Jump to content

Nanalien


Kevin
 Share

Recommended Posts

Numele artistului / artiștilor / formației: Nane

Colaborări pe album / mixtape (dacă există; dacă nu există puneți „-”): Oscar, Super Ed, El Nino, Ian, Amuly, Nosfe, BRUJA

Tracklist (pus într-un spoiler):

Quote

1.Gang În Sus (feat Oscar & Super Ed)

2.Drogul Magic

3.Îndrăgostrip

4.Fluture (feat El Nino)

5.N-O Poți Controla (feat Ian)

6.Tată De Zahăr

7.La Saltea

8.Vienna

9.Mesaje

10.Supermort(feat Ian, Oscar, Amuly, Nosfe)

11.Nu Vreau, Nu Iau

12.Juma' de Mil

13.Wifey a Ta

14.Nada (feat Amuly & BRUJA)

15.Asfalt

16.Nein

17.Visu' meu

Link de pe YouTube către album (dacă există; dacă nu există puneți „-”): e pe Spotify

Notă acordată albumului / mixtape-ului: 8

Edited by Ryann.
Link to comment
Share on other sites

Un album bunicel, nu se compara cu "Smecherescu" dupa opinia mea, chiar nici cu recentul "Maktub" de la artistul Azteca. Si cand zic ca nu se compara, o zis in sensul nu neaparat rau, dar este sub asteptarile mele. Contine cateva piese faine si de "vibe", precum piesa "Indragostrip" sau "N-o poti controla" , featuring Ian, care dupa opinia mea a dat-o foarte bine pe beat, are o strofa asa mai old-school. Totodata, si piesa "Vienna" imi place foarte mult, inspira un vibe de strainate si "filme" luate odata cu plecarea in alta tara. Mai exista si alte piese bune, nu le stiu exact numele. Per total, este un album ok. 

Edited by Valentinos.
Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar cel mai bun album, am zis sa ii dau o șansă, la prima vedere a părut ingrozitor, insa sunt piese si piese. Nu e la nivelul lui 'Smecherescu' sau 'Luna plină'. In opinia mea, acest album este sub toate așteptările, un album de nota 6 sa zic așa. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.