Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sugestii - Editia 3


 Share

Recommended Posts

La job-urile de tip Car Jacker sau Arms dealer sa nu mai asteptam 5 minute dupa fiecare cursa sa putem da /work din nou, sa astepatm maxim 3 minute sau chiar deloc.

Link to comment
Share on other sites

                                                                                                             Sistem de acceptare automata a eventurilor.

1.Daca spre exemplu un jucator da /requesevent si nimeni nu ii raspunde in 10 minute si in acea ora nu am fost minim 3 evente sa fie acceptat orice event cu premiul de peste $10,000.

 

 

                                                                                                                   Sistem de a pune ceva in portbagaj.

 

1. Pe comanda [carhelp] sa fie si comanda de a pune ceva in masina sau apasarea unei teste precum P, M, anumite cifre.

2. Ce sa pui in portbagaj? Poti pune diferite lucruri: materiale, arme, droguri, lucruri din SexShopuri, sau undita si momeala.

3. Cat sa dureze ce ai in portbagaj? Oricat.

4. Cat sa se puna in portbagaj? Cateva sloturi depinde de portbagajul masinii.

5. Si celalte masini care nu au portbagaj? Pai astia care nu au inf-uri, hotring-uri sa aiba si ei ceva in plus.

 

                                                                                        Schimbare factiune San Fierro School Instructrors.

 

1. Avand in vedere ca factiunea 69 Pier Mobs inainte era si ea factiune engleza si acum s-a schimbat propun ca si SF School Instructors sa fie romana / engleza.

2. Si pe rpg2.b-zone.ro factiunea este RO/EN.

                                                                 

Edited by Masterul
adaugare sfsi
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2020 at 1:45 PM, a l e c s said:

- Casele de level 999 de la stat sa fie cumparate din joc direct cu o anumita suma de gold sa nu mai fie nevoie sa facem tickete si alte chestii, v-ar fi mai usor si voua, dar si noua!

- Sa creasca pretul vehiculelor in Dealership, deja economia a crescut foarte mult, la level 5 ai Infernus.

- Cand facem o afacere HIDDEN-urile si VIP-urile sa se salveze pe masina..cel putin hidden.. din nou, ar fi o economie mai echilibrata!

- Anumite task-uri sunt foarte greu de facut, ex: "Participa la un interviu spontan", ca sa particip la acest interviu, cel putin pe RPG1 trebuie facuta cerere pe forum..si multe altele care stai sa le faci foarte mult sau chiar deloc.

- Mafiotii sa beneficieze la /order 1 de: Deagle si M4, /order 2: Deagle, M4 si Rifle, /order 3: Tec9 Combat. /order 1 -> rank 1, /order 2 -> rank 3, /order 4 -> rank 4+, consider ca ar fi mai ok si ar fi un war mai echilibrat intre mafioti.

- Adaugarea unor noi case si afaceri, sunt unele case foarte frumoase care din pacate nu sunt create.., iar ca bizz-uri sunt multe locatii cum ar fi bizz urile de tip PIZZA unde tot asa, sunt locatii interesante, dar nu este niciun bizz..

- Sa se adauge vechiul quest cu 150 de obiecte cu premiile care erau inainte, 200 gold, hidden/skin etc, nu cu 90, nu cu livrat diferite obiecte, samd.. Stai 2 ore aproape pentru 90/90 si trebuie sa-l mai faci si zilnic.. nu toata lumea are timp de asa ceva.

- O solutie pentru bizzurile de tip [/eat] sa produca cat mai mult.. inainte mai toate produceau.. acum 0$-500$ pe zi maxim cele slab cotate.

- Revenirea la /call + numarul jucatorului.. era mult mai frumos cand aveai un numar al tau, cateodata chiar unic daca-l prindeai cand dadeai /buy..

- Daca ne logam de pe alt IP, adica sa ne sparga cineva contul sa ne fie trimis automat e-mail pentru deblocarea contului, iar instant sa primim kick pe server sau sa nu avem acces la nici o comanda, nici macar la chat, e o idee foarte buna consider eu..

- Sa se bage o atractie ceva.. un nou job in orasul San Fierro.. este mort de tot orasul..

- Sa se mareasca cele 1500 de unitati in 2000 la safebox ar fi ok pentru mafioti.. eu in 4 zile de cand sunt mafie am facut 900 drugs.. fara sa cumpar.. unde sa le pun pe toate? Nu toti vrem sa luam la nesfarsit safebox uri din /shop.

- Sa poti face uber singur.. sa fie un sistem care te pune sa te duci cu o foaie undeva in joc, sa astepti cateva ore pana iti da raspunsul, sa dai un scurt examen, sa platesti anumite taxe pentru a face acest lucru, iar daca ai factiune sa tot poti face acest lucru.. gen cu carnetul de soferi, talonul masinii, etc.. exact cum e in viata reala, sa poti face asta de la level 30+ si cu orice masina, iar /fare-ul sa ti-l poti pune singur intre 100$-500$ per km.

- La fel ca si @H A N K S propun adaugarea jobului Glovo sau ceva asemanator cum a prezentat el in video.

- Sa iti poti cumpara seif pe care sa-l bagi direct in casa, in genul safebox-ului.

- Sa se adauge intr-un cazinou parasit din LV un sistem de blackjack.

p.s: Revin si cu alte propuneri daca mai imi da prin cap.. macar sa fie cateva din astea facute, +1 daca va place! ❤️ 

+++ SA SE SCOATA SISTEMUL DE WARNING PENTRU NORECOIL, MULTI PRIMESC BAN PE NEDREPT CA MINE !!! https://www.rpg.b-zone.ro/players/unbanRequest/22062 

+++ DOVADA CA DA WARNING AIUREA: https://www.rpg.b-zone.ro/players/unbanRequest/6740 ( 

 & 

)

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se adauge un job de tip Pizza Boy ca pe celelalte servere de SAMP, deoarece este un job distractiv si clasic. Cred ca a fost primul job pe care l-am facut pe SAMP, si din aceasta cauza are valoare sentimentala pentru mine, oarecum. Daca a mai sugerat cineva asta, imi cer scuze, sunt 7 pagini de sugestii si nu am gasit pe cineva care sa mai sugereze asta.

Link to comment
Share on other sites

1. Propun sa se adauge un job/un task ca sa folosim BĂRCILE pentru a completa realizarile de a face X kilometri cu barca. In prezent abia se folosesc bărcile. Realizarile alea nu sunt facute de majoritatea playerilor.

 

2. Propun ca jucatorii cu WANTED sa nu poată folosi vehiculele de tip BIKE. E greu sa ii omori daca au wanted fara drept si necesita interventia tuturor departamentelor pe un singur player. PIERDERE DE TIMP.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Adăugarea unui sistem de asisturi la war.

Adăugarea unei facțiuni mixte, că totuşi sunt doar două

Adăugarea unui biz de pariuri / job mai interesant.

Înlăturarea cutiilor de droguri/bonusurilor din mafie,  pentru că jobul este degeaba acum.

SĂ SE LUCREZE LA SISTEMUL ANTICHEAT, CĂ DĂ WARNING AIUREA

SĂ FIE AJUSTATĂ ECONOMIA MAI SCOATEȚI DIN BANI

DAR CEL MAI IMPORTANT SA FIE INTERZIS CBUG CSHOT

 

Edited by Kendrick RPG1
Link to comment
Share on other sites

1.De bagat ceva sistem sa faci bani mai repede, deoarece metodele de a face bani sunt : Afaceri ilegale, sa iti incerci norocul la cazino, sa cumperi masini mai ieftine si sa le vinzi mai scumpe sau sa dai rob in fiecare zi la 8 cu 4 conturi sa faci cate 355k, dar din cate se vede mereu la ora 08:00 vezi minim 2 PD on. Asa ca as zice sa castigi sume mai mari din gift, ori skinurile platinum sa le castigi din crate si fiecare skin sa aiba ceva avantaje sa castigi bani etc. sa dea mai multi bani la job-uri, Sambata si Duminica sa poti da rob si dupa ora 02:00 si propun ca la clanwar membru care de ex are 30 kill si 5 decese sa primeasca macar 25k, nu cred ca este o suma foarte mare.

 

2.Propun ca la inceput un player sa aiba macar 30k, dar pay sa poata da de la level 5 si pentru fiecare nivel un jucator sa aiba nevoie de anumite ore, asa ar creste putin activitatea zic eu.

 

3.Cand o sa fie maraton si quest, propun ca membrii din factiune sa aiba raport optional, dar mafiile sa se faca un sondaj special pentru ei si sa fie intrebati daca acestia dorest war-ul sa fie optional, sau sa fie obligatoriu.

 

4.Propun ca masinile pe care liderul le cumpara din DS, sa coste cu 15-25% mai putin, fata de pretul lor actual.

 

5.Cand o sa mai bagati ceva quest sa nu fie doar 8-10 zile, dar sa fie macar 1 luna ca playerii sa aiba macar ceva sa faca pe server, ca daca acestea nu au ce face pe server se plictisesc si se duc pe alte servere, un player trebuie mereu sa aiba ceva de lucru.

 

6.Propun ca la car jacker sau Arms Dealer/Drugs Dealersa astepti mai putine minute, de exemplu :

1.Skill 1, 5 minute.

2.Skill 2, 4 minute.

3.Skill 3, 3 minute.

4.Skill 4, 2 minute.

5.Skill 5, 1 minut.

 

Daca iti place da si tu +1 sa vada Kelton ideile mele.

Edited by spantaN1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kendrick RPG1 said:

Adăugarea unui sistem de asisturi la war.

Adăugarea unei facțiuni mixte, că totuşi sunt doar două

Adăugarea unui biz de pariuri / job mai interesant.

Înlăturarea cutiilor de droguri/bonusurilor din mafie,  pentru că jobul este degeaba acum.

SĂ SE LUCREZE LA SISTEMUL ANTICHEAT, CĂ DĂ WARNING AIUREA

SĂ FIE AJUSTATĂ ECONOMIA MAI SCOATEȚI DIN BANI

DAR CEL MAI IMPORTANT SA FIE INTERZIS CBUG CSHOT

 

Bine zici, economia chiar trebuie scazuta si trebuie adaugata o factiune noua!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sugestii pentru Hitman:

1. Marirea Dmgului la SDpistol ( atunci cand intri dupa un mafiot si e activ, tu cu sdpistol si el cu deagle e cam sinucidere curata)

2. Modificarea comenzii undercover( sa iti poti schimba skinu), sunt ogramada de moduri acum ce poti sa iti dai seama cine este hitmenul cu undercover.

3. Modificare comenzii undercover, atunci cand termini un contract sub 300+ ramai cu undercoverul 1 min, sa poti sa il dezactivezi tu mai repede.

Sugestii in general.

1. Adaugarea factiunii Paramedics pills/kituri de rehab , Ar spori activitatea factiunii ( pills sa se foloseasca una la 10-20min si sa ofere 20hp si kitu de rehab sa se foloseasca o data pe ora si sa iti stearga 10) 

2. Adaugarea unei comenzi [/challenge] pentru mafii. Avand in vedere ca inafara de warurile pe care le discuta seara , sa se poate bata mafiile intre ele  si ziua. Ar fi misto sa se provoace si in timpul zilei . Sa existe diferite arene pt diferitele tipuri de provocari gen " War 3vs3 5vs5 10vs10 etc  Aici se pot adauga multe lucruri dar din lipsa de imaginatie voi da edit cand imi vin

 

Link to comment
Share on other sites

As veni cu o sugesti la ROB. 

 Daca cineva primeste crash inainte ca rob-ul sa inceapa, se anuleaza rob-ul. Ar trebui introdus un timp de 2,3 minute ca sa se poata conecta, in asa fel incat, sa nu se mai piarda 3 puncte de jaf degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Factiunile (in general la mafie) sa nu aiba  masinile spawnate ca sa evitam lagul  daca un membru are nevoie de o masina sa foloseasca comanda [/fvs] , doar la war sa fie toate spawnate!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uSp said:

Dacă se poate implementa să vezi progresul la Achievements (ex: Vehicles Achievements x/4000 km, Combat Achievements y/1500 Kills).

+1

Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

Propun un nou sistem de Banking si o noua interfata mai prietenoasa cand intrii intr-o Banca ( pana si cand scoti bani din ATM interfata e mai primitoare ).

 

Mi-ar placea sa pot transfera bani unui player care este offline si sa pot vedea tot istoricul de transferuri, deposit, withdraw, bani primiti de pe contul meu fara a mai intra pe panel si a cauta toate aceste informatii. 

 

Sa ne putem crea un cont bancar si sa avem posibilitatea sa ne punem o parola la el deoarece securitatea la un cont in cazul in care este spart va fi mai marita.

 

Am vazut alti playeri ca isi doresc un sistem in care sa se poata imprumuta de la banca. Nu zic ca e o idee rea, mi-ar placea sa vad un asemenea update dar un update de genul necesita multa munca si ar trebuii gandit bine dupa parerea mea.

 

Mai jos sunte cateva poze. Mie mi-au atras atentia si mi-ar placea sa vad un nou sistem de Banking la un urmator update. 

Pozele nu-mi apartin iar daca au mai fost propuneri de genul imi cer scuze.

 

BeaAyOM.png iptFCnT.png

MgrGLQv.png VXveSja.png 

zTT4MYF.png  Or9t7nm.png

qM3s3B7.png

 

 

Edited by CBN Vercetty Estate
Link to comment
Share on other sites

Edit:

-Adaugarea unui sistem de biliard la baruri. [/pool ID Suma], minim 10k maxim 10kk.

-Adaugarea unui sistem de basket, [/basket ID Suma], minim 10k maxim 1kk.

-Adaugarea unui sistem de football pe terenul de baseball din LV cu echipe de cate 5 jucatori (5v5). [/Footballteam] - sa apara un dialog ca la [/rob] si sa poti da invite jucatorilor, iar cine face grupui ca si la rob, sa fie capitanul echipei. Nu pe sume mari, ci de distractie, intre 10k si 500k.

De ce am propus asta? Este aiurea? 

 Nu, am propus asta deoarece economia a urcat, banii nu trebuie sa stea, ci sa umble.

-Adaugarea unui sistem de sah, [/sah ID] - apare o interfata cu o tabla de sah, poti juca pe bani.

Edited by South IoNuTz
Link to comment
Share on other sites

În perioada în care serverul nu dispunea tocmai de un număr mare de jucători, s-a decis reducerea sloturilor pentru facțiuni, acest lucru a fost benefic, însă acum în momentul de față, pe timpul serii mai exact după ora 19:00, serverul ajunge să atingă numărul de 850 de jucători online, acest lucru a început să se simtă și în facțiunile de tip ganguri.

Vin cu următoarele propuneri;

 

  • Mărirea de sloturi în facțiunile de tip gang cu cel puțin 5 sloturi sau chiar să revină cum a fost în trecut, la 40 de sloturi. În momentul de față, o mafie care dorește să atingă un record, are nevoie de membri, acei membri ca să fie băgați, liberii sunt nevoiți să scoată alți membri benefici pentru facțiunie.

 

  • Membrii facțiunilor de tip gang să le fie permis deținerea de mai multe conturi în alte facțiuni de tip gang, nu văd unde ar fi problema, fiecare își gestionează timpul așa cum dorește, dacă nu va intra pe cont la waruri, va fi sancționat, dat fiind faptul că evidențele sunt obligatorii.

 

  • Adăugarea unei reguli cu privire la alegerea liderilor de tip gang. În momentul de față dacă stai într-o facțiune 100 de zile ai șansa de a obține funcția de lider, chiar dacă nu ai nici o treabă cu mafiile. S-a ajuns în momentul de față ca 1 din 9 lideri să nu fie pașnic, restul stând doar în HQ. Această regulă are multe avantaje, dacă ar fi cel puțin 3 lideri cu o vechime în mafii destul de mare și acei lideri fiind cu adevărat ''mafioți'', s-ar echilibra balanta între mafii, n-ar mai obține fiecare atât de ușor 72 de turfs (acest lucru este vizibil în momentul de față, prea multe 72-uri, în trecut când erau mai mulți lideri adevărați, era greu dacă nu imposibil să obții 72 de turfs, acum toți se strâng la acel lider mai cunoscut și obțin 72 de turfs. Aici s-ar mai putea adăuga și evitarea de a se lua în calcul sancțiunile pentru C-BUG, sunt minore, nu este un abuz. Edit: Să nu mai zic de faptul că liderii noi aleși (majoritatea fără experiență în facțiuni) nu sunt pregătiți pentru acea funcție, tocmai de aceea și primesc sancțiuni așa repede. 

 

  • Refacerea unui poll unde să se voteze din nou dacă fasT c-bugul să fie sancționat,  cam toți știu să-l facă și se iau sancțiuni în prostie, regula a ajuns să fie ''inexistentă'', cu ea sau fără, fiecare îl face mai mult sau mai putin

 

  • Readaugarea animurilor la war, macar să poți folosi /fall sau /stopanim. Cand mergi pe turf vizibilitatea îți este redusă dacă ai 20 de membri pe mașină sau atunci când dorești să dai usedrugs pe turf și ești pe o clădire, să poți da totuși /usedrugs și în același timp fall. 

 

  • Fiecare lider să aibă posibilitatea de a alege un număr de învoiri într-o zi, mai mult sau mai puțin de cele 5, fiecare lider să aibă dreptul de a decide cum vrea să fie activitatea mafiei sale.

 

  • Adăugarea unui sistem de evidență automată pe website și în același timp acordarea amenzilor de pe website.
Edited by SPEEDY ZEW
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SPEEDY ZEW said:

În perioada în care serverul nu dispunea tocmai de un număr mare de jucători, s-a decis reducerea sloturilor pentru facțiuni, acest lucru a fost benefic, însă acum în momentul de față, pe timpul serii mai exact după ora 19:00, serverul ajunge să atingă numărul de 850 de jucători online, acest lucru a început să se simtă și în facțiunile de tip ganguri.

Vin cu următoarele propuneri;

 

  • Mărirea de sloturi în facțiunile de tip gang cu cel puțin 5 sloturi sau chiar să revină cum a fost în trecut, la 40 de sloturi. În momentul de față, o mafie care dorește să atingă un record, are nevoie de membri, acei membri ca să fie băgați, liberii sunt nevoiți să scoată alți membri benefici pentru facțiunie.

 

  • Membrii facțiunilor de tip gang să le fie permis deținerea de mai multe conturi în alte facțiuni de tip gang, nu văd unde ar fi problema, fiecare își gestionează timpul așa cum dorește, dacă nu va intra pe cont la waruri, va fi sancționat, dat fiind faptul că evidențele sunt obligatorii.
  • Adăugarea unei reguli cu privire la alegerea liderilor de tip gang. În momentul de față dacă stai într-o facțiune 100 de zile ai șansa de a obține funcția de lider, chiar dacă nu ai nici o treabă cu mafiile. S-a ajuns în momentul de față ca 1 din 9 lideri să nu fie pașnic, restul stând doar în HQ. Această regulă are multe avantaje, dacă ar fi cel puțin 3 lideri cu o vechime în mafii destul de mare și acei lideri fiind cu adevărat ''mafioți'', s-ar echilibra balanta între mafii, n-ar mai obține fiecare atât de ușor 72 de turfs (acest lucru este vizibil în momentul de față, prea multe 72-uri, în trecut când erau mai mulți lideri adevărați, era greu dacă nu imposibil să obții 72 de turfs, acum toți se strâng la acel lider mai cunoscut și obțin 72 de turfs. Aici s-ar mai putea adăuga și evitarea de a se lua în calcul sancțiunile pentru C-BUG, sunt minore, nu este un abuz.

 

  • Refacerea unui poll unde să se voteze din nou dacă fasT c-bugul să fie sancționat,  cam toți știu să-l facă și se iau sancțiuni în prostie, regula a ajuns să fie ''inexistentă'', cu ea sau fără, fiecare îl face mai mult sau mai putin

 

  • Readaugarea animurilor la war, macar să poți folosi /fall sau /stopanim. Cand mergi pe turf vizibilitatea îți este redusă dacă ai 20 de membri pe mașină sau atunci când dorești să dai usedrugs pe turf și ești pe o clădire, să poți da totuși /usedrugs și în același timp fall. 

 

  • Fiecare lider să aibă posibilitatea de a alege un număr de învoiri într-o zi, mai mult sau mai puțin de cele 5, fiecare lider să aibă dreptul de a decide cum vrea să fie activitatea mafiei sale.

 

  • Adăugarea unui sistem de evidență automată pe website și în același timp acordarea amenzilor de pe website.

+1, ti-as da +110

      In 7 zile s-au schimbat vreo 4 lideri pe RPG1

 

 

Edited by HQ Serban
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.