Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sondaj Regulament


South LuNg

Schimbare regulament general  

7 members have voted

  1. 1. Doriti schimbarea regulamentului general?

    • Da. Distractia este pe primul loc.
    • Nu, imi place monotonia si restrictiile.
      0


Recommended Posts

Buna seara tuturor. Sunt un vechi jucator al acestei comunitati si vreau sa va propun cateva modificari ale scriptului , cat si ale regulamentului.

 

In primul rand, consider ca raza de actiune a SAFE-ZONE-URILOR este foarte mare, astfel propunerea este de a micsora raza. Atunci cand vrei sa faci DM pe cops cu masina si treci printr-un safezone , sunt sanse sa tragi 1 glont  sau doua intr-o masina de civili , automat esti bagat in masina si te blochezi, ceea ce inseamna ca trebuie sa fie oprita masina , sa cobori si sa urci inapoi. 

O alta propunere este referitoare la WANTEDUL primit. Propun revenirea la normal ( 2014-2016 ) a sistemului de wanted si anume : Atunci cand se face dm, sa poti provoca daune civililor si daca ai wanted 6. Singurele activitati pe server in momentul de fata sunt cele de la joburi si raportul de activitate a-l factiunilor. Consider ca un DM nu strica. DM-ul excesiv sa fie din nou sanctionat cu suspendarea licentei PORT-ARMA. 

Restrictiile mari de pe server fac ca distractia , cea pe care o cautam marea majoritate a jucatorilor , sa dispara. 

 

De altfel, propun ca timer-ul de urcare in masinile de la job sa dispara si deblocarea acestora sa se poata urca si pasagerii in acestea. Sa ramana restrictie doar pe QUarry Worker , sa nu poti iesi cu masina din santier. De asemenea, DAMAGE ON asupra masinilor de la job. Aceasta protectie asupra masinilor  mi se pare o chestie care a diminuat distractia pe care marea majoritate a jucatorilor o cauta.

 

Minutele de la jail mi se par putine in comparatie cu anii precedenti. Stiu ca veti spune ca suntem in 2020 si am evoluat, dar jailul este gol. Pe vremuri erau 50 de playeri cel putin in jail. 

 

In concluzie, propun modificarea REGULAMENTULUI GENERAL pentru a spori distractia pe server. Ma ofer la analiza si imbunatatirea fiecarei reguli.

 

 

O alta propunere . CREAREA DE ARME IN SAFEZONE. Pe vremuri se facea DM in caligulas , acum acest lucru este interzis ca nu poti sa-ti procuri arme pentru ca acest biz este trecut ca SAFEZONE

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.