Jump to content

Problema rezolutie


uS VARUL iPOST
 Share

Recommended Posts

Am achizitionat un monitor nou, am dat sa intru in samp toate bune si frumoase pana astazi cand dau sa intru pe server si imi apare aceaasta erare  ,, imput not suported'' din cate am inteles parca este ceva cu rezolutia dar nu stiu cum as putea, am incercat pe toate modurile care le aveam in pc vro 7-8 la numar aceasi problema.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Snipi said:

Salut. Problema se intampla doar in Sa:Mp sau si in simpla utilizare la calculatorului?

Doar cand deschid samp.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Snipi said:

Ok. In acest caz presupun ca este de la Sa:Mp. Incearca sa resetezi setarile sa:mp-ului. 

 

am reusit intr-un final sa il fac trebuia traiverul de la geforce experience dar acum cand ma joc cu el se supraincalzeste si huruie de spui ca il folosesc la maxim, am un procesor i3, 4 gb de rami, placa asus geforce gtx 1050. Doar memory si ram atat se incarca la 99-100% si ma joc doar sa-mp. nu exista aceasta problema in loc sa instalez driveurile.

Edited by uS VARUL iPOST
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, uS VARUL iPOST said:

am reusit intr-un final sa il fac trebuia traiverul de la geforce experience dar acum cand ma joc cu el se supraincalzeste si huruie de spui ca il folosesc la maxim, am un procesor i3, 4 gb de rami, placa asus geforce gtx 1050. Doar memory si ram atat se incarca la 99-100% si ma joc doar sa-mp. nu exista aceasta problema in loc sa instalez driveurile.

Spune-mi te rog, procesorul ce frecventa are si ce generatie este. 

Iti recomand in prima faza sa dai update la drivere, in principal cel al placii video.

Sa imi mai specifici si ce Windows ai. 

Orice ar fi, iti recomand un upgrade de memorie ram in viitorul cel mai apropiat.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Snipi said:

Spune-mi te rog, procesorul ce frecventa are si ce generatie este. 

Iti recomand in prima faza sa dai update la drivere, in principal cel al placii video.

Sa imi mai specifici si ce Windows ai. 

Orice ar fi, iti recomand un upgrade de memorie ram in viitorul cel mai apropiat.

procesorul este i3 4160 CPU 3,60 Ghz

am dat upfate si la fel.

am un window 10 cumparat dupa microsoft 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uS VARUL iPOST said:

procesorul este i3 4160 CPU 3,60 Ghz

am dat upfate si la fel.

am un window 10 cumparat dupa microsoft 

Ai cumparat un monior nou inlocuindu-l pe celalalt sau ai adaugat inca un monitor suplimentar?

In orice caz, iti recomand sa verifici statutul / versiunea driverelor si sa le updatezi daca este cazul.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snipi said:

Ai cumparat un monior nou inlocuindu-l pe celalalt sau ai adaugat inca un monitor suplimentar?

In orice caz, iti recomand sa verifici statutul / versiunea driverelor si sa le updatezi daca este cazul.

 

este un monitor luat nou, cel vechi se arsese. sa incerc sa le dau update la toate driverele.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa fii sigur si sa nu ai probleme, reinstaleaza tot si instaleaza driverele necesare inaintea de instalarea unui joc:

 

- Driverul placii video (cu tot cu setarile specifice pentru o optimizare buna a gameplay-ului)

- Driverele suplimentare (periferice, monitor etc.)

 

Dupa ce ai facut astea, fii sigur ca rulezi pe rezolutia nativa a monitorului si ca aspect ratio-ul, impreuna cu rezolutia respecta cea impusa de modelul monitorului, dar si refresh rate-ul sa il verifici. Uneori, semnalul se opreste atunci cand refresh rate-ul este mai mic sau mai mare decat specificatiile monitorului, sau simplu fapt ca ai schimbat rezolutia nativa intr-alta poate cauza intreruperi de semnal, dar si pt faptul ca placa video ruleaza fara driver

Edited by TheWolfy707
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.