Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[Portofoliu] - A n d r


Andr666
 Share

Recommended Posts

Unicele lucrări care arată bine sunt alea peste care arunci glitch-u în Ae. De aia cred că și îl bagi peste tot.

Însă ar cam trebui să lucrezi la basic things și doar după să treci la chestiile mai complicate.

 

Încearcă să folosești cât mai puține efecte pe text. Nu arată deloc bine acel emboss dacă nu știi a te folosi de el. Bazează-te pe Drop Shadow, Outer Glow și Gradient. The less of them, the better. Celelalte îs folosite pentru a crea efecte speciale în lumea design-ului industrial. "Secretul" e să știi să combini font-urile între ele. Iar să combini 2 font-uri e mai greu decât pare. Mă rog, pe b-zone bagi un text principal și un Visitor / 04b03 ca secundar. În ceea ce ține de logo-uri - mai greu. Eu de obicei mă joc cu un singur font și le ajustez pe Bold / Italic / Black, etc. în dependență de cum îmi pare mai ok aspectul.

 

Vezi cum alegi culorile. Sunt culori care pur și simplu nu se combină între ele. Pe net sunt o grămadă de colors combinations / palettes. Sau dacă bagi un text roșu, atunci scoate în evidență și un element roșu de pe stock. Nu arunca din pod textul.

 

Referitor la astea două logo-uri:

 

 

 


image.png.c7edadb97b395ab93cbf409f601f1eef.pngimage.png.fd299671c2a1e398ecb5569210c09e33.png 
 

 

1. O combinație tipică de alb & albastru ar fi mai ok dpdv vizual decât un albastru desaturat. 

2. Textul e prea lung on a single row. Încearcă Las Venturas / School Instructors (sub el). S-ar primi și textul mai mare & evidențiat și ar arăta și mai bine.

3. Iconițele alea de sub textul principal nu stau ok, caută altfel cum să le combini.

4. Cei care au cerut logo-urile, presupun că vor să scoată în evidență ”X Generation” mai mult un pic.

5. Când pui logo-ul într-un spațiu izolat, fulgii aia îl fac să arate destul de aiurea (se vede dreptunghiul ăla în care ai lucrat, ca și cum ar fi într-o ramă). Ca să faci să fie mai slight, șterge cu Eraser fulgii aia care intră pe jumătate în imagine și poate chiar îi faci un pic mai rar, vezi și tu. 

Edited by Chinaski
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.