Jump to content

Lag OBS


Iucian ToV

Recommended Posts

Salut, când ma joc samp in general am 70-80 FPS, iar când filmez am 30-40 FPS și după ce opresc filmarea FPS-utile revin la normal, doar ca filmarea iese intr-un lag infernal și nu se înțelege nimic, mai ales ca sunt in PD și trebuie mereu sa am dovezile la mâna. Am încercat su Ocam și Bandicam, Bandicam nu rulează filmarea, și Ocam merge ok doar ca mereu îmi apar acele săgeți pe ecran in joc și nu mai merge sa controlez jocul, și trebuie sa filmez in permanenta și nu vreau acest lucru. Dacă ați putea sa îmi spune-ți cum as rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa-ti faci setarile pentru specificatiile tale hardware. Mai exact, urmeaza un tutorial pentru asta si nu merge pe OBS daca vrei doar sa filmezi, este mai solicitant. Incearca cu Fraps

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TheWolfy707 said:

Trebuie sa-ti faci setarile pentru specificatiile tale hardware. Mai exact, urmeaza un tutorial pentru asta si nu merge pe OBS daca vrei doar sa filmezi, este mai solicitant. Incearca cu Fraps

 

 

Am încercat și cu fraps dar in filmări îmi apare videoclipul negru și doar sunetul.

Link to comment
Share on other sites

Eu as înregistra cu AMD relive ca am AMD doar ca nu stiu cum se instalează relive, îmi apare in folderul Pictures (Relive) doar ca când intru pe panel AMD nu imi apare ceva sub acest nume Relive.

Link to comment
Share on other sites

Salut @Pirosca Lucian Valentin, incearca sa instalezi ultimele drivere pentru componentele tale, fa-ti setarile la OBS cu optiunea "Preview" bifata, si cand intri sa filmezi sau sa faci live, dezactiveaza "Preview" o sa iti mai dea niste FPS-uri, in rest, e ceva normal sa-ti pice 10-15 FPS-uri cand filmezi/faci live, daca nu chiar mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.