Jump to content

Noii profesori sunt mai buni sau mai rai ?


John Cortez
 Share

  

81 members have voted

  1. 1. Noii profesori sunt mai buni sau mai rai ?

    • Foarte buni
      14
    • Buni
      46
    • Rai
      21


Recommended Posts

Pai nu toti sunt la fel , eu am 2 profesori noi . Profesoru de matematica, tie mai mare dragu sa vii la ora lui , dar la romana abia astepti sa se termine ora .

Link to comment
Share on other sites

nu se poate generaliza nimic de genu, cei noi sunt buni sau nu? Multi din cei buni pe care i-am intalnit nu aveau experienta si cei rai... ne bateam joc de ei ! :))

Link to comment
Share on other sites

Sunt buni depinde si cum te comporti la inceput la ora ... daca te comporti gresit o sa ti se para "rau" , daca te comporti frumos, asculti de el/ea, si nui creezi probleme la ora nici el / ea nu o sa iti creeze probleme ... acum depinde de la profesor la profesor; In cazul meu am profesori intelegatori, buni.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se par mai buni profesorii noi iesiti dupa bancile facultatii decat cei batrani care mai au un an si se pensioneaza, pentru ca au o varsta cat de cat mai apropiata de a noastra si nu au chiar asa multa experienta.

Link to comment
Share on other sites

Depinde mult de varsta.

Parerea mea este ca profesorii noi, mai tineri sunt foarte ingamfati si se cred foarte superiori (chiar daca in unele cazuri nu sunt).Insa, sunt si profesori buni / foarte buni.

Defapt cei tineri , dupa parerea mea , trec la nivelul elevilor , uneori ii inteleg :D si chiar ii ajuta la ceva.

 

Cei batrani vor respect :| , mult respect si de aceea nu prea se ataseaza de acel profesorii elevii :|..

 

Asa cred eu..bine ca mai pot fi si exceptii la ce am zis eu :)..

Link to comment
Share on other sites

Am profesorii, buni ca sa nu exageram, fata de alte scoli eu am profesorii destul de cuminti, profa de Franceza la fiecare ora ne cearta si ne ameninta cu corigenta deoarece, eu ca nu misc deloc(inseamna ca nu fac galagie, no deranjez) spune ca ne lasa pe toti corigenti, din vina altora care tipa si rad prin clasa la toate orele.

Link to comment
Share on other sites

Sunt mai buni deoarece nu te cunosc asa de bine ca cei vechi,nu-ti stiu reputatia in scoala,tocilar/smecher care nu face temele,se ia in gura cu profesorii,etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.