Jump to content

Sugestii - Editia 3


 Share

Recommended Posts

On 3/16/2020 at 11:37 PM, BoDoSeLLL said:

1. Sistemul de graffiti de la clanuri putin modificat. In loc sa fie un text simplu, vai de el, sa fie adaugata o optiune (in site) in care poti adauga 3 poze sau cate se doreste, cu numele clanului, de preferat intr-o imagine PNG fara fundal. Ar fi mult mai ok decat un text simplu, mai ales sa poti avea mai multe feluri de "taguri".

2. Adaugarea unei noi factiuni - Uber Company. Poate fi gandit totusi si altfel, folosit ca job, etc. Redus numarul de factiuni de taxi sau numarul de membri intrucat la 1000 de oameni ON nu raspunde oricum nimeni la service taxi. Pe langa asta, propun sa se mai gandeasca ceva factiune noua.  

3. Din nou, nu stiu daca exista in acest moment. Propun ca fiecare orasel mic din joc sa fie facut turf. In opinia mea, e mult mai interesanta idea de a "conduce" un oras.

4. Adaugarea unui "bloc de locuinte" in fiecare oras. In LS este deja, ar fi interesant sa fie adaugat si in LV si SF cate unul. La etajele superioare idee de penthouse, etc.

5. Job-ul de pizza boy, dar nu in felul lui simplu. Sa existe jobul in fiecare din cele 3 orase. Vehiculul jobului sa fie acel faggio sau se poate gandi altceva cu un mod adaugat la crestere in skill. Sa functioneze cu comanda "/work" si acesta sa te trimita sa livrezi pizza la o casa random din acel oras. De preferat, o casa reala ca sa te trimita pe ID.

6. Casele cumparate cu bani reali sa pot fi vandute dupa o perioada de "alegeti voi". Intrucat case noi, normale nu mai sunt bagate joc prea des, e cam urat sa ramai fara.

7. Cresterea preturilor, in special la masini. 

 

Revin cu edit daca mai am idei. Nu am verificat ce s-a scris pana acum.

Nu merge sa editez, asa ca mai fac o propunere mica.

 

Incercati sa reintegrati, nu stiu in ce fel deocamdata, fostele factiunii ale primilor ani de B-Zone : Yakuza, La Cosa Nostra, Corleone, Barzini, Paterno, Cuneo, Tattaglia, Stracci

Link to comment
Share on other sites

In momentul in care intram pe joc, sa se puna o interfata automata cu PIN-ul pentru a nu fi nevoiti sa mai scriem noi comanda. Benificiile ar fi ca economisesti timp si nu se vor mai sparge conturi, deoarece daca nu stii pin-ul, "vei primi connection lost".

Link to comment
Share on other sites

For cops :

 

Cops are not allowed to frisk anyone until he use the anim [/handsup].

It's very helpful because sometimes we get frisked while we're busy and we didn't want to surrender so we lose all the drugs.

This fact will be so helpful to make sure that the frisked player wants to surrender.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!
Pentru liderii de la factiuniile
Police Departament:

-Membrii fara armura sa fie sanctionati cu Avertisment Verbal (AV) deoarece daca merge fara armura cu duty, si tu treci cu NOS pe langa el, vine dupa tine si iti ia permisu, si tu nu ai de unde sa stii ca el avea duty daca este fara armura.

Multumesc, sper s-o acceptati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2020 at 10:23 PM, zL Gh0stR1d3r said:

Am si eu o propunere, lasati-va de donatii si puneti suflet in server ca moare, ati facut dintr-un joc frumos o afacere mizerabila.

Frate iti dau dreptate, dar eu am ajuns la concluzia ca scripterii trebuie platiti pentru a fi productivi. Inca ma intreb cum face Bobo profit, nu cred ca profitul sau se bazeaza in totalitate pe donatii. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, eB Denis. said:

Salutare!
Pentru liderii de la factiuniile
Police Departament:

-Membrii fara armura sa fie sanctionati cu Avertisment Verbal (AV) deoarece daca merge fara armura cu duty, si tu treci cu NOS pe langa el, vine dupa tine si iti ia permisu, si tu nu ai de unde sa stii ca el avea duty daca este fara armura.

Multumesc, sper s-o acceptati.

 

 

Acesta poate sa fii fost inainte dupa cineva cu no-drept si nu stai sa mergi dupa fiecare suspect intr-una la casa pentru armura,voi trebuie pur si simplu sa nu folositi nosu langa nici un politist nu doar langa cei cu duty

 

 

 

 

 

 

Propunere:

Comanda /windows nu e folosita in mare parte chiar deloc iar multa lume nu stie de ea,ca sa fie de folos macar sa se poata auzi muzica de la radio incet daca masina are un geam deschis

Edited by Maeve
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maeve said:

Acesta poate sa fii fost inainte dupa cineva cu no-drept si nu stai sa mergi dupa fiecare suspect intr-una la casa pentru armura,voi trebuie pur si simplu sa nu folositi nosu langa nici un politist nu doar langa cei cu duty

 

 

 

 

 

 

Propunere:

Comanda /windows nu e folosita in mare parte chiar deloc iar multa lume nu stie de ea,ca sa fie de folos macar sa se poata auzi muzica de la radio incet daca masina are un geam deschis

Inteleg ce vrei sa spui, dar daca eu vin deja cu NOS si el sta merge foarte incet, trec pe langa el, are duty fara armura, vine dupa mine, imi ia permisul si gata.

Nu mi se pare logic.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, eB Denis. said:

Salutare!
Pentru liderii de la factiuniile
Police Departament:

-Membrii fara armura sa fie sanctionati cu Avertisment Verbal (AV) deoarece daca merge fara armura cu duty, si tu treci cu NOS pe langa el, vine dupa tine si iti ia permisu, si tu nu ai de unde sa stii ca el avea duty daca este fara armura.

Multumesc, sper s-o acceptati.

 

 

Contra. Daca il vezi in masina de politie iti dai seama ca e duty. Sugestia ta ar creea misto uri asupra membriilor. Eu unul urasc sa mi iau armura, pot fi vazut fara armura si atacat, asa ca am duty, dau wanted si ucid pe cel care ma ataca.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Maeve said:

Acesta poate sa fii fost inainte dupa cineva cu no-drept si nu stai sa mergi dupa fiecare suspect intr-una la casa pentru armura,voi trebuie pur si simplu sa nu folositi nosu langa nici un politist nu doar langa cei cu duty

 

 

 

 

 

 

Propunere:

Comanda /windows nu e folosita in mare parte chiar deloc iar multa lume nu stie de ea,ca sa fie de folos macar sa se poata auzi muzica de la radio incet daca masina are un geam deschis

Propunerea e imposibila. Sti mesajul ala dupa ce alegi post ul de radio? Iti apare postul de radio dar samp nu poate reda 2 sau mai multe posturi de radio odata... Dar totusi ideea e foarte buna , eu spun PRO

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2020 at 4:53 PM, AIM baoche said:

Sa se valorifice cumva pompele petroliere din desert LV  https://imgur.com/a/XLdPydv

Eventual un job: colectarea petrolului de la pompe si livrarea acestuia la benzinarii.

  • Și benzinăriile să fie finite, pentru a motiva să facem acest job, să ducem benzină la benzinării cu camioane, dar să fim bine plătiți.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gabihard said:

Contra. Daca il vezi in masina de politie iti dai seama ca e duty. Sugestia ta ar creea misto uri asupra membriilor. Eu unul urasc sa mi iau armura, pot fi vazut fara armura si atacat, asa ca am duty, dau wanted si ucid pe cel care ma ataca.

Pai sa zicem ca eu vin din LV spre LS, tu mergi usor cu masina ta cu duty fara armura, eu trec pe langa tine cu NOS, tu ma vezi, faci poza, vii si imi iei permisul?
Eu de unde sa stiu ca tu esti duty?
Ca daca erai duty, franam si asteptam sa treaca NOS-ul.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, eB Denis. said:

Salutare!
Pentru liderii de la factiuniile
Police Departament:

-Membrii fara armura sa fie sanctionati cu Avertisment Verbal (AV) deoarece daca merge fara armura cu duty, si tu treci cu NOS pe langa el, vine dupa tine si iti ia permisu, si tu nu ai de unde sa stii ca el avea duty daca este fara armura.

Multumesc, sper s-o acceptati.

 

 

Dacă nu ai duty ca PD nu poți să folosești nicio comandă de PD =))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, eB Denis. said:

Pai sa zicem ca eu vin din LV spre LS, tu mergi usor cu masina ta cu duty fara armura, eu trec pe langa tine cu NOS, tu ma vezi, faci poza, vii si imi iei permisul?
Eu de unde sa stiu ca tu esti duty?
Ca daca erai duty, franam si asteptam sa treaca NOS-ul.

Nu trebuie sa sti, incalci regulile pe propria raspundere...

Link to comment
Share on other sites

Aș sugera să se redeschidă RPG3 de la 0 pentru o șansă fiecărui player să crească frumos. Pe ambele servere cel puțin seara sunt peste 900 jucători online si este lag insuportabil. 

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se adauge posibilitatea de a detine mai multe proprietati pe acelasi cont, gen sa poti sa detine 1 apartament+ 1 casa, nu neaparat business-uri dar macar case, bineinteles nu trebuie ca toata lumea sa aibe acces, puneti niste cerinte, spre exemplu nivel 90, poate iti cumperi acest privilegiu din /SHOP cine stie, ar fi o chestie misto. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut, as avea și eu niște propuneri:

1. Sa nu mai existe coliziuni la jobul Curier, deoarece majoritatea jucătorilor  îți lovesc mașina intentionat(tank mode, cum este și la gunoier, chimist etc) 

2. Sa fie adăugat motivul pentru rank up/rank down/clan warn la clanuri

 3. Sa se bage mai multe culori hidden, cum ar fi una raimbow, ar fi destul de interesant. 

Momentan atât dacă o sa îmi mai vina idei o sa revin cu un edit. 

Edited by hebelea
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.