Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Bug VIP Vehicle


Sir Mario ZEW

Recommended Posts

Nick-ul tau:MarioTM_69REGELE
Server:RPG.B-ZONE.RO
Descrierea bugului:VIP Text-ul se pune aiurea in sus in loc sa se puna la inaltimea pe care eu o setez, o sa postez si la sugestii sa se adauge un buton de a se reseta pozitia textului VIP in cea default.
Screenshot(s):

 

Link to comment
Share on other sites

Si eu am aceasta problema... sincer nu stiu de la ce e, am incercat de foarte multe ori sa imi pun VIP pe bullet cum vreau dar nu se poate..

Link to comment
Share on other sites

Am făcut un test recent şi această problemă apărea când terenul era înclinat. Până rezolvăm problema definitiv, încearcă pe un teren cu adevărat drept. Ţine minte că o maşină nu stă obligatoriu drept dacă are toate cele 4 roţi pe asfalt. Şoseaua în sine poate fi înclinată, în pantă. Încearcă în Las Venturas, pe şoseaua principală, unde e Bike Rent, unde e piramida, acolo e destul de drept.

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2020 at 7:17 PM, F4L KillerFish said:

Am făcut un test recent şi această problemă apărea când terenul era înclinat. Până rezolvăm problema definitiv, încearcă pe un teren cu adevărat drept. Ţine minte că o maşină nu stă obligatoriu drept dacă are toate cele 4 roţi pe asfalt. Şoseaua în sine poate fi înclinată, în pantă. Încearcă în Las Venturas, pe şoseaua principală, unde e Bike Rent, unde e piramida, acolo e destul de drept.

? ? Metoda de calcul a offset-urilor nu este extrem de bine gandita, un calcul bine efectuat ar trebui sa pozitioneze obiectul cu offset-urile corecte si daca vehiculul sta cu rotile in sus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.