Jump to content

2FA - Autentificare in doi pasi


Kelton
 Share

Recommended Posts

17 hours ago, Kaban said:

E buna ideea, dar faza ca cineva iti sparge contul si n-ai 2FA si poate el sa-ti puna, e naspa

 

16 hours ago, Mr. FROG said:

Are dreptate Kaban, ar trebui sa existe un recover si la acest tip de 2FA pentru orice eventualitate.

 

16 hours ago, MarcoZeus said:

Un pas important pentru comunitate, din pacate adminii de "abia asteapta" sa primeasca report ca jucatorii si-au pierdut telefonu

 

14 hours ago, Gabihard said:

@KeltonEu sugerez ca fiecare jucator sa aiba insectiunea Security si un cod dupa activarea 2fa, gen daca isi schimba telefonul fara a dezactiva 2fa sa poata face un pm la admin  6 si sa i dea codul.

E vina voasta daca nu va activati 2FA, pin-ul si parola se sparg cu un keylogger, dar 2FA-ul n-ai cum sa treci de el oricat de smecher ai fi. Daca citeati mai bine ce a zis Kelton, vedeati si voi ca dupa ce va scanati codul qr sau bagati cheia respectiva pe telefon, se recomanda salvarea codului QR (facandu-i o poza si punandu-l pe un stick, pe un cloud, pe o foaie etc) si la fel salvati si codul cu adaugare manuala in cazul in care exista probleme cu poza respectiva. Acelasi cont poate exista pe 10 dispozitive in acelasi timp, deci ori iti activezi de la bun inceput 2FA-ul pe mai multe dispozitive, ori cand iti pierzi telefonul, se strica etc faci rost de un alt dispozitiv unde poti baga cheia/codul qr sa nu ramai fara cont.

 

9 hours ago, Gabihard said:

@Kelton, eu sa fiu sincer vreau sa activez 2FA iar cand intru pe server sa nu fiu nevoit sa bag pin-ul...

 

Edited by AT Nic
Link to comment
Share on other sites

Chestia asta e strict pentru prostii care nu stiu sa aiba grija de cont, trebuia sa bagati in paranteza.

 

@Dyablox Tu ce te bagi ma ca nici nu mai joci :))) 

Edited by Ichimaru
Link to comment
Share on other sites

Deci insfarsit Kelton s-a apucat sa bage abea in 2020 autentificarea in 2 pasi cand trebuia sa faca treaba asta acum 4-5 ani cand nu exista multi playeri b-zone din cauza copiilor care au invatat de la mafii "Cum sa fure conturi de admin / player, etc."

Ii multumim lui Kelton ca insfarsit a mai securizat aceste servere, acuma sa vedem ce conturi mai furati.

Nu toate comunitatile au aceste autetificare in 2 pasi, e cel mai tare update merita apreciata .

Dar cel mai important ar fi ca la fiecare trade sa fie tot aceasta autentificare sau o confirmare pe email ca " Salut, tocmai ai facut un trade cu Ilie pentru infernus si 1kk, iar tu nu dai decat 1$, accepti acest trade da/nu?" Nu ar fi greu, daca macar stiu cum sa faca asta este cam acelasi lucru cand vrei sa iti resetezi parola, un bot iti va trimite un email cu parola si cand iti uiti pin boom iti apare email cu pinul pe care l-ai uitat, sper sa poata faca asta @Kelton pe viitor, pwp ❤️

12 hours ago, Gabihard said:

@Kelton, eu sa fiu sincer vreau sa activez 2FA iar cand intru pe server sa nu fiu nevoit sa bag pin-ul...

Ba da bagati pin-ul leneso :D

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2020 at 2:00 PM, 1StefaN said:

Nu stiu ce sa zic, pare destul de complicat. S-ar fii putut face cu numarul telefon.

Daca nici asa nu stii, atunci esti chiar... prost. Fratele meu, ce e asa greu sa copiezi un amarat de cod de 6 cifre?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mr baha said:

noob updates . we lost the clan wars

Your god damn clan war is more important than an important update? Good job mista, u are the smartest guy. Let them do their work. This update is pretty huge, so it takes some time. Just wait!

Link to comment
Share on other sites

O idee buna pentru securitatea conturilor :D Acum aveti grija la telefoane / tablete sa nu le pierdeti =)) Eu sunt deja invatat cu pierdutul trebuie sa mai invat sa nu le mai pierd ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uN Lieutenant said:

Your god damn clan war is more important than an important update? Good job mista, u are the smartest guy. Let them do their work. This update is pretty huge, so it takes some time. Just wait!

we already lost it . I want the xp of the participating  they should do it in another time this important updates.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mr baha said:

we already lost it . I want the xp of the participating  they should do it in another time this important updates.

You can shut up. This is for the security of your account. Nobody cares about clan wars

Link to comment
Share on other sites

Dacă nu downloadezi aplicații / moduri de pe site-uri dubioase sau "moduri care te ajută să tragi mai bine", o să ai contul în siguranță și fără 2FA! :))

 

https://shop.b-zone.ro/aff.php?aff=434

 

Pe clienți nu băgați? Mai ales că acolo se folosesc sume reale, nu virtuale..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.