Jump to content

Bug masini


Tovarasu' dupliN

Recommended Posts

Nick-ul tau: dupliN
Server: RPG1
Descrierea bugului: Se spawneaza 2 bullet-uri la fel, unul pe care il am eu, unul pe care il are cineva, cu aceeasi culoare, masina lui apare locked dar eu pot intrat in ea fara nicio problema.
Screenshot(s):  https://www.youtube.com/watch?v=yqQsAYt94pw

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu la fel acum cateva zile, dar mi-a fost lene sa postez aici. Am facut o afacere, mai exact am cumparat o bicicleta si dupa finalizarea afaceri masina mea s-a despawnat, dar a mai ramas una identica pe server ce apartinea altui jucator. Inainte sa fac afacerea venisem de la job-ul muncitor in cariera, aveam o singura masina spawnata pe server(hotring-ul).

 

Va las si un video din ce am reusit sa filmez.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Jomes ToV said:

dupa finalizarea afaceri masina mea s-a despawnat, dar a mai ramas una identica pe server

Am câteva întrebări legate fix de acest moment de timp:

 

Afacerea s-a finalizat (când a apărut pe chat "Daniela offered you X, You offered Daniela Y"), iar la acel moment, teoretic, Hotringul tău s-a despawnat automat. Ai dat /vehicles să deschizi lista vehiculelor tale, pentru a îţi spawna Mountain Bike-ul. Acum urmează întrebările:

1) În momentul în care ai deschis lista vehiculelor, înainte de a îţi selecta bicicleta, pe /vehicles toate vehiculele tale apăreau despawnate?

2) În momentul finalizării afacerii, Hotringul tău a dispărut efectiv vizual de pe ecran (şi s-a respawnat dublura), sau doar a rămas acolo, ca şi cum nu s-ar fi despawnat niciodată?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, F4L KillerFish said:

Am câteva întrebări legate fix de acest moment de timp:

 

Afacerea s-a finalizat (când a apărut pe chat "Daniela offered you X, You offered Daniela Y"), iar la acel moment, teoretic, Hotringul tău s-a despawnat automat. Ai dat /vehicles să deschizi lista vehiculelor tale, pentru a îţi spawna Mountain Bike-ul. Acum urmează întrebările:

1) În momentul în care ai deschis lista vehiculelor, înainte de a îţi selecta bicicleta, pe /vehicles toate vehiculele tale apăreau despawnate?

2) În momentul finalizării afacerii, Hotringul tău a dispărut efectiv vizual de pe ecran (şi s-a respawnat dublura), sau doar a rămas acolo, ca şi cum nu s-ar fi despawnat niciodată?

Da, toate masinile apareau despawnate si mi-am spawnat bicicleta ca sa ma duc la ea.

Din cate stiu am avut mereu masina, nu s-a despawnat si sa apara alta. Masina a ramas mereu pe server, doar ca pe /v masina aparea despawnata. Mi-am dat seama ca masina a fost dublata cand a aparut mesajul pe chat ca masina ii apartine lui .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.