului sau al vehicului, acesta sa primeasca automat wanted fara drept de predare de la server. Ar fi un beneficiu si pentru politisti, astfel nu ar mai fi nevoie sa mai filmeze si acel moment, dar si stiindu-se direct ca a fost atacat de jucatorul X.

 

BARCI

13) In momentul de fata barcile personale cat si cele dispuse spre inchiriere nu prea ne sunt de folos, asadar ar fi okay ca o data la doua zile macar, seara la o anumita ora sa se desfasoare un eveniment (desfasurat automat de server) de tip stunts / race cu barcile personale sau inchiriate, precum sistemul de la Race arena.

 

Daca v-au placut unele dintre ideile de mai sus si credeti ca ne-ar fi de mare folos, un +1 ar fi de folos pentru admini, fiind un beneficiu pentru noi daca se vor implementa. Nu costa nimic.

Edited by TLG dareDeviL
Link to comment
Share on other sites

Poate propunerea asta o sa fie ciudata pentru majoritatea dar cei vechi o sa inteleaga.

PROPUN sa se INTERZICA orice fel de abuz de C-SHOOT, acum nu mai conteaza cum tragi si tintesti cu mouse-ul, conteaza doar cat de repede apesi C, poate asa prost s-a obisnuit lumea acum dar dupa parerea mea era mai frumos acum cativa ani cand nu se abuza DELOC de aceasta chestie,

 

M-am reapucat recent cu mai multi prieteni si cand am intrat pe server am ramas uimiti cum s-a ajuns sa se foloseasca armele pe server si mai ales sa fie permis asta..toti se cred buni cu arma ca stiu sa apese o tasta repede, sa mi iau insta cu deagle de la full intr-o secunda juma nu mi se pare normal, nu exista timp de reactie.

 

Ideea mea este ori sa se adauge o regula ori din script dupa ce tragi primul glont sa astepti cel putin o secunda inainte de a folosi C, daca nu ti place propunerea asta inseamna ca inainte erai paleta si acum cu chestia asta mai faci si tu 1 2 killuri.

Propunerea poate nu o sa fie bagata in seama sau luata in ras de altii, dar am zis si eu sa postez ca de ce nu.

Link to comment
Share on other sites

Sugestiile ar fi:

   -să poti detine 1 casă + chirie sau chiar 2 chirii.

   -în timp ce esti în JAIL să poti juca un joc de noroc. (de ex: POKER sau BARBUT)

   -în San Fierro (SF) să se adauge sau să se mute un biz mai important pentru a fii mai populat deoarece este un oras frumos dar pustiu.

   -să se adauge mai multe culori la neoanele vehiculelor.

   -să se adauge un eveniment cu Jetpack. 

   -să se scoată ceva crate-uri cu masini deoarece economia este foarte instabilă si este foarte usor de detinut un vehicul premium, scump.

   -să se adauge un motiv pentru care primesti RANK UP, RANK DOWN, CLAN WARN sau DEMITERE într-un clan pe Website.

   -să se perfectioneze sistemul de garaj pe server, dacă s-ar putea face o încăpere mai mare ca într-o hală, iar renterii să poată folosii garajul.

   -helperii ar putea primii un skin mai special pentru a se deosebi fată de jucătorii de pe server. (ex: id 294 să se scoată din shop etc)

   -adăugarea jobului Fisherman în toate orasele.

 

Edited by GF MemphiS
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

1. Sa fie adaugat orice job in orasul San Fierro , poate chiar sa fie repus Trucker. Orasul este aproape abandonat.

2. Sa apara ceva si pentru apa, in sensul de a adauga ceva folositor si pentru barci. (de pomana avem barci de $1.000.000 la DealerShip daca nu avem ce face cu ele)

3. Business-urile de tip Hotdog sa fie marit costul la $50, avand in vedere economia destul de mare a server-ului.

4. Daca ai o masina de la /crates deja in inventar, atunci sa se poata primii inapoi macar jumatate din punctele de misiune utilizate.

5. Sa fie adaugat Sea Sparrow pentru a fi cumparat cu 30 euro sau 30.000.000$. Are arma pe el, din aceasta cauza consider ca este bine sa fie un vehicul Special, pentru a nu se abuza de el.

6. Factiunile de tip: Paramedics si orice Police Department sa primeasca putin mai multi bani pentru munca depusa. Spre exemplu: daca dai unui jucator /heal ca paramedic pe suma de $50, tu sa primesti macar $100, iar la departamente, munca depusa pentru a da fail la rob este mare, asadar sa fie $2.000 per robber ucis.

7. Sa fie adaugata o activitate la Jail. 3000 de secunde sunt semnificative, asadar, sa ai ocazia de a te juca ceva intre timp, cum ar fi curse de RC, fapt ce ar duce la crearea unui nou Business.

Link to comment
Share on other sites

1. Sa se faca o rubrica in /requestevent unde poti alege din urmatoarele: Civilians only, Factions only, Mixt.

- Unii jucatori vor sa faca evente pentru anumite persoane, uneori pentru factiuni, alteori pentru civili. In momentul de fata trebuie sa te chinui sa le dai /ekick tuturor celor care nu indeplinesc conditiile

- M-ar ajuta la olimpiada foarte multe, deoarece acele probe sunt doar pentru factiuni si clanuri, dar la clanuri ma voi descurca eu.

 

2. Sa se scoata spawnpoint de la eventele tip "duel"

- Dupa un duel, pierzatorul se va spawna, iar daca organizatorul nu este atent, acesta poate profita si sa intre inapoi in linie, in defavoarea participantilor.

 

3. Organizatorul sa vada de cine este atacat cu o arma tip Grenade/Rocket launcher/Bomb sau cu un vehicul tip Hunter/Hydra.

- Ajuta organizatorul sa ii vada pe cei care incearca sa strice event-ul

- Evenimentele tip "Hunt" (organizatorul fuge si ceilalti trebuie sa il omoare cu un anumit vehicul/arma) ar putea aparea, momentan am facut evenimente de acest tip si am avut nevoie de admini cu /recon sa aflu cine m-a omorat.

 

4. Casuta de la /requestevent sa se deschida si cand este un eveniment in desfasurare, dar sa nu mearga butonul submit

- Sunt zile cand sunt evenimente unul dupa altul, iar daca vrei sa iti faci macar un model de requestevent pentru cand o sa fie mai liber, nu poti din cauza ca este un eveniment in desfasurare. Inteleg sa nu poti da submit, deoarece se face spam, etc, dar nu inteleg de ce sa nu se deschida acea casuta.

 

5. Mesele de la poker sa aiba si o suma maxima cu care te poti aseza sa joci.

- Nu mi se pare corect ca jucatorul de nivel 5 care a strans 50k la job si vrea sa se distreze sau sa mai castige inca 50 sa stea la aceiasi masa cu un jucator cu 2kk facuti din afaceri, care va da mereu rise la 50k si nu il va lasa sa joace sau ii va lua banii in primele 5 minute de joc

Edited by RelaXx S4F
Link to comment
Share on other sites

Salut

1. Propun adaugarea de actiuni la bizuri. Proprietari de bizuri sa detina 100 de actiuni listate la bursa si sa le poata vinde si cei care detin 1 actiune sa primeasca dividente zilnice, adika profitul bizului 00:00- 23:59 sa fie calculat pe acele 24 de ore si tot profitul dupa extragerea comisioanelor sa fie impartit la 100 (cele 100 de actiuni) si fiecare proprietar de actiuni sa primeasca acel 1 la suta din profitul bizului de pe acea zi.

2.  Modificarea sistemului de dobanzi bancare, sa fie mai realistic ca in viata reala.

3. Adaugarea unui sistem de imprumuturi bancare ca si in viata reala, unde sa girezi un bun personal sub detinerea banci si sa se aplice dobanda (fixa si care sa fluctueze) si jucatori sa isi aleaga daca vor fixa sau nu si sa li se ofere un timp, iar daca nu vor reusi sa plateasca toata suma, bunul personal sa fie detinut de banca si sa se adauge in sistemul special de licitatii de mai jos.

4. Adaugarea unui sistem de licitatii pentru cei MUSONI serverelor (cei care conduc comunitatea pe serverele de samp din punct de vedere financiar), iar aici sa aiba posibilitatea doar cei care detin 50kk cash in total pe cont, iar in aceste licitatii sa fie bunurile personale(masini,case,bizuri) foarte rare care provin de la banci si amaneturi ale caror proprietar au scos acele bunuri la licitatie.

5. Adaugarea unei comenzi pt detinatori de banci si amaneturi prin care scot bunurile celor imprumutati la licitatiile speciale pt a-si recupera sumele imprumutate.

6. Adaugarea unui sistem la masini, prin care piesele masinilor sa se strice si sa fie nevoie sa le inlocuiesti separat la bizul Tow Car Business (bizul de masini de pe sv) si acolo sa poti inlocui, motorul, bateria, rotile, bordul(panou de control al masini) si alte piese care se strica des la masini si sa fie o anume suma de bani pe fiecare componenta a masini.

7. Crearea unui biz de tip pariuri sportive prin care sa poti paria anumite sume.

8. Adaugarea unor stage-uri speciale. La tuning sa fie adaugate nitro-uri, x15 nitro = 15 secunde, x45 nitro = 45 secunde, x90 nitro = 90 secunde iar la bizurile de tip stage sa detina anumite facilitatii prin care sa poti mari viteza masini, si un nitro boss sa-ti mareasca viteza normala cu 5km, (ex, inf acum prinde 222km/h si cu nitro boost sa prinda 227km/h), iar cu un stage normal sa ajunga la 235km/h, iar stage-ul VIP sa ajunga la 270km/h si sa fie Stage Classic, Stage Normal, Stage S Class, Stage Premium, Stage VIP si fiecare stage sa valoreze $$ si gold (ex Stage Classic - pretul sa fie 16k si 16 gold).

Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

Propun un sistem mai avansat de C-bug,cu tot cu restrictia impusa de server,sunt modalitati prin care jucatorii fac C-BUG si il fac foarte repede,s-a ajuns ca un om cu un deagle sa bata 4 oameni doar pentru ca stie sa faca acel " c-bug legal" in mai putin de 4 secunde,mafiotii abuzeaza de el,se invart ca un titirez si intr-o secunda de "c-bug legal" te trezesti la hq,unde e timpul de reactie a celuilalt jucator ? Nu este. Sper ca propunerea mea sa fie luata in considerare deoarece se face mult prea mult abuz pe chestia asta,din cate m-am documentat eu sunt diferite scripturi care ii opresc pe jucatori din a mai face c-bug si c-shot si sunt foarte simple.O amarata de restrictie pusa acolo cum e pe server nu are absolut niciun efect.Daca se va implementa ,vor aduce multi playeri vechi pe comunitate care nu sunt la curent cu asa zisele buguri din joc iar efectul va fi imediat.

 

Dovada ca sistemul actual nu are absolut nicio valoare :  In tot videoclipul sunt faze dar,la 8:16, aici se vede clar ca sistemul actual de anti c-bug e inutil.

 

Multumesc pentru timpul acordat !

 

Edited by South NWA Adrean
Link to comment
Share on other sites

1. Sa existe un buletin la fiecare player. (acesta se ia de la politia din LS sau LV sau SF). Sa spună de unde este. ( LS, LV sau SF.) 

2. Sa existe 3 primari. Unu în LS, unu LV și unu SF.  Și cine este din SF buletin(de ex), la /charity sa poată da doar bani pentru cei din SF. s.a.m.d.. 

3. Pașaport. Pe fiecare drum care duce în cele 3 orașe, sa fie poarta.. Poți trece doar dacă ai pașaport. Dacă treci cu elicopterul, trebuie sa îl ai la tine, ca în caz ca te oprește unul din polițiștii acelui oraș, sa îl ai. (sper ca ai înțeles ideea).. 

4. Jobul băncii.. Sa existe un getjob în fiecare banca din oraș și sa începi sa livrezi niște bani... Cu o mașină de tip enforcer(de ex). Livrarea sa o duci, la primărie. De ex, în ls, poți duce livrarea în City hall.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Hey Kelton, i want to suggest democracy system in Faction's. leader election after every 6 month. because i have seen many leader's those are super inactive members are getting auto rank up and FW clear which is very irritating and no one can do about it because leader can't be changed until he resign and he don't care what members think about him if you put election system every leader will be more active and more team up with members because he know he will be changed if he don't perform well.

Link to comment
Share on other sites

1.Propun sa se modifice timpul la fiecare job, de exemplu eu unu la truck trebuie sa aștept 10-20 secunde ca sa intru in checkpoint si cand duc cursa si când ma întorc. La cariera la fel din 30 sa se facă 20-25 si din 60 sa se facă 45-50. 

 

2. La jobul car jacker  la skill 4 sa se primească wanted doar daca cel cui i-ai furat mașină folosește /emergency. 

 

3. Sa se adauge un job legal la care sa faci curse gen cum e la arms dealer/ car jacker  si drugs, sa se aștepte 5 minute intre curse. De exemplu un job de pizza, la skill 3 poți sa îți dai singur heal si primești 20 hp, la skill 4 - 30 hp si skill 5 - 50 hp.

 

4. Sa se modifice rob solo, sa putem sa scapam si de wanted, sa fie sistemul ca la robul normal. 

Link to comment
Share on other sites

1. Sa poti da rob si in 2 si in 3 si sa fie asemanator sistemului actual doar ca o persoana face 2 lucruri (inchiriaza si avion si masti de exemplu). Nu gasesti mereu 4 oameni seriosi cu care sa dai rob si e destul de aiurea, poate vreau sa dau doar cu un prieten.

 

2. Sa-ti poti selecta 2 spawn pointuri (de exemplu Casa si LSPD) iar in momentul in care mori sa apara un dialog care te pune sa alegi una dintre cele doua locatii selectate. Uneori te omori si uiti sa dai /spawnchange.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1.Sa se mai reduca din banii luati de catre server de la productia bizurilor avand in vedere ca nu mai sunt atatia playeri cum erau acum 3 ani. Au ajuns bizurile bune sa faca 15k pe zi...

2. Sa poti spawna toate cele 8 masini odata

3. Sa poti pune pretul la casa/biz cat vrei tu pentru ca pana la urma cine vrea o cumpara cine nu vrea nu o ia

4. Sa mai scoateti din masinile care se dau la cutii pentru ca toata lumea are acuma masina premium chiar daca are lvl 10 si nu este normal

5. Sa fie plata la PD mai mare pentru amenzi si tot odata sa primesca si politistul mai mult pentru ca este o economie foarte mare pe servere.

Edited by Florin3D
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgentFLY666 said:

1. Sa existe un buletin la fiecare player. (acesta se ia de la politia din LS sau LV sau SF). Sa spună de unde este. ( LS, LV sau SF.) 

2. Sa existe 3 primari. Unu în LS, unu LV și unu SF.  Și cine este din SF buletin(de ex), la /charity sa poată da doar bani pentru cei din SF. s.a.m.d.. 

3. Pașaport. Pe fiecare drum care duce în cele 3 orașe, sa fie poarta.. Poți trece doar dacă ai pașaport. Dacă treci cu elicopterul, trebuie sa îl ai la tine, ca în caz ca te oprește unul din polițiștii acelui oraș, sa îl ai. (sper ca ai înțeles ideea).. 

4. Jobul băncii.. Sa existe un getjob în fiecare banca din oraș și sa începi sa livrezi niște bani... Cu o mașină de tip enforcer(de ex). Livrarea sa o duci, la primărie. De ex, în ls, poți duce livrarea în City hall.. 

Este un joc prea vechi pentru asemenea sisteme

Link to comment
Share on other sites

1. SOLO ROB - In loc de 15 puncte pe care ti le ia atunci cand faci circuitul si termini de spart seiful, sa-ti retraga 5 puncte prima data si dupa ce spargi seiful inca 5 puncte si implementarea unei noi metode de a scapa de wanted din momentul in care finalizezi solo rob-ul, multi urasc acest sistem din cauza faptului ca nu exista o metoda de a scapa de acel wanted.

2. Implementarea unui nou job ~Deliver Newspapers~ in care sa livrezi ziare la case/biz-uri random in orasul in care dai /work in schimbul unei sume de bani.

Link to comment
Share on other sites

1. Propun adăugarea unui sistem de tip tuning in dealership pentru a putea modifica masina, sa vezi cum arată și modificată.

 

2. Propun ca pentru jucătorii de level 150+ sa poata spawna toate masinile deținute. Asa ar creste activitatea pe server si ar mai ajuta si veteranii.

 

3. În clanuri sa aiba acces la seif doar jucătorii ce au primit acces la comenzi de la lider.

 

4. Admini ce dau ban pentru cod aiurea sa fie sancționați d-aia aveti Cheater Team, ai apărat destul partea staff care este incompetentă. Cum tu ai așteptări ca lunar sa îți intre bani in cont si noi avem așteptări de la un staff capabil. Lideri sa aiba limita de vârstă, nu un copil de 12 ani ce ar putea fi verificat cu discord sau skype de către un Admin 4+ dar care sa aibă o înregistrare ca știm toți cat de repede sunt influențați.

 

5. Trucker sa fie mutat înapoi în SF si Lumberjack ar putea fi mutat lângă Dimitri. Acel oraș a murit.

 

6. Sa nu poti deține mai mult de 3 masini de la Crates. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.