Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sugestii - Editia 4


Kelton
 Share

Recommended Posts

Mai vin cu o propunere legată de sistemul de la fermă, adăugarea unui sistem de reînnoire a parcelei sau sa nu se poată mai lua dintr-un vehicul. Mi s-a luat sa vina king_samer ce are 100 de parcele cu rc sa fure parcela. Mai bine sa fie un număr de parcele pe ip. După ce ca a ajuns o bătaie de joc cu maratonul cu skill up toți fac pe secundare si ajung la skill 5. 

 

Link to comment
Share on other sites

Propunere job lawyer.

 

Propun ca la skill 5 lawyer sa ai posibilitatea sa te scoti singur din jail, nu prea are mare avantaj jobul asta la skill si la cerintele pentru a ajunge la skill 5. Te ajuta sa porti 5 accept lawyer cu tine in rest nu e mare lucru, ar fi mai ok la skill 5 cum este la arms sa poti sa-ti oferi accept lawyer singur. Multa lume da rob la ora tarzie si nu gasesti lawyer on.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca atunci cand se baga update Treasure Hunt sa fie o limita pe zi macar la un player, sa nu se abuzeze, sa aibe mai multi sansa la comoara respectiva. De exemplu daca in cursul unei zile eu am gasit deja de 5 ori comoara sa nu o mai pot lua fiindca am gasit o de prea multe ori.

 

Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu cateva idei: 
1. Masina castigata din cutiile de pe Chilliad sa poata fi data prin trade o singura data. Adica, spre exemplu castig un Bullet dintr-o cutie, eu am voie sa il vand cuiva, dar dupa ce l-am vandut acesta sa-i ramana blocat pe cont acelui jucator si sa poata sa-l dea doar la Dealership pe 0$, cum este acum, sa nu o mai poata sa-l vanda inca odata.
2. Sa se implementeze o comanda prin care poti da gold, ceva in genul [/paygold (id) (suma)], dar sa poti oferi maximum 50 gold sau o suma destul de mica pe zi, dar sa o poti folosi si de la un nivel mai mare, sa zicem 20+ ca sa nu poti face abuzuri cu ea.
3. Sistemul de VIP pe vehicule sa nu mai fie limitat doar la cele premium, ci sa functioneze de la cea mai ieftina masina, Perrenial la cea mai scumpa, Hotring.
4. Sa te poti omora printr-o comanda, desigur cu niste reguli gandite, pentru a nu se face abuz, spre exemplu, poti face acest lucru odata la o ora, fara sa ai wanted si sa nu fii in miscare sau ceva in genul acesta. Acest lucru sa coste, sa zicem 10,000$, iar 20-30-40% din ei sa se duca la un biz care va fi implementat odata cu aceasta comanda.

Link to comment
Share on other sites

Adăugarea posibilității de a depozita/extrage bani/droguri/materiale în/din seiful casei prin intermediul comenzilor [/houseput] [money/drugs/materials] [Amount]| |  [/housewithdraw] [money/drugs/materials] [Amount].

Link to comment
Share on other sites

Propun adaugarea infernusurile la rank 1 in departamentele rutiere! Tot serverul are infernus de la level 1. E greu sa-i prinzi cu un premier sau un hpv, chiar daca ai la dispozitie 3 zile. E frustrant faptul ca le iei permisul acum doar pentru o ora. Il alergi 50 minute cu hpv , reusesti sa-i iei permisul si sta doar 5 minute cu el confiscat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.