Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sugestii - Editia 4


Kelton
 Share

Recommended Posts

Sugestia 1:  In meniul spawnchange sa apara "Alege la respawnare"... Cand un jucator isi da respawn sa ramana pe acea cladire si sa aleaga unde sa se spawneze. Cu ce ajuta serverul? Raspunsul este: cu mai putine banuri pentru teleport.. Trebuie sa ne respawnam urgent noi ceo din pd si folosim 0b32: luand riscul in considerare, pentru a fi mai realist dupa ce murim sa ne alegem direct lspd/lvpd/ng pentru a combate infractorii. 

Sugestia 2: Legalizarea 0b32:aceasta sugestie am sugerat o a 3 a oara , doresc ca 0b32 sa fie legal dar doar in punctul in care te spawnezi. Cu ce ajuta serverul? Pai economiseste timpul jucatoriilor, de exemplu te sinucizi la ng dar uiti de spawn change, trebuie iar sa pierzi 2 minute..

 

Link to comment
Share on other sites

Propun să se afișeze cu o comanda sa vezi cat stoc ai la bunker si cate provizii ai, asa ne-ar veni mai usor nu sa mergem pana acolo de fiecare dată. 

Sa se adauge safe zone la bunker, pentru ca sunt multi care trag cu arma si te omoară.

 Ma gândesc  asa cum este la parcele asa se poate face si la bunker.

Link to comment
Share on other sites

O primă propunere ar fi scoaterea sistemului care te obligă să joci x minunte înainte de a te pune pe sleep. E complet inutil și te incurcă, mai ales dacă vrei să ții conturi de refferal pe sleep, trebuie să joci acele minute ca să joci.

O a doua propunere ar fi aducerea jobului de Car Jacker la normal, să poți fura mașini și din mers sau când e cineva în ea, exact cum era înainte. Acum e aiurea, s-a dus farmecul jobului.

3. Posibilititatea de a te sinucide printr-o comandă, contra-cost, precum în GTA V. E foarte utilă când e ceva urgent, nu neapărat la job. 

 

Link to comment
Share on other sites

Salutare dragi jucatori si perseverent staff!

      -Am o sugestie ce cred ca ar aduce un mic avantaj sistemului de clanuri. Asa cum de exemplu, cand folosesti comanda [/id x] poti vedea ce factiune este "x"  si ce rank are, undeva intre acele informatii ar fi interesant sa vedem si numele clanului(de culoarea respectiva) si rankul detinut de "x" in clan. Nu cred ca ar deranja pe cineva acest lucru, ba chiar ar ajuta liderii de clan sa faca reclama mult dorita doar prin simpla activitate pe server.

      - Deasemenea cred ca o idee buna ar fi sa primesti mereu bani cand faci raport. De exemplu in News Reporters, in unele momente nu primesc banii la anunturi gratuite sau la anunturi Role-Play.

Multumesc pentru timpul acordat. O zi buna va urez!

Link to comment
Share on other sites

Hello people and specially staffs, hope you being safe.

 

I suggest to Add to Dealership Stocks everyday for each car until the marathon has over.

What is the our duty of those who buy marathon pro? (30% will wasted) means we bought it for nothing? most of vehicle stocks is 0.

We can't do anything with (Cheap %20/%30) prize.

If you are going to agree with my suggestion, please do so before the marathon is over.

Do the necessary work as soon as possible.

 

Thanks.

 

Link to comment
Share on other sites

Propun: swapcolor sa fie gratis, vip car sa aiba 3 stagii. Stagiul 1 = text , stagiu 2 = text +1500hp stagiul 3 = text + 1500hp + teleporteaza la cea mai apropiata parcare. Fiecare vehicul sa aibe slot pentru locul de parcare. De exemplu default primeri un slot, dai 200 gold si ai 2 sloturi foloseati park si iti apare un dialog care te pune sa selectezi slotul. Park slot 1 lspd, park slot 2 casa. Sa iti poti spawna vehiculul personal in cele 2 locuri de parcare

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Acestea sunt propunerile mele pentru serverele comunitatii:

 

1. Modificare limita de droguri ce pot sa fie luate de catre jucatori pe ora ca sa se poata vedea un progres intre skill 3 si skill 4

 

Actual:

Skill 3 - Maxim 25 de grame de droguri pe oră.
Skill 4 - Maxim 25 de grame de droguri pe oră.
Skill 5 - Maxim 50 de grame de droguri pe oră.

Modificat: 

Skill 3 - Maxim 25 de grame de droguri pe oră.
Skill 4 - Maxim 50 de grame de droguri pe oră.
Skill 5 - Maxim 75 de grame de droguri pe oră.

 

Edited by SaRtOR
Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu niste propuneri pentru serverele de samp.

1. Premiile din crate, ma refer la masini, mie unul ca jucator simplu nu imi convine sa dau 400gold sau 200Mp pentru un greenword, apoi sa il vand la ds pe 0$ si credema ca nu sunt singurul, 90% din playeri au problema asta, poate chiar mai bine de 90%, eu propun ca pentru o masina la care ai sanse de 5% sa iti pice sa iti dea 10% din goldul sau Mp pe care l-ai bagat in cutia respectiva (asta doar cand o vinzi in ds) la masinile cu 10% sa dea 20%, la cele cu 15% sa dea 30%, la cele cu 30% sa dea 50%, iar la cele cu 40% sa dea 80%. 

2. La job-ul taietor de lemne puteti face ca la Farmer, adica, fiecare player sa cumpere seminte, sa le planteze, apoi in ceva timp sa creasca pomii, apoi sa ii taie si sa ii incarce in masinii, ex. 3 copacii = o masina plina, dupa ce masina este plina va trebui dusa la trucker. Iar in functie de skill-ul pe care il deti sa se scurteze timpul pentru cresterea copacilor (skill 1-20 min, skill 2-15 min, skill 3-10 min, skill 4-7 min, skill 5-5 min.

3. Copy-chat ul sa fie interzis, nu mi se pare deloc corect ca un playeri cu copy-chat sa castige un event de tip SMS in 2 secunde, iar cel fara copy-chat sa se chinue sa scrie tot textul si sa afle ca l-a scris degeaba.

Edited by Florin300
Link to comment
Share on other sites

Propunere :

 

1) Consider ca ar fi bine sa bage puncte pentru maraton si din job-ul "Fermier" ,deoarece unii oameni muncesc acolo si ar fi pacat cand exista un maraton sa nu iei puncte si de pe urma acestui job. 

 

2) De asemenea , la fel si job-urile "Arms Dealer" si "Drugs Dealer" , daca muncesti la fiecare dintre ele, pe o cursa iei 4 puncte la maraton, in schimb la "Car Jacker" care este si mai usor,deoarece nu trebuie sa te duci la o anumita locatie si poti gasi masini random pe strazi, tu primesti 10 puncte la maraton, ceea ce mi se pare ciudat, ar trebui sa fie 10 puncte la maraton pentru toate job-urile astea.

Edited by RW AmazE
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Acestea sunt propunerile mele pentru serverele comunitatii:

 

2. Adaugarea posibilitatii ca jucatorul sa-si aleaga masina cu care doreste sa munceasca la job

Pe scurt, daca X are skill 5 la Curier (exemplu) si vrea sa faca o cursa cu Huntley (masina de skill 1) sa-i apara o interfata din care sa-si aleaga masina, nu ar fii ceva foarte repetitiv pentru ca o sa o alegi doar cand incepi jobul, nu la fiecare checklist (pe parcurs ce continui cu work ul)

 

***SA NU SE POATA INCEPE WORK-UL CU O MASINA PE CARE NU O AI DEBLOCATA (DACA NU AI SKILL PENTRU EA)
 

Edited by SaRtOR
Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2020 at 6:40 PM, CLouD said:

Propun si eu acelasi lucru cu ce a zis fresh la clanuri, pe langa asta, sa fie adaugat si un blacklist unde jucatorul sa plateasca la fel ca in factiuni, nu sa stam noi sa scriem pe forum si sa nu ii pese niciunui jucator de lista aia.

 

P.S: Bussnisurile de tip benzinarie sa primeasca toata suma pe care un jucator o plateste pentru a alimenta. Acum cu jobul mecanic unde iti poti alimenta singur vehicolul sau repara, au scazut foarte mult afacerile de tipul asta.

Nu cred ca ar fi cel mai ok. Ma refer la sistemul de blacklist. Sau macar sa fie o suma aleasa de noi

Legat la clanuri. Sunt multe clanuri de pe 2, cat si pe 1 care doresc sa ajunga cunoscute pe server, prin membrii acestuia. Dar mai sunt unii nesimmiti care dau /clanresign si isi bat joc de sansa. De aceea fiecare lider de clan, cred ca are sistem de blacklist pe forum, la categoria clanului sau. Unii au blacklist de la o luna pana la permanent(cum am eu la clanul meu). Sincer mie greu si stresant sa intru pe forum, si sa postez. Asa cred ca ar fi o idee super sa fie un sistem de blacklist la clanuri unde sa i adaugam pe jucatorii care si bat joc.

Link to comment
Share on other sites

Mărirea rapoartelor in taxi pe RPG2 sau aplicarea unei reguli prin care nu ai voie să stai /duty si să nu accepti comenzi.

Ba chiar ar fii fain dacă s-ar implementa un sistem tip cum sunt request-urile la helperi in sens ca fiecare request să fie assigned către cineva duty.

Link to comment
Share on other sites

 

  • La comanda /work, de exemplu ai skill  5 si apasi de 2x enter (din greseala) dupa ce ai scris /work, acesta te pune sa furi o masina de politie, dar tu defapt nu vroiai asta, asa ca poti selecta din nou daca scrii comanda /work ce ai dorii sa furi, am patit de multe ori asta si trebuia sa dau relog sau sa schimb jobul ca sa scap de asta.. era deja enervant.
  • Sa vezi in /stats cate Accept Lawyer Approval ai, deci sa nu iei jobul lawyer si sa vezi cate Accept Lawyer Approval ai sau se intri pe site sa vezi, ci direct din comanda /stats.
  • Ar fi frumos odata ce ai VIP sa poti schimba culoarea la masina daca ai si hidden pe el, fara sa dai iarasi gramada de gold pentru a schimba culoarea hidden.
  • Sa poti reiinoi permisu de conducere cand iti expira ca la alte licente, si sa nu mai dai iar /exam, doar in cazul in care permisul a fost suspendat. ( e mai real )
  • Sa poti da /trade la o masina (masina schimb cu alta masina) cu valoare 0$ (amble) dar sa nu depaseasca diferenta de la DS cu un anumit procentaj. (exemplu: sa nu poti da un landstalker pentru un infernus).
  • Eventuri de curse cu masini ar fi super, in fiecare ora o cursa? Friendly sau pe bani.
  • Sa poti da /givekey de la o masina inchiriata unui alt player.
Edited by k3nw00d kri5ty
Link to comment
Share on other sites

Copiate din tickete deoarece acolo nu au fost luate in considerare, poate aici le vede cineva si poate se schimba ceva, just sayin'

 

"Salut, fac acest ticket deoarece am niste idei care cred ca ar ajuta la imbunatatirea serverului si tot odata la activitatea jucatorilor de pe acesta,

 

1. Propun scoaterea banului (de orice fel) si acesta sa fie inlocuit cu ajail. Pentru coduri in loc sa iei ban 30 de zile, sa iei ajail 10 zile (si sa trebuiasca sa fii on ca sa treaca). Adaugarea in jail (in curtea jail-ului) anumite activitati pe care sa le faci ca sa-ti scada din timpul de jail. Sa livrezi cutii, sa cari chestii, sa scrii carti . E mult mai eficient decat sa iei ban. (Si sa-ti poti scadea timp-ul din jail cu gold).

 

2. Modificarea sistemului de masini, permiterea unei viteze mai mare in functie de upgrade-uri(care sa coste bani calumea, 200-300k) de durabilitate sau de roti bulletproof. (Aceste lucruri sunt posibile, sau partial posibile in pawn din cunostintele mele).

 

3. Pentru cei ce dau /ad aiurea, sa existe optiunea de a restrictiona comanda /ad un anumit timp sau ceva de genul... (just sayin' nu este chiar atat de important)

 

4. Promovarea serverului de samp b-zone si a comunitatii intr-un mod neimaintalnit. Cum a zis si sartor acum cateva zile intr-un live, foarte putini copii se mai apuca de samp insa problema nu este la samp ci la jocuri deoarece apar jocuri cu grafica mult mai buna si mult mai tari... Insa pentru chestia asta am o idee. 

- Se poate crea o echipa de developeri care sa creeze un gta-sa modat(la grafici ma refer) strict pentru generatiile noi. Adica sa lansati intr-un fel un gta san andreas cu niste moduri de grafica mult mai profi decat cele din 2008(Sunt destule pe internet) si sa promovati acel mod intr-un fel nemaiintalnit. Multi copii s-ar apuca daca ar avea la dispozitie acel launcher (care sa promoveze direct server-ul vostru, sa apara la login rpg1.b-zone.ro rpg2.b-zone.ro etc.) si le-ar fi prezentat jocul pe intelesul lor. In mare parte acestia evita sa se apuce deoarece ei se gandesc ca au GTA 5-ul care in comparatie cu samp este un rahat (din anumite puncte de vedere). Pot ajuta la lucrurile spuse mai sus daca considerati ca este nevoie deoarece asa cum si eu ma joc acest joc de foarte multi ani la fel ca si voi, imi doresc sa ramana in viata si cu chestia asta cred ca este posibil acest lucru. (Ganditi-va ca odata cu playeri noi, apar noi servere si tot asa). Dupa crearea modului trebuie filmat profesional in-game de catre cineva care sa prezinte tip-ul de joc, ca un fel de trailer, (samp-ul este un joc care imita viata reala samd, pot sa fii politist, sa dai amenzi sa pui radar, sa te duci dupa suspecti sa-i arestezi. Ca suspect poti sa evadezi din jail, sa jefuiesti banci, sa faci bani, sa faci afaceri, iti cumperi casa, masini, le tunezi samd.) Aici ma refer la prezentarea lucrurilor care sunt cele mai atragatoare de pe joc. Sunt convins ca daca ati crea un astfel de mod de grafica si l-ati promova corespunzator (Deoarece comunitatea asta este cunoscuta oricum, deci nu sunteti niste no-namer) am fi capabili sa readucem la viata acest joc insa trebuie putina implicare.

 

5. Sa se discute si cu ceilalti lideri de departamente sa mutam spawn-ul hq-urilor ale departamentelor in armoury deoarece spawn-urile la toate HQ-urile din departamente sunt inutile. Primul lucru pe care il faci dupa ce-ti dai respawn la alt departament este acela de a te duce-n armoury => un drum inutil. Sau se existe varianta de /travel de la un HQ la altu fara sa mai fie nevoie sa luam infernus si sa ne dam RR sau sa rugam colegii sa ne omoare.

 

6. Adaugarea mai multor cai de a-ti cheltuii banii (nu ma refer la lucruri mari, stiu ca ati adaugat poker, bunker s.a.m.d) dar astea-s lucruri pe care cheltui banii ca sa faci mai multi bani, sunt ceva de genul investitiilor. Banii pe samp ($) din punctul meu de vedere sunt cam limitati deoarece dupa ce iti cumperi masini si o casa, nu prea mai ai ce face cu ei decat sa-i pierzi la poker sau la bunker. Asa ca m-am gandit sa existe mai multe lucruri pe care sa le poti face cu acestia cum ar fii:

 

- Sa-ti cumperi jail release singur (chiar daca nu-s avocati on) 

- Sa poti investii intr-o masina la modul: Sa-i faci rezerovul mai mare, sa-i poti face rotile bullet proof 

- Sa poti convertii banii din joc in gold, (sunt foarte multi playeri care au foarte multi bani) si cele mai scumpe business-uri sunt foarte greu de cumparat... ma gandeam la ceva de genul - 10 gold - 100k.. 100 gold - 1kk si asa mai departe

/////////////////////////////////////////////////////

 

7. Sa fie adaugate pancarde cum este cea de la intersectia din LV in mai multe locatii in San Andreas de unde playerii sa-si poata inchiria anunturi zilnice la preturi maricele.

8. Adaugare mod rainbow pe masini.

9. Armele sa-ti ramana atunci cand iesi de pe server // daca iei crash sau kick sa fii dat de unde ai ramas.

10. Sa te poti sinucide singur cand nu esti urmarit de politie(s.a.m.d), sa dureze aproximativ 30-35 de secunde sa se intample asta ca sa fie evitate abuzurile."

11. Sa se adauge mai multe modalitati de a lua wanted deoarece cu 800 de playeri on, zilnic sunt foarte putini pe /wanted. 

12. Nu se mai face asa mult DM cum se facea inainte, sa se mai stearga din zonele safe, sa fie permis mai mult DM-ul, civilii sa se poata apara si ei, parca totul este prea controlat... Nu poti face surf pe masini si sa tragi in acelasi timp ca na, nu e bine, nu poti face DM pe nicaieri, nici kami-kaze nu poti sa mai faci(asta nu-i un lucru rau neaparat dar zic asa, s-au restrictionat foarte multe lucruri).

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Am urmatoarele propuneri legate de sistemul de clanuri:

 

  • liderii de clan sa intocmeasca un regulament pe forum pentru clanul lor, exact la factiuni, si membri sa fie sanctionati in functie de acel regulament. Daca exista abuzuri din partea liderilor (demiteri/clan warn-uri aiurea) si acestia sa fie sanctionati cu un CW de catre admini la randul lor.
  • adaugarea a mai multor HQ-uri de clanuri in LS/LV de preferat
  • marirea levelului maxim pentru clanuri cu mici beneficii in plus per level
  • posibilitatea de a adauga motive la (clan warn, promovari, retrogradari, etc) exact ca la factiuni
  • posibilitatea de a vedea pe website numarul de ore jucate lunar a jucatorilor din clan, xp-ul total, xp-ul facut in saptamana curenta
  • posibilitatea ca oricine sa poata vedea pe website in tabul "Clans" si level-ul clanului respectiv
  • sa apara un log in tabul "Clans" pentru waruri, exact cum este la warurile de weekend intre mafioti, fiecare kill/death sa se inregistreze si sa apara la "Clan Wars" pe website

 

 

Edited by RydenN
Link to comment
Share on other sites

Sa se incerce din nou implementarea unui anti-cheat, deja e ceva normal pe servere sa se joace cu codul in prostie, acum se joaca care da primul 3/3, nici vorba să se mai rateaze, admini nu mai fac fată, cel putin pe RPG2, de cand au aparut codurile gratis, stealth de exemplu, etc.

Edited by AdrianLEGENDA
Link to comment
Share on other sites

Propun sa începeți sa lucrați la un server de FiveM și sa lăsați SAMP-ul, înțeleg ca încasați încă bani, dar în maxim un an se duce, de ce nu începeți de pe acum sa lucrați la un proiect de viitor? Când m am lasat in 2017 de SAMP asa țin minte ca era un server de FiveM în lucru, după 3 ani încă nimic? 

Link to comment
Share on other sites

Propun ca la clanurile mari sau la toate clanurile sa se bage un fel de "test" gen teoretic si practic doar daca e clan de xp,si sa se bage si un fel de raport cum e la factiuni asa o sa fi mai interesant sa intri in clanuri! Sa se bage ca si in GTA V online,toate masinile cumparate chiar daca sunt cu gold sau cu bani cash sa fie vandute pe 0$ macar asa toti jucatori o sa isi ia o masina pentru a se bucura de ea,nu sa o vanda si toti membri care au o casa de lvl 999 sa detina si una normala

Edited by gogan
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.