Jump to content

BUG la racing-chiar asa sa nu ziceti nimic


Pesuu
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau:Pesuu.DIICOT
Server:RPG2
Descrierea bugului:Cand dau sa-mi aleg masina, si dupa vreau sa pariez pe accea cursa se blocheaza cursorul de la mouse, efectiv nu mai apare deloc sa pot paria pe cursa plus ca nu pot sa mai aleg masina, e cam defect sistemul asta de curse, am raportat accest bug de 1 luna macar sa lasi un raspuns ceva, chiar nimic rusine
Screenshot(s):https://imgur.com/a/rZQpp0I

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2020 at 9:49 PM, Pesuu said:

Nick-ul tau:Pesuu.DIICOT
Server:RPG2
Descrierea bugului:Cand dau sa-mi aleg masina, si dupa vreau sa pariez pe accea cursa se blocheaza cursorul de la mouse, efectiv nu mai apare deloc sa pot paria pe cursa plus ca nu pot sa mai aleg masina, e cam defect sistemul asta de curse, am raportat accest bug de 1 luna macar sa lasi un raspuns ceva, chiar nimic rusine
Screenshot(s):https://imgur.com/a/rZQpp0I

 

eu iau Server closed the connection fiecare oare cand schimb masini prea rapid. nu stiu de la ce vina bugu asta

Link to comment
Share on other sites

Salut, 

 

Problema poate fi pentru ca cei cu care esti in arena schimba repede masina sau baga bet repede, bug de la server nu doar tu ai patit, si eu am patit, incearca sa nu schimbi asa de tare masina gen sa nu dai de multe ori pe skip car, incearca cu un interval de 2-3 secunde.

Link to comment
Share on other sites

uneori (mai mereu), chiar dacă te miști foarte lent tot e bugul
credeți-mă, am jucat de atâtea ori la race arena 

+ că nu poți să te miști foarte lent, deoarece este un timp limita în care poți să-ți alegi mașina

Link to comment
Share on other sites

Cursorul este programat să dispară doar la final, când îţi cere să votezi pentru coliziuni. În rest, din cauza schimbării rapide între vehicule, este posibil să iei Desync şi atunci să nu mai apară acel cursor, sau de fapt să dispară cursorul dar să nu îţi mai apară dialogul de votare de coliziuni. Este o problemă pe care nu o putem rezolva fără a impune un timp (cooldown) între schimbarea vehiculelor, iar asta implica un disconfort pentru cei care îşi aleg maşinile. Vom aplica această soluţie dacă bugul persistă.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.