Jump to content

Salariu payday


DuKe

Recommended Posts

Salut, salariul pe care il primim la payday, consta in câți bani am facut in aceea ora la job, sau cat timp am facut job in aceea ora?

Link to comment
Share on other sites

Stai si tu de la ××:01 pe /sleep pana la xx:58, sau sa nu faci job si sa iei payday si dupa intr-o ora sa faci job, sa vezi ca e diferenta la salariu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DuKe said:

Stai si tu de la ××:01 pe /sleep pana la xx:58, sau sa nu faci job si sa iei payday si dupa intr-o ora sa faci job, sa vezi ca e diferenta la salariu.

La fiecare payday primiți: salariul din acea ora (+bonus pentru conturile premium), un punct de respect (respect point), un punct de jaf, un punct de evadare, un punct în minus la FactionPunish, un accept point (pentru polițiștii rang 3+), o oră jucată în plus și un anumit bonus dacă e cazul.

 

Pentru jucătorii standard, rata dobânzii este de 0.01%, însă utilizatorii de cont premium beneficiază de o rată de 0.03%.

 

Plată - este salariul pe care l-ai primit pentru munca din ora respectivă.

 

49 minutes ago, DuKe said:

Salut, salariul pe care il primim la payday, consta in câți bani am facut in aceea ora la job, sau cat timp am facut job in aceea ora?

Tu ai întrebat dacă salariul constă în salariul primit de la joburi, și nu constă doar în el, salariul constă în mai multe elemente precum câți bani ai depuși în bancă, etc.

Link to comment
Share on other sites

E doar un exemplu, ca sa intelegi la ce vreau sa ma refer: daca intr-o ora muncesc la cariera si fac 10k si muncesc si in alta ora doar 30 minute la fish si fac 20k si dupa stau degeaba pana la payday. O sa primesc salariu mai mare ca am muncit 1h sau o sa am salariu mai mare ca am facut mai multi bani intr-o ora. Ma refer ce influenteaza mai mult la salariu, timpul petrecut la job, sau banii facuti la job.

Link to comment
Share on other sites

În funcție de suma pe care ai câștigat-o în ora respectivă, e o forumulă de calcul în script, cred că ar fi salariu_job : 10 x coeficient_multiplicator (care nu cred ca trece de 1,5). De exemplu dacă muncești la job și faci 20k într-o oră, 20000 : 10 x 1,5, ai câștiga 3k doar din salariul de la job. Nu știu exact formula, așa presupun că ar fi. Pot vorbi cu un scripter dacă ești curios și îți spun exact cum se calculează PayDay-ul.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu scripterul, suma aceea este influențată de cât de mult joci, nu de cât de mult muncești la job. Se calculează în funcție de minutele jucate în ora respectivă, suma putând fluctua în funcțiile de bonusurile de genul, Happy Hour, primul payday pe ziua respectivă, etc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.