Jump to content

Bug Connect


eB Luis

Recommended Posts

Salut! Am si eu o problema care se intampla doar la acest server (rpg2.b-zone.ro) cand dau sa intru in joc, ma autentifica, scrie Connected in chat iar nu imi apare să bag parola, si in unele cazuri in care sa zicem ca trec de parola, imi apare chat ul din joc (/ad /l /news, ce se vorbeste pe chat urile globale) dar eu inca sunt in acel loading screen de la login, si daca sunt momente in care ma spawneaza, joc 2 minute dupa accea imi da desync, tin să precizez ca am schimbat si reteaua de net, rr la router, am incercat si alta retea de net, si alta arhiva de samp, si degeaba, pe alte jocuri/servere nu imi face asa si chiar as vrea sa rezolv problema asta, daca e nevoie o sa pun un video pe youtube cu problema, mersi

Link to comment
Share on other sites

Salut! Problema respectiva este legata clar de conexiune, ori este problema de la tine, desi din ce spui tu nu, ori de la server, am mai avut ceva probleme cu picat panel-ul, forum-ul sau chiar si externul la rpg1, probabil este aceeasi situatie si la voi. De cat timp ai aceasta problema?

Link to comment
Share on other sites

De vro doua zile am aceasta problema, am incercat sa schimb absolut tot si versiunea de la samp, si mai nou imi zice si pentru forum ca nu a raspuns la timp si imi zice sa verific conexiunea chit ca conexiunea este perfecta am incercat sa intru dupa hotspot ul mobil si am aceeasi problema si eu, si prietena mea, si mai a aparut ceva intre timp, cand intru pe server, si ies in VW 0 imi iau desync cat stau in casă imi apare ca am multe fps uri ( 300-400 fps urile mele normale fiind pana in 100 dar ping ul este obisnuit, habar n-am care ar putea fi problema samp ul are permisiune la firewall si chrome ul la fel...

Daca e nevoie filmez, si trimit link de la video

Link to comment
Share on other sites

Și eu Locuiesc in Germania și am aceași problemă nu mă pot loga pe server rpg2.b-zone.ro am schimbat jocul am cumparat alt gta de pe Steam la fel îmi face Internetul merge absolut perfect doar pe samp am o problema asta.. Si cand intru pe server după 30 de minute scriu parola si toti playerii sunt Desnyc.. aveti vreo idee ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FBI .Sm0k3. said:

Salut,eu stau in germania si am avut aceasta problema pe rpg1 cand a picat externul, ma conectam si ma tinea in acel loading screen,dupa vreo 30 de minute aceasta problema s a rezolvat

Ai stat 30 de minute in loading screen?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FBI .Sm0k3. said:

Nu am stat 30 de minute in loading screen,am tot dat reconnecturi, dupa circa 30 de minute mi a mers

Am inteles, dupa nu ai mai avut probleme?

Link to comment
Share on other sites

Salut. Si eu am aceasta problema acum pentru ca stau in UK. Este ceva de la server, daca vrei sa te joci pana rezolva problema asta ia ti un vpn, o sa ai ping mai ridicat dar merge. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • TheTom locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.