Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Xiaomi a lansat Mi Notebook 14 – laptopul are de această dată cameră web integrată


 Share

Recommended Posts

Mi-Notebook-696x348.jpg

 

În mod surprinzător, Xiaomi a lansat în trecut câteva laptopuri din seria Mi Notebook fără cameră web. Destul de incomod aș spune, având în vedere că mulți dintre utilizatori lucrează sau studiază de acasă de ceva timp. Ei bine, compania chineză a lansat astăzi un nou Mi Notebook 14 cu webcam integrat. Mai jos avem detalii.

 

Noul notebook 14 are un ecran IPS de 14 inch, cu rezoluție Full-HD, aspectul fiind 16:9. Marea schimbare față de versiunile precedente este camera web aflată pe muchia superioară. Nu ni se dezvăluie însă câți megapixeli are aceasta. Laptopul cântărește 1.5 kg și măsoară 18 mm în talie.

 

Nu bate recorduri, mai ales că la interior sosește cu un CPU Intel Core i5 Gen 10, 8 GB de memorie RAM și 256GB sau 512GB de stocare SSD (SATA3). Modelul mai scump, oferă totuși și o placă video dedicată GeForce MX250. Tot la interior, laptopul sosește cu o baterie de 46 Wh. În plus, laptopul suportă încărcare la 65W și rulează Windows 10 Home. De partea audio se ocupă două difuzoare de 2W.

 

Mi-Notebook-14-665x415.jpg

 

Pe partea de conectivitate, laptopul sosește cu un modul Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, trei porturi USB-a, un port HDMI și un jack de 3.5 mm pentru căști. Asemeni celorlalte modele din serie, este construit din aluminiu, contribuind la un aspect general premium, chiar dacă prețul rămâne scăzut. Momentan, Mi Notebook 14 este disponibil în India. Mai jos avem și prețurile:

 

  • Xiaomi Mi Notebook 14, Intel Core i5-10210U 8GB/256GB – 500 euro
  • Xiaomi Mi Notebook 14, Intel Core i5-10210U 8GB/512GB, GeForce MX 250 – 560 euro

 

Laptopurile Xiaomi nu prea au ajuns pe plan local, însă ar fi foarte interesant ca modelele din seria Mi Notebook să sosească. Le văd ca pe un competitor direct pentru laptopurile Huawei, având în vedere prețurile și construcția.

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.