Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[ARHIVAT]Bug misiune og-loc (Dance)


Jablinski

Recommended Posts

Nick-ul tau: BogRox
Server: Rpg2
Descrierea bugului: Toata misiunea incepe cu un delay foarte mare, facand incapabila finalizarea misiunii. Am mai vazut intr-un post ca ar fi problema de calculator, de internet etc. Cred ca se elimina astfel de problema, poate fi ceva de la joc? Mentionez ca nu am nici-un fel de plugin sau addon instalate. Am incercat cu frame limiter on/off, Rezolutie schimbata, low details. Am incercat sa fac misiunea si de pe o alta unitate (un laptop) in care problema a persistat in acelasi mod.

Astept sugestii.

Screenshot Viteza net:
https://imgur.com/a/lGcd8eP 

PC specs: 

- Rayzen 7 1800x

- 16gb ram

- Windows 10

- Video Rx 590


Screenshot(s):

 

 

Link to comment
Share on other sites

Revin cu inca o adaugare, (Nu mai pot da edit postului anterior)
Am incercat sa dau rob solo, cand am ajuns la prima parte de circuit (Circuit Breaker), "Snake-ul" mi se misca foarte sacadat.
Raspunderea la comenzi se face cu intarziere, si bineinteles ca nu am reusit sa finalizez.
Voi reveni cu video de indata ce fac punctele necesare sa incerc din nou.

Specs: 
OS: Windows 10 Pro (64 bit)
Processor: AMD Ryzen 7 1800x
Ram: 16 gb
Jocul este instalat pe SSD. 

 

Driverele sunt toate up to date.
Va rog, cine ma poate ajuta, devine foarte frustranta toata treaba, si nu cred ca ar putea sa fie din cauza lagului de la server, dat fiind faptul ca sunt jucatori care reusesc sa termine.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa faci misiunea aceea cand sunt aproximativ 700 playeri conectati ( daca sunt prea multi, se creeaza acel "lag" ) pentru ca sunt destul de sigur ca nu o sa se rezolve, deoarece "cumva" problema este la internetul nostru* ( *cei care facem misiunea ), desi acel bug/lag se intampla DOAR cand sunt multi playeri conectati, iar internetul nostru merge la fel indiferent ca sunt 2 playeri conectati sau 1000. Ciudat, nu? Pacat ca e vina noastra totusi.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Problemele semnalate în acest topic nu sunt buguri care să țină de server/script; nu sunt lucruri pe care să le considerăm buguri; nu am putut reproduce/găsi cauza acestui bug ca să-l putem repara.

 

O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.