Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

2FA - Autentificare in doi pasi


Kelton
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, uN ThinBlueLine said:

La mine nu apare pe RPG1. Cand intra in vigoare? :) 

In weekend se va face update-ul din cate am vazut, nici la mine pe RPG2 nu apare. ?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa spun. Mai simplu era daca era implementat verificarea prin email atunci cand era detectat un IP nou sau sistemul de operare era schimbat (reinstalat), cum e si pe o comunitate cunoscuta de la noi. Era mult mai usor si simplu de inteles pentru jucatori. Asa sa zicem ca pierzi telefonul, iti este furat, il strici sau mai stiu eu ce, nu ai ss-uri sau 'dovezi' cum ca ai patit ceva cu telefonul ca sa le arati adminilor 6, cam ramai cu ochii in soare. Mna, e bine venita chestia asta cu 2FA, dar exista metode mai simple. 

Link to comment
Share on other sites

Eu am venit cu o solutie mai simpla pe care ati ignorat-o ci anume autentificarea de pe email. Adica acelasi lucru doar ca pe email ceea ce mi se pare mai ok. Sa trebuiasca sa iti confirmi email la inregistrare si sa nu te lase sa te joci pana nu o faci. Astfel scapam de conturile care intra doar sa dea cu hack (stiu ca au adminii raport dar oamenii aia deranjeaza lumea). Tot asa si la schimbarea ip-ului obisnuit sau activitati suspecte de cont cum ar fi schimbarea parolei sau a email-ului. Nu trebuia neaparat sa faceti un sistem asa complicat cand propunerea mea este mult mai accesibila si user friendly zic eu. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.