Jump to content

Discutii libere intre jucatori


Kenobi
 Share

Recommended Posts

ZM9.png

 

Jucatorii zm.b-zone.ro au dreptul sa posteze aici!

Orice post care nu contine cel putin 3 cuvinte va fi marcat ca spam si sanctionat.

Edited by Kenobi
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

După o pauză de câțiva ani (timp cât nu s-a ocupat nimeni), intrai azi cu niște prieteni vechi pe server și rămânsei plăcut surprins de ce văzui, doar că, ammo-ul se face prea greu, iar grenada de infecție costă exagerat (având în vedere că sunt mulți playeri online, iar majoritatea aruncă grenada de îngheț, iar zm nu au nicio șansă să facă o multi-infecție).

 

Ar trebui să reduci la 20 ammo grenada, să mai adaugi câteva hărți și să rezolvi treaba cu lagul, se blochează uneori câteva secunde!

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

Ammo-ul nu se face greu, daca stii sa joci. Folosind comanda /get primesti 30 de ammo la 12 ore. O data la 5 minute jucate pe server primesti 5 ammo.
Pe langa, ammo-ul se salveaza automat, daca s-ar face mai usor, extrem de multi jucatori ar avea peste 5k ammo. Si asa sunt multi care au sute de ammo.

Asta cu "freeze" am aflat si eu azi de ea, si nu stiu exact de la ce ar putea fi. Si din pacate nici nu am pe cine sa intreb. 

Cat despre Infect Bomb, o sa o modific, dar nu la 20 ammo.

Link to comment
Share on other sites

Da.. o să modifici, de la 26, la 25! :)))

 

Pe serverul ăsta trebuie să te bazezi mult pe gloanțele infinite (3 EURO), scutești 10 ammo / rundă. Dacă stai ascuns într-un loc cu 2 lasere în fața ta, șansele să recuperezi banii (să nu mai zic și de profit), sunt mici. Se abuzează foarte mult de grenada de îngheț, iar mulți au gloanțe infinite, de aici și duritatea rundelor foarte scăzute!

 

Crede-mă, nu joc de ieri, iar comparativ cu alte servere, aici dacă nu stai cu lasere într-un loc și să fii atacat, să prinzi survivor, sau să ai gloanțe infinite (vip sau item-ul cumprat la 3 euro), faci maxim 10 ammo / rundă, mai ales când sunt 20+ pe server. Ar trebui să modifici rundele de survivor & sniper, deoarece sunt prea dese!

 

Șansele la ZM ar trebui mai ridicate, deoarece nu există un echilibru (bazooka, lasere, gloanțe infintie, armură).

Link to comment
Share on other sites

@South Maxunele modificari pot sa zic eu chiar majore au fost facute claselor de zombie. Unele modificate, altele inlaturate chiar adaugate cateva noi. Probabil maine o sa mai adaug ceva, acum nu mai pot ca e deja 4 dimineata.

@ZeroCode Multumim. Daca mai faci post-uri de astea asa aiurea vei fi sanctionat.

Link to comment
Share on other sites

Da boss m am incurcat, cu "inceputul rundelor" nu am fost atent, insa imi sustin parerea armura dispare fix cand moare last zm nu are treaba ca tragi dupa cu bazooka.

Din cate cred eu treaba asta cu armura este influentata de plugin in sine printr un sistem random nu toti pierd armura in acelasi timp (ex: Eram cu un var in telefon eu am pierdut armura, el nu sau invers) deci nu o pierd toti odata, sau daca nu fie din cauza unui bug nedescoperit inca . Spor la joc.

Edited by ANDREY YOYO
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Draco ToV said:

@South Max Am de la cine cersii credite acum :)) 

 

Ai noroc ca ma tine adminul pe loc si nu intru, ca altfel, erai in top 2 :D :)) 

=)))

El locul 2 :)) tu locul 3 =))

Se stie cine e seful la top aici :)0

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Godike said:

=)))

El locul 2 :)) tu locul 3 =))

Se stie cine e seful la top aici :)0

 

Da, da.. sigur nu tu!:D

 

1 hour ago, Draco ToV said:

@South Max Am de la cine cersii credite acum :)) 

 

Ai noroc ca ma tine adminul pe loc si nu intru, ca altfel, erai in top 2 :D :)) 

Eh.. e mai important adminul... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.