Jump to content

Prezintă-ţi pictura / Present your painting


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

În acest topic puteţi posta (numai) picturile/desenele pe care le-aţi făcut personal.

 

MODEL POSTARE

 

  • Nickname:
  • Ce reprezintă:
  • Instrumente folosite:
  • Culori folosite:
  • Poze:
  • Alte precizări:

 

Nerespectarea modelului de postare va duce la primirea unui avertisment verbal.

 

REGULAMENT POSTARE COMENTARIU

 

  • Postările vor fi apreciate prin ducerea cursorului peste butonul cu reacţii din colţul din dreapta-jos al postării, care arată astfel: .
  • Comentarii pot fi adăugate pentru a pune întrebări legate de pictură/desen sau pentru a răspunde la astfel de comentarii.

 

 

In this topic you can post (only) paintings/drawings which you have personally made.

 


POSTING MODEL

 

 

  • Nickname:
  • Representation and meaning:
  • Instruments used:
  • Colours used:
  • Photos:
  • Other mentions:


Not respecting the posting model will land you a verbal warning.

 

RULES ABOUT COMMENTS

 

  • Posts will be appreciated by moving the cursor over the reaction button in the right-bottom corner of the post, which looks like this: .
  • Comments can be added to ask questions about the painting/drawing or to answer such questions.
Edited by FROG ZEW
Update - 27.11.2022
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Irina 
  • Ce reprezintă: se poate interpreta aici :)), ideea mea initiala era ca valurile sa fie ideile, gandurile, nelinistea unei persoane, bulele fiind o idee buna, o sclipire pe moment
  • Instrumente folosite: carton mucava 50x70, pensule groase cat si subtiri, culori acrilice
  • Culori folosite: verde, albastru, rosu, alb, negru, diferite nuante evident, acestea sunt "principalele" 
  • Poze: https://imgur.com/a/47fuQB8
  • Alte precizări: se putea si mai bine, e o pictura destul de veche, o sa revin cu altele mai recente curand :) 
Edited by Irina
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Irina 
  • Ce reprezintă: se poate interpreta din nou, greu de explicat, initial voiam sa fie un demon care poate controla apa si poate citii mintile, dar altii pot intelege altceva ? 
  • Instrumente folosite: carton mucava, pensule, culori acrilice si paleta
  • Culori folosite: verde, albastru, rosu, alb, negru, galben, diferite nuante evident, acestea sunt "principalele" 
  • Poze: https://imgur.com/a/UxAiRK4
  • Alte precizări: se putea si mai bine, nu am stat foarte mult pe detalii ceea ce e un lucru rau. PS: personal imi place mai mult pe alb-negru dar am pus si originalul pentru a se putea vedea diferenta
Link to comment
Share on other sites

@Irina, incearca sa-ti echilibrezi compozitia. albastrul ala trantit acolo a devenit centrul de interes a plansei si nu cred ca voiai sa fie asa. gen, pune-ti plansa rezemata undeva de un perete si du-te 3-4 metri in spate si incearca sa vezi daca ai echilibru in compozitie, si unde ti se duc ochii prima data cand te uiti la ea. 

si la compozitii figurative de genul, incearca sa respecti cat de putin proportiile ce tin de anatomie. dupa ce ai proportiile ok, poti incepe sa creezi ce vrei tu. 

e okayish 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, travis. said:

@Irina, incearca sa-ti echilibrezi compozitia. albastrul ala trantit acolo a devenit centrul de interes a plansei si nu cred ca voiai sa fie asa. gen, pune-ti plansa rezemata undeva de un perete si du-te 3-4 metri in spate si incearca sa vezi daca ai echilibru in compozitie, si unde ti se duc ochii prima data cand te uiti la ea. 

si la compozitii figurative de genul, incearca sa respecti cat de putin proportiile ce tin de anatomie. dupa ce ai proportiile ok, poti incepe sa creezi ce vrei tu. 

e okayish 

am incercat :)) anatomie si portret fac doar in semestrul 2 anul asta, deci mai astept critici contructive

PS: mersi de pont ❤️  

 

@BIS aka OldNabsunt la liceu de arta, dar sunt doar in a 10-a.

Edited by Irina
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Irina said:
  • Nickname: Irina 
  • Ce reprezintă: se poate interpreta din nou, greu de explicat, initial voiam sa fie un demon care poate controla apa si poate citii mintile, dar altii pot intelege altceva ? 
  • Instrumente folosite: carton mucava, pensule, culori acrilice si paleta
  • Culori folosite: verde, albastru, rosu, alb, negru, galben, diferite nuante evident, acestea sunt "principalele" 
  • Poze: https://imgur.com/a/UxAiRK4
  • Alte precizări: se putea si mai bine, nu am stat foarte mult pe detalii ceea ce e un lucru rau. PS: personal imi place mai mult pe alb-negru dar am pus si originalul pentru a se putea vedea diferenta

Se putea si mai bine

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South DarkNight said:

Se putea si mai bine

Comentarii pot fi adăugate pentru a pune întrebări legate de pictură/desen sau pentru a răspunde la astfel de comentarii.

Posturile făcute aiurea/pentru +1/off topic (ex.: "frumoasă postare", "de mult căutam asta”, "mersi") vor fi sancţionate cu avertisment verbal.

Primești un avertisment verbal pentru comentariu aiurea.

Edited by Ramses
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.