Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ce similitudine a găsit Pele între Lewis Hamilton și Michael Schumacher


sLoww ToV
 Share

Recommended Posts

Brazilianul Pele, considerat "regele" fotbalului, a ţinut să-l felicite pe noul "rege" al Formulei 1, britanicul Lewis Hamilton, după ce acesta şi-a trecut în palmares al şaptelea titlu de campion mondial, egalând astfel recordul deţinut de germanul Michael Schumacher.

 

hamilton interviu

 

Pele: "La fel ca și bunul meu prieten Michael Schumacher"

 

"Sunt nerăbdător să te văd cucerind al optulea tău titlu. Felicitări şi continuă să lupţi pentru noi toţi", i-a transmis Pele lui Hamilton într-un mesaj postat pe contul său de Instagram.

 

"Acest băiat îmi place pentru că iubeşte atât de mult cursele, la fel ca şi bunul meu prieten Schumacher", a adăugat triplul campion mondial cu Selecao, citat de Gazzetta dello Sport.

 

Lewis Hamilton e la Mercedes din 2013

 

Lewis Hamilton (35 ani) concurează pentru Mercedes din 2013, după ce a debutat în Formula 1 sub culorile echipei McLaren, alături de care a cucerit de altfel primul său titlu mondial, în 2008.

 

  • Britanicul a câştigat în Turcia al 94-lea său Grand Prix de Formula 1 şi al şaselea titlu de campion al lumi sub culorile constructorului german, după cele din 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 şi 2020.
  • Conducătorul echipei Mercedes, Toto Wolff, a anunţat că va demara în curând negocierile pentru prelungirea contractului lui Hamilton, scadent la finalul acestui sezon

 

Sursa: digisport.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.