Jump to content

Ludovic Orban: "Nu îmi pare rău că am pus pe listă foşti membri PSD"


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Marea racolare la Cluj. Primarii PSD, cumpărați de PNL ca la piață, pe  capete - Cluj24.ro

 

 

 

Ludovic Orban, premierul Romaniei si presedintele Partidului National Liberal, a vorbit, intr-un interviu oferit Ziare.com, despre temele "fierbinti" ale momentului, precum gestionarea pandemiei, pregatirea campaniei de vaccinare, politizarea excesiva a institutiilor statului, traseismul politic si primirea in PNL a mai multor membri PSD.

 

Totodata, liderul liberal a mai vorbit si despre alegerile parlamentare, pe care spune ca partidul sau le va castiga la mare distanta de urmaritori, precum si despre partidele care sunt excluse de la o viitoare guvernare din care va face parte PNL.

 

Interviul integral poate fi urmarit aici: click.

 

 

SURSĂ: ziare.com.

Link to comment
Share on other sites

Pe Orban, daca e sa-l compar cu un personaj istoric, l-as compara cu voievodul Stefan Lacusta, n-o sa-si aduca nimeni aminte de el decat pentru modul prost in care a gestionat toata situatia. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BIS aka OldNab said:

E inginer la bază.

Si tatuca Dragnea era inginer parca, pe viitor o sa avem premieri care la baza sunt programatori.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Păi na, au fost aliaţi, nu e normal? :D

 

Legătura dintre Orban și Dragnea! Teleorman, motiv de conflict în Guvern –  capital.ro

Iaaaaa, interesanta poza, nu stiam, cum fac schimb de geci baietii zici ca s Messi cu Ronaldo trai-mi-ar.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, BIS aka OldNab said:

E inginer la bază.

Ingineri, sunt sute de mii in tara, asta nu inseamna ca stiu sa faca ceva, majoritatea isi si asuma acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

Ingineri la bază, dungă la vârf, mai ales tanti Dăncilă cu gafele sale demne de premiu :))

 

5 hours ago, BIS aka OldNab said:

Păi na, au fost aliaţi, nu e normal? :D

 

Legătura dintre Orban și Dragnea! Teleorman, motiv de conflict în Guvern –  capital.ro

 

Acum dacă-mi aduc aminte, prin 2010-2012 cam așa PNL făcuse o alianță cu PSD denumită USL, sper că zic bine. Nici după atâția ani nu s-a schimbat nimic, oare "alianța" asta o mai exista in secret? xD

 

În orice caz, încă 2 zile și România poate avea un viitor mai bun dacă oamenii vor vota cu cap.

Edited by Dark Night
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dark Night said:

prin 2010-2012 cam așa PNL făcuse o alianță cu PSD denumită USL

2011-2014, deşi au colaborat şi la alegerile din 2009, când PNL l-a susţinut pe Geoană la prezidenţiale cu condiţia ca Iohannis să devină prim-ministru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.