Jump to content

Sloturi Facțiuni / Faction Slots


Kelton
 Share

Recommended Posts

Bine dar nu e destul. toate sloturile pentru factiune trebuie sa fie de minim 50 si ganguri 40. Serverul este aglomerat, asa ca va fi foarte bine sa adaugati quest si getgift

Link to comment
Share on other sites

@Kelton More than 600 players are civil and willing to join a faction in RPG 1, I'm one of them :), please increase 10 slots in each Peaceful factions and Hitman Agency. There are already enough PD online 24/7 to fail robs and caught wanted players, and you know about gang. 

 

Please do it as soon as possible.

 

#Respect , Thank you.

Edited by Jolly
Link to comment
Share on other sites

De cand m-am reapucat, cam de vreo doua saptamani, incerc sa intru intr-o factiune. Cred ca ar trebui sa se mai mareasca sloturile cu inca 5-10.  Deja devine plictisitor sa stai civil, cel putin pentru mine. 

Link to comment
Share on other sites

Ar fi o mare prostie sa se mareasca numarul de sloturi la gang-uri, dupa cum ai spus, inevitabil va creste numarul codatilor, dar pe langa asta va creste si lagul. E de ajuns 45 de playeri pe turf.

Edited by SolDaT.
Link to comment
Share on other sites

Mai bine rezolvaţi lagul ăsta infect de la waruri şi nu mai acuzaţi playerii care joacă decent fără coduri, nervii sunt şi din cauza lagului de care spuneţi voi că "s-a mai rezolvat puţin", pe naiba. Cum se face că prin 2015-2016 nu era lag şi atât de mulţi codaţi şi era o plăcere să te joci pe turf, era un mic respect între jucători, acum toţi puştii cordiţi care sunt în mafii de 2-3 luni dau numai 3/3 şi înjură ca la uşa cortului, plini de băşini şi toate cele pe un joc din 2004.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton  Ai facut afirmatia legata de competitie. Cum se poate face o competitie intre jucatori daca liderul tine aplicatiile deschise 3 minute, 5 minute. Aici nu mai e competitie , ci rapiditatea si disperarea de a aplica. Acest lucru se intampla la factiunea LSPD RPG1, unde liderul tine aplicatiile 5 minute, poate 10 deschise. Mi se pare o aberatie. Cum poate un player sa aplice, daca el nu are aplicatia gata facuta si o completeaza pe loc? Ce competitie facem? Care aplica primul sau care are un parcurs pe server, rankuri/functii etc?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, South LuNg said:

@Kelton  Ai facut afirmatia legata de competitie. Cum se poate face o competitie intre jucatori daca liderul tine aplicatiile deschise 3 minute, 5 minute. Aici nu mai e competitie , ci rapiditatea si disperarea de a aplica. Acest lucru se intampla la factiunea LSPD RPG1, unde liderul tine aplicatiile 5 minute, poate 10 deschise. Mi se pare o aberatie. Cum poate un player sa aplice, daca el nu are aplicatia gata facuta si o completeaza pe loc? Ce competitie facem? Care aplica primul sau care are un parcurs pe server, rankuri/functii etc?

Poate în cele 5-10 minute liderul primește 100 de aplicații. Poate liderul a setat un număr predefinit de aplicații la care să se închidă automat, ca să nu stea aiurea să piardă ore în șir corectând o tonă de aplicații când are doar 2 locuri libere. Are vreun sens să le țină deschis mai mult?

Dacă vrei vreun răspuns concret din partea unui lider de ce le ține atât de puțin deschise, sugerez să-l întrebi direct pe el. Nu sunt mama omidă să ghicesc eu astfel de lucruri.

Link to comment
Share on other sites

In my opinion, if the number of members of the faction is higher, it will definitely be harder for those who are in the current faction (Doing raport, any staff like that)

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Dupa ce s-a scos Maraton a inceput sa scada numarul playerilor, se poate vedea, daca inainte la ora 20:00 nu aveai loc pe server acum sta in 980, as propune adaugarea unui nou Quest, multi vor asta, mai ales ca nu au ce face pe timpul carantinei.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Away aka Only said:

@Kelton va rog eu faceti ceva cu lagul, daca nu se poate face nimic sau va straduiti si nu se vad rezultatele opriti warurile pana rezolvati ca asa ne facem si noi nervi si voi. Adaugati un quest nou cum era pe vremuri.

După cum am anunțat, se lucrează în continuare la optimizări ca prioritate.

15 minutes ago, SolDaT. said:

@Kelton Dupa ce s-a scos Maraton a inceput sa scada numarul playerilor, se poate vedea, daca inainte la ora 20:00 nu aveai loc pe server acum sta in 980, as propune adaugarea unui nou Quest, multi vor asta, mai ales ca nu au ce face pe timpul carantinei.

O să adăugăm pe parcurs unele lucruri noi, momentan încercăm să scăpăm de lag pe cât se poate.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.