Jump to content

Problema GTA:SA


alin16Hz

Recommended Posts

Salutare, in decursul zilei de ieri am intampinat o problema de care am mai dat in trecut insa am rezolvat-o cumva, nu stiu cum. Dupa cred o saptamana in care nu am mai fost prea mult la pc si aproape deloc pe samp am vazut ca am o problema cu samp-ul.

Problema este ca dupa cum se vede in clip, apas pur si simplu W iar caracterul se "reseteaza" de fiecare data, nu inteleg de ce si nu stiu de la ce poate sa fie, tin sa precizez ca nu am FPS-unlocker, este un GTA clean. De asemenea daca doresc sa fac stanga  sau dreapta cu masina este extrem de greu, trebuie sa pui frana pentru a face asta. Dupa cate vedeti se intampla acelasi lucru si in timp ce sunt in masina, daca cineva are rezolvarea va rog sa imi spuneti. Tin sa precizez ca am problema cu resetarea mersului cand apas W si pe FiveM, nu stiu de la ce poate sa fie. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dabro.pdf said:

Probabil ai un controller conectat și intervine peste tastatură în jocuri? E un caz despre care am auzit adesea. Dacă nu, poți încerca să redefinești tastele în setările jocului, deși nu știu cât de eficientă poate fi înlocuirea.

Am avut aceeasi problema doar ca nu mi se reseta caracterul, cand tineam w apasat imi mergea ca si cu alt-ul, si mergea in slow motion cand faceam A-D cu masina si cand plecam de pe loc, era de la sampfuncs, nu corespundea cu FPS-Unlock. De aceea l-am intrebat daca are sampfuncs sau cleo in folder.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Dacă spui că ai aceiași problemă și pe GTA V înseamnă că problema este de la ceva fișiere/programe care sunt în PC la tine și îți provoacă această problemă. Sincer este aproape împosibil să îți dai seama care ar fi acele fișiere/programe, recomandarea mea ar fi o reinstalare la Windows pentru o rezolvare cât mai sigură pentru ambele jocuri.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LORD BigThorash said:

Am avut aceeasi problema doar ca nu mi se reseta caracterul, cand tineam w apasat imi mergea ca si cu alt-ul, si mergea in slow motion cand faceam A-D cu masina si cand plecam de pe loc, era de la sampfuncs, nu corespundea cu FPS-Unlock. De aceea l-am intrebat daca are sampfuncs sau cleo in folder.

Posturile făcute aiurea/pentru +1 (ex.: "şi eu am problema asta", "de mult căutam asta”, "mersi") vor fi sancţionate cu avertisment verbalSă nu se mai repete @LORD BigThorash

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alin16Hz said:

Am rezolvat, nu am nici cea mai mica idee de la ce a fost, probabil de la internet pentru ca pe fivem mai pateam sa iau connection lost dar nu cred, mersi pentru sfaturi. 

Cu plăcere.

:topic_closed:

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.