Jump to content

SA:MP-ul merge pe un User, dar nu si pe celalalt.


South Mihaita

Recommended Posts

Acum ceva timp nu am avuta vreo problema la SAMP. Dupa cateva luni, brusc, cand dadeam sa ma conectez pe server nu se mai conecta. M-am documentat si am aflat ca exista doua solutii: faci alt user pe care joci GTA sau reinstalezi windows. Am facut alt user secundar. Totul merge ok acolo, doar ca imi e incomod sa schimb intre usere si sa il las sleep pe un user, plus ca am niste OCD si nu-mi place cum am windowsu aranjat, etc.

 

M-ar interesa daca exista vreo metoda sa il fac sa mearga iar pe userul principal, inafara de reinstalarea windowsului.

 

Pana acum am facut asa: reinstall la gta, samp, am sters foldere din documente de mai multe ori, am rulat ca administrator, am schimbat compatible mode.

 

In momentul acesta imi da Crash cand incerc sa ma conectez pe un server, inainte sa fac userul secundar nu-mi dadea nimic. Tin sa precizez ca este acelasi SAMP ca pe userul secundar.

 

https://imgur.com/a/Iw5VDZT

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kaban said:
  • Folosesti ceva mod-uri ?
  • Incearca sa-ti cureti registrul
  • Schimba-te pe user-ul secundar, asta am facut si eu

legat de ultima sugestie, eu am sampul de userul secundar dar nu merge pe userul principal unde vreau sa il fac sa mearga. Am pe ambele useruri aceleasi moduri in folder fiindca este doar un singur folder pe hdd pe care il accesez de pe ambele usere

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RobMar.REFORMED said:

Si eu am avut aceasi problema fiindca lipseau niste files din Windows. Ori instalezi toate files de la windows iar ori iei un key nou

Mai exact ce files?

2 hours ago, gxmarius said:

1.Sterge gta_sa.set din USER FILES.
2.Asigura-te ca ai instalat Visual C++
3.Vezi daca ai instalat ultima versiune de NET Framework
In caz ca nu merge nimic din aceste variante muta toate fisierele din user-ul vechi in cel nou e singura varianta.

am facut deja toate acestea.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DeV RCHS said:

Sa stii daca este o problema de la windows 7, daca ai windows 7 cel mai probabil de la asta se intampla, tot ce poti sa faci este sa instalezi windows 10 sau daca nu, incearca sa pui ultima versiune de DirectX.

am windows 10, am ultima versiune de directx

Inca o precizare, inainte sa ma mut pe userul secundar, pe userul principal imi dadea RUNTIME ERROR si am vazut ca singurul fix e un user nou. Merge pe userul nou cum am si precizat dar vreau sa il fac sa mearga iar pe userul principal. Acum pe userul principal imi da acel crash din poza de la primul post.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, South Mihaita said:

legat de ultima sugestie, eu am sampul de userul secundar dar nu merge pe userul principal unde vreau sa il fac sa mearga. Am pe ambele useruri aceleasi moduri in folder fiindca este doar un singur folder pe hdd pe care il accesez de pe ambele usere

N-ai cum sa faci asta, am incercat si eu. De asta si iti zic sa-ti transferi tot pe userul secundar si sa te folosesti doar de el sau sa-ti reinstalezi Windows-ul. Si din ce vad ai incercat majoritatea sfaturilor si metodelor de rezolvare.

 

 Iti mai las aici niste metode spuse de colegul meu @CouldnoT, sper sa nu se supere :)

 

1. Try installing junk cleaner (Tuneup Untiles 2014)
2. Remove all GTA: SA files from your computer (Local, root, Documents, Registry)
3. Reinstall SA: MP
4. Move GTA: SA root to a new directory.
5.Try to change compatibility settings of both gta_sa.exe and samp.exe to Windows ME, and run them both as administrator.

6. Microsoft Visual and DirectX 9 

7. Get Driver booster to fresh install your drivers and update them

8. Go to Search > Control Manager > Programs and Features > Turn Windows Features On or OFF.

This may appear blank to you, if it is, you will need to fix the windows update component *.

 

Poti sari peste metodele pe care le-ai incercat deja. Daca nu ai rezolvat nimic, atunci n-ai decat sa te impaci cu ideea pe care ti-am spus-o mai sus ?

Link to comment
Share on other sites

Tu încerci să cauți acul în carul cu fân, nu te mai complica aiurea și îți pierde timpul să încerci fel și fel de metode care într-un final să nu aibă niciun rezultat, dai un reinstall la Windows și programă rezolvată, știu că e aiurea însă ori așa, ori fără samp, tu alegi.

Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt total de acord cu Tupi, am avut si eu problema aceasta odata, am mai intalnit persoane cu aceeasi problema, iar intr-un final s-a ajuns tot la user nou/reinstall windows. Singurul caz fericit in care am reusit sa rezolvam o problema de genul (eu cu mai multi baieti) a fost cand am luat la rand niste dll-uri din system32 si le-am inlocuit, dar e prea mare bataie de cap si nu functioneaza in toate cazurile. Acum este alegerea ta ce faci, eu zic ca nu are rost sa te chinui.

Link to comment
Share on other sites

  • Kaban locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.