Jump to content

Sugestii - Editia 3


 Share

Recommended Posts

Salut

As propune două lucruri ce după părerea mea o sa ajute si departamentele dar si playerii in general.

 

1. Adăugarea opțiunii de a putea depozita in portbagaj aceleași lucruri ca in "SafeBox" dar opțiunea sa o selectezi de la biz-urile de tip "Tunning" cu capacitatea default de a depozita de 300 elemente, si sa se poata marii din Shop.

Practic un "SafeBox" incorporat acolo.

 

2. Departamentele cand trag un jucător pe dreapta sa faca la dorința lor o percheziție corporală atat cat si a portbagajului vehiculului respectiv, daca deține "ilegale" sau materiale fara licenta sa i fie confiscate, cum?

Jucătorul sa foloseasca lângă masina comanda [/opentrunk] la cererea membrului din departament, daca refuză, un nivel de wanted pe motiv "Refuz percheziție" . Cum sa confiște?

Ca si comenzile default doar ca asa [/confiscatev (v - Vehicul) ID drugs, etc] daca ii sunt confiscate wanted urile ce se dau si la confiscate ul normal.

 

Consider ca opțiunea o sa mai adauge putin realism jocului.

Link to comment
Share on other sites

Sa se poata faca fish in toate orasele sau in mai multe zone, deja astazi la jobul zilei muream pe catepe si era un lag infernal fiindca erau toti la fish in acelasi loc.

 

Sa se adauge atunci cand prinzi un peste sa apara pe chat in zona fish-ului, e mai funny cand faci fish cu alte persoane.

Link to comment
Share on other sites

1 ) Sa fie implementat un sistem in care toti playerii sa poata sta in intervalul 20-22 pe membrii mafiilor care au un war activ. 

Cu ce ajuta? : In primul rand, codatii n ar putea sa mai dea codul pe rage pentru ca se intreaba daca nu exista cineva pe el care-l filmeaza. Adminii sunt putini si nu pot sta pe atati codati. Sa spunem in felul urmator: Eu joc la war si Kelton imi da doar 3/3 si zic ca are cod. Il pun pe prietenul meu Nasu sa stea pe Kelton si sa-l filmeze pentru a-l bana. Iar dupa ce Nasu a strans dovezi, sa i faca post. Am ajuta adminii in primul rand si cred eu ca n-o sa mai se dea asa de tare cu codul in cazul in care se va implementa acest sistem. Sa existe si ceva de premiat. Gen unul care n-are treaba cu mafiile si ii face post unui mafiot ca a dat cu codul la war ( filmat cu /rcon pe el ) sa primeasca ceva.. Eu m-am gandit la un punctaj iar atunci cand strange x puncte sa aiba un avantaj la functia de helper.

 

SAAAAU

 

Sa se creeze o echipa formata din cei ce au avut multi ani de mafii in spate, cum e CT-ul, cei care se pricep la coduri si nu mai joaca in mafii, iar acestia sa aiba pe durata warurilor functia de a sta /rcon pe membrii mafiilor, sa stranga dovezi si sa-i dea PM unui admin. Nu stiu daca am fost destul de explicit asa ca facem un studiu de caz concret. MeSsTeR sa fie in echipa cu adminul X. Chiar daca MeSsTeR n-are functie, sa poata sta spec pe membrii mafiillor atunci ei joaca la war si sa filmeze, sa stranga dovezi pentru a-l bana. El sa fie in '' echipa '' cu adminul X, si sa-i dea lui prin PM dovezile iar acesta sa fie obligat sa puna pe slack.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Propun urmatorul lucru:

 

Politistii sa aiba un anumit timp dupa confiscarea unui permis in care sa il poata inapoia jucatorului, in cazul in care a fost confiscat dintr-o eroare, nu s-a salvat filmarea etc.

Exact cum este [/clear] la wanted, sa fie o posibilitate de a restitui permisul unui jucator. Desigur sa existe reguli stabilite de admini si liderii de departamente pentru a evita abuzul etc.

 

Sau daca consideriati ca s-ar face abuz, in cazul unor reclamatii liderul sa aiba posibilitatea de a restitui permisul (in cazul in care jucatorul nu l-a dobandit deja)

Edited by zL Arhix
Link to comment
Share on other sites

1. Sistemul de graffiti de la clanuri putin modificat. In loc sa fie un text simplu, vai de el, sa fie adaugata o optiune (in site) in care poti adauga 3 poze sau cate se doreste, cu numele clanului, de preferat intr-o imagine PNG fara fundal. Ar fi mult mai ok decat un text simplu, mai ales sa poti avea mai multe feluri de "taguri".

2. Adaugarea unei noi factiuni - Uber Company. Poate fi gandit totusi si altfel, folosit ca job, etc. Redus numarul de factiuni de taxi sau numarul de membri intrucat la 1000 de oameni ON nu raspunde oricum nimeni la service taxi. Pe langa asta, propun sa se mai gandeasca ceva factiune noua.  

3. Din nou, nu stiu daca exista in acest moment. Propun ca fiecare orasel mic din joc sa fie facut turf. In opinia mea, e mult mai interesanta idea de a "conduce" un oras.

4. Adaugarea unui "bloc de locuinte" in fiecare oras. In LS este deja, ar fi interesant sa fie adaugat si in LV si SF cate unul. La etajele superioare idee de penthouse, etc.

5. Job-ul de pizza boy, dar nu in felul lui simplu. Sa existe jobul in fiecare din cele 3 orase. Vehiculul jobului sa fie acel faggio sau se poate gandi altceva cu un mod adaugat la crestere in skill. Sa functioneze cu comanda "/work" si acesta sa te trimita sa livrezi pizza la o casa random din acel oras. De preferat, o casa reala ca sa te trimita pe ID.

6. Casele cumparate cu bani reali sa pot fi vandute dupa o perioada de "alegeti voi". Intrucat case noi, normale nu mai sunt bagate joc prea des, e cam urat sa ramai fara.

7. Cresterea preturilor, in special la masini. 

 

Revin cu edit daca mai am idei. Nu am verificat ce s-a scris pana acum.

Link to comment
Share on other sites

  • Propun să se facă ceva cu cei ce dau [/q] după radar, când nu le dai somație n-ai de ce să le faci post să ia ajail și e nașpa pentru raportul meu cât și pentru comportamentul lor. În realitate așa se procedează? Îți dai [/q] de la viață după ce treci de un radar, până la urmă este doar un permis virtual, ci și in viața reală, tot nu trebuie să se procedeze așa, ăsta-i jobul tău, asta trebuie să faci, greșeala ta că mergi cu viteză.
1 hour ago, BoDoSeLLL said:

1. Sistemul de graffiti de la clanuri putin modificat. In loc sa fie un text simplu, vai de el, sa fie adaugata o optiune (in site) in care poti adauga 3 poze sau cate se doreste, cu numele clanului, de preferat intr-o imagine PNG fara fundal. Ar fi mult mai ok decat un text simplu, mai ales sa poti avea mai multe feluri de "taguri".

2. Adaugarea unei noi factiuni - Uber Company. Poate fi gandit totusi si altfel, folosit ca job, etc. Redus numarul de factiuni de taxi sau numarul de membri intrucat la 1000 de oameni ON nu raspunde oricum nimeni la service taxi. Pe langa asta, propun sa se mai gandeasca ceva factiune noua.  

3. Din nou, nu stiu daca exista in acest moment. Propun ca fiecare orasel mic din joc sa fie facut turf. In opinia mea, e mult mai interesanta idea de a "conduce" un oras.

4. Adaugarea unui "bloc de locuinte" in fiecare oras. In LS este deja, ar fi interesant sa fie adaugat si in LV si SF cate unul. La etajele superioare idee de penthouse, etc.

5. Job-ul de pizza boy, dar nu in felul lui simplu. Sa existe jobul in fiecare din cele 3 orase. Vehiculul jobului sa fie acel faggio sau se poate gandi altceva cu un mod adaugat la crestere in skill. Sa functioneze cu comanda "/work" si acesta sa te trimita sa livrezi pizza la o casa random din acel oras. De preferat, o casa reala ca sa te trimita pe ID.

6. Casele cumparate cu bani reali sa pot fi vandute dupa o perioada de "alegeti voi". Intrucat case noi, normale nu mai sunt bagate joc prea des, e cam urat sa ramai fara.

7. Cresterea preturilor, in special la masini. 

 

Revin cu edit daca mai am idei. Nu am verificat ce s-a scris pana acum.

Nu este posibil să adaugi poze in SA:MP.

Link to comment
Share on other sites

Nu vin cu o sugestie anume, insa serverele B-Zone au nevoie de o schimbare majora, ceva nou (dar care sa pastreze amprenta de B-Zone), pentru a atrage mai multi playeri.. sa fim si noi 1000/1000 constant. Acum toata lumea are infernusuri, bullet, case etc, era mai frumos mai demult cand era diferita economia si faceai bani foarte greu, era cu mult mai misto vechiul B-zone.. In ultimii 2-3 ani au inceput sa apara extrem de multe quest-uri, getgift, crates. Beneficiezi de multe lucruri intr-un mod foarte usor, ce farmec mai are atunci? Haide sa revenim la notiunea de "Roleplay" pentru ca poate peste 2-3 ani cine stie, poate ne transformam in "B-Zone stunt". In concluzie, dupa parerea mea, era mult mai atragator serverul cand era in varianta aceea din perioada 2014-2015.

edit: 

  1. Sa se scoata sistemul acela anti deathmatch, sa poti cauza DM si dupa wanted level 6. Sa apara mesajul cu "/emergency" doar dupa ce cauzezi mai mult de 50hp/ doar cand omori playerul, nu direct de la 10-20hp, nu stiu exact cum e acum.
  2. Sa se revina la Ajail pentru DM :)) dar poate cer prea mult deja.
  3. Sa fie adaugate noi joburi iar cele de acum sa fie modificate, sa aiba fiecare cate ceva interesant si creativ, nu sa faci ca un robot traseul din punctul X (/work) pana in punctul Y (checkpoint) :(  Ca player de level 1, dar nu numai, te plictisesti repede la multe joburi de acum.
  4. Sa se revina la explozia normala a unei masini atunci cand ia foc.
  5. Biliard
  6. Imbunatatiri la anticheat? (pt waruri)?  :D
Edited by Walevski
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, AdrianBAV said:

1. Adăugarea opțiunii de a putea depozita in portbagaj aceleași lucruri ca in "SafeBox" dar opțiunea sa o selectezi de la biz-urile de tip "Tunning" cu capacitatea default de a depozita de 300 elemente, si sa se poata marii din Shop.

Practic un "SafeBox" incorporat acolo.

 

Consider ca opțiunea o sa mai adauge putin realism jocului.

 

sau fiecare vehicul sa vina cu o anumita capacitate, in functie de marimea vehiculului.

Edited by Walevski
Link to comment
Share on other sites

-Propun sa se adauge un tip de event la fel ca "O/X", dar sa fie pe variante. Sa fie 3 variante (A, B, C ) si sa fie doar una corecta si daca nu esti pe cea corecta sa mori. 

-La jobul fishing la skill mai mare sa poti duce mai multi pesti de odata.

-sa se faca ceva cu poker-ul, vezi toti playeri de level 3-10 cu infernus, inainte lucrari 2 luni ca sa-ti iei un infernus/bullet/NRG, acum toti se duc la poker si castiga si ii vezi cu infernus. Nuneste corect fata de cei care joc de mult. Ei au lucrat zile ca sa-si ia un infernus si alti in maxim 2 ore au infernus.

-sa se adauge iar regura daca nu intri timp de 3 zile pe joc, sa primesti 3/3, ca multi fac rap de luni si mai intra saptmana viitoare.

 

Edited by AT sKoL
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AT sKoL said:

-Propun sa se adauge un tip de event la fel ca "O/X", dar sa fie pe variante. Sa fie 3 variante (A, B, C ) si sa fie doar una corecta si daca nu esti pe cea corecta sa mori. 

-La jobul fishing la skill mai mare sa poti duce mai multi pesti de odata.

-sa se faca ceva cu poker-ul, vezi toti playeri de level 3-10 cu infernus, inainte lucrari 2 luni ca sa-ti iei un infernus/bullet/NRG, acum toti se duc la poker si castiga si ii vezi cu infernus. Nuneste corect fata de cei care joc de mult. Ei au lucrat zile ca sa-si ia un infernus si alti in maxim 2 ore au infernus.

-sa se adauge iar regura daca nu intri timp de 3 zile pe joc, sa primesti 3/3, ca multi fac rap de luni si mai intra saptmana viitoare.

 

Nu mai este cea de 3 zile insa daca nu faci un anumit numar de ore esti sanctionat cu rank down/fw deoarece nu te implici in factiune,toti au niste atributii pe langa acel raport.

Link to comment
Share on other sites

!Propun sa se bage coliziuni la job-ul curiere, cum e si la taietor de lemne.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot atimodificat bus driver modificati si suma si bagati l pe skill... Ca e un job diatractiv dar la 17$ pe statie e bataie de joc, mai bine scoateti l

Daca tot ati modificat Bus driver, modificati si castigul, nu doar 17$ pe statie, faceti l macar 30-40 $ maxim 70$ in functie de skill si a da, bagati l la skill ca e un job distractiv

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Walevski said:

Nu vin cu o sugestie anume, insa serverele B-Zone au nevoie de o schimbare majora, ceva nou (dar care sa pastreze amprenta de B-Zone), pentru a atrage mai multi playeri.. sa fim si noi 1000/1000 constant. Acum toata lumea are infernusuri, bullet, case etc, era mai frumos mai demult cand era diferita economia si faceai bani foarte greu, era cu mult mai misto vechiul B-zone.. In ultimii 2-3 ani au inceput sa apara extrem de multe quest-uri, getgift, crates. Beneficiezi de multe lucruri intr-un mod foarte usor, ce farmec mai are atunci? Haide sa revenim la notiunea de "Roleplay" pentru ca poate peste 2-3 ani cine stie, poate ne transformam in "B-Zone stunt". In concluzie, dupa parerea mea, era mult mai atragator serverul cand era in varianta aceea din perioada 2014-2015.

edit: 

  1. Sa se scoata sistemul acela anti deathmatch, sa poti cauza DM si dupa wanted level 6. Sa apara mesajul cu "/emergency" doar dupa ce cauzezi mai mult de 50hp/ doar cand omori playerul, nu direct de la 10-20hp, nu stiu exact cum e acum.
  2. Sa se revina la Ajail pentru DM :)) dar poate cer prea mult deja.
  3. Sa fie adaugate noi joburi iar cele de acum sa fie modificate, sa aiba fiecare cate ceva interesant si creativ, nu sa faci ca un robot traseul din punctul X (/work) pana in punctul Y (checkpoint) :(  Ca player de level 1, dar nu numai, te plictisesti repede la multe joburi de acum.
  4. Sa se revina la explozia normala a unei masini atunci cand ia foc.
  5. Biliard
  6. Imbunatatiri la anticheat? (pt waruri)?  :D

Corect, vrem roleplay inapoi

Link to comment
Share on other sites

I  decided to make some suggestions about how could the " fishing system" improves and what's the solutions possible for this kind of problem so i came up with this :

 " Removing /sellfishes and replacing it with "/cook" which is used on Faction Hqs/Clan Hqs or Houses " and i developed it more to suit the community .

 

The main idea is re-working the " fishing system" and making it more useful than it was .

Well , This idea is taken from minecraft / World of Warcraft and it has many benefits especially for peaceful factions  .

Once you "/cook" your fishes that you caught. You'll be able to "/getfood" or "/gf" to heal yourself whenever you want and wherever you want .

Well , this idea seems familiar ! Yes , it's the "/usedrugs" same function  that's why i mentioned that it's cool for peaceful factions . Peaceful factions do not have the right to use drugs and if this rule is broke you will get a direct FW which is not good .

This system must have a skill bar like the other jobs ( Drugs / Arms / Trucker...) , Once you "/cook", a 1+ will be added on your job skill [ /skills] .

The ranking will be as the following structure :

 

Skill 1 - cooker : 0/60 - You will gain 15% Health points when you "/gf"

Skill 2 - rookie cooker : 0/120 - You will gain 30 % Health points when you "/gf"

Skill 3 - Experienced cooker : 0/240- You will gain 45% Health points when you "/gf"

Skill 4 - Master cooker : 0/480 - You will gain 65 % Health points when you "/gf".

Skill 5 - Veteran cooker : 0/500 - You will gain 80 % Health points when you " /gf" .

P.S : Feel free to modify.

 

-/fish before the re-work : Most of the players don't want to take the fishing license anymore which makes the instructors job more harder. /fish is rarely used by players because of the earnings which is not good. A waste of time. Too old and it needs to get a re-work

- /fish after the re-work : All Peaceful factions / gangs will try it because it's more easier than having wanted while working as a drug dealer Every single player will be obliged to get the Fishing license before they /fish and this will make the instructors work more and the fishing license itself  won't be a waste of time anymore .( Can be added to achievements too) 

 

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se adauge la achievements detaliile tuturor achievements-urilor. De exemplu Omoara 400 suspecti. Eu nu stiu cati am omorat si cati mai am de omorat pana fac realizarea. Sau cu kilometrii la masini/motociclete/avioane. Consider ca e un update mic dar care conteaza pentru noi toti. +1 sa vada Kelton.

Link to comment
Share on other sites

- Adaugarea unui nou job in Palomino Creek, e o zona frumoasa, dar deloc populata, maxim 2-3 playeri au casa aici..propun sa se modifice jobul pescar sa fie mutat chiar aici unde am facut poza si sa se faca un ponton mai mare, si sa dam acolo /fish.

K8TYbbu.png

 

Iar aici sa stam pentru a astepta sa se sparga camerele si sa se dea fumigenele:

24THtl2.png

 

- Adaugarea unei noi locatii de rob in Palomino Creek, mi se pare ca este o zona la fel ca Montgomery, sunt foarte multe cladiri aici unde putem sa dam rob, una dintre ele fiind mai speciale, unde am facut eu poza, sincer sa fiu ar mai trebui adaugate cateva locatii de rob, mai ales acum in perioada asta..zilele trecute pe RPG 1 la ora 02:00 erau ocupate cam toate locatiile. Cum spuneam, este o zona frumoasa...dar din pacate nu e populata mai deloc.. +1 daca va place!

2KLSiim.png

 

Edited by a l e c s
Link to comment
Share on other sites

@a l e c s nu sunt de acord cu aceasta propunere deoarece palominio creek a fost si este o zona linistita si dupa parerea mea asa ar trebui sa ramana. (palomino nu ar mai avea farmec populat) Daca ar fi sa se adauge acolo locatie de rob ar fi fail 100% =))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andrey69 VIP Member said:

@a l e c s nu sunt de acord cu aceasta propunere deoarece palominio creek a fost si este o zona linistita si dupa parerea mea asa ar trebui sa ramana. (palomino nu ar mai avea farmec populat) Daca ar fi sa se adauge acolo locatie de rob ar fi fail 100% =))

Dispari te rog frumos, mersi. 

Link to comment
Share on other sites

Salut. Nu mi se pare corect ca ce-i care isi cumpara case si nu mai pot intra sa ramana fara ele si sa ramana si fara banii pe care i a dat pe casa. Macar jumatate din banii pt casa sau cat ar merita casa sa primeasca. Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.