Jump to content

Aplicatii Helper - CLOSED


Moshu
 Share

Recommended Posts

Introducere

 

Deschizand si sectiunea SkyBlock, avem nevoie de colegi noi si capabili sa ingrijeasca un numar vast de jucatori.
Pentru a aplica aveti nevoie de minim 16 ani, 48 de ore jucate pe server si cunostinte despre modul de joc si sisteme.

De asemenea, trebuie sa fiti la curent cu regulamentul in vigoare si cu sanctiunile existente.

 

Cererea o postati ca reply la acest topic.

 

 

Model de aplicatie:

 

Real Life:

 

- Nume:

- Varsta:

- Profil:

- Hobby-uri:

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:

- Timp jucat (/ontime):

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?

- De ce iti doresti functia?

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3)

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?

 

_______________________________

 

Edited by Mayhem616
Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Vlad

- Varsta: 21

- Profil: https://www.facebook.com/vlad.modoran/

- Hobby-uri: Masinile, imi place sa ies si sa ma plimb si sa modific masini

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt o fire saritoare, invat repede, inteleg multe chestii, ma joc minecraft de placere, nu sunt genul care intra doar sa stea afk decat cand am lucruri gen examene de dat .

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: iSektor

- Timp jucat (/ontime): 3 zile

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?: Cu mentinerea disciplinei

- De ce iti doresti functia?: Vreau sa ajut la dezvoltarea serverului .

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?: Joc Minecraft de cand era versiunea 1.2. iar pe server joc de cand era Katzuno owner .

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?: Am primit o singura data ban o zi pt ca zburam prin spawn si nu stiam ca nu am voie .

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?: Am detinut Moderator+ mai demult (Katzuno)

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3):Sistemul de misiuni si puncte, sistemul de group manager, sistemul de abilitati, shopul

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server : In general staff-ul ne-profesionist care are tendinta de a alunga playerii, evident nu toti . De cativa ani de cand joc pe sv nu mai creste o data numarul playerilor deloc.

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? :Tind  sa cred ca o sa se rezolve de la sine,  

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume:Pătrăuțeanu Angelo

- Varsta:16

- Profil: instagram: angel_patra22

- Hobby-uri:Liceu momentan

- Autocaracterizare :Sunt linistit , imi place sa joc minecraft de plăcere ,si imi place sa ajut pe cei in nevoie.

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:AngeloPatra

- Timp jucat (/ontime):Survival-17 zile,Skyblock 7 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?: Pentru mentinerea linistei  ,

- De ce iti doresti functia? : Pentru a ajuta jucătorii

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? :Joc pe server de pe versiunea 1.8 , numai ca aveam alt cont

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? :3 Banuri,inselatorie pe ah , si am folosit cheat ,da mam lasat de prostii

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?: NU

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3): sistemul de misiuni,crateuri si payday

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, Nu am ceva care sa nu imi placă pe server,

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? ---

Edited by AngeloPatra
Link to comment
Share on other sites

Sa incepem cum inceputul ,si cum imi place mie ,Hola! ,original era Hola soy Dora ! dar am aflat ca enerveaza pe cineva anume din staff....nu dau nume:)))....asa ca am ramas la Hola

Acum ca avem introducere ,sa incepem:)

Real life:

-Nume :Andrei

-Varsta:21

-Profil:Andrei Ptr(facebook)

-Hooby-uri : chitara,fotbal,masinile bune care se inteleg bine cu tuningul:) ,constructiile :

-Autocaracterizare: Sunt la facultatea de constructii din Iasi,si am ales aceasta facultate pentru ca ma pasioneaza constructia unui bloc,a unei cladiri, si inca de mic am descoperit ca aceasta pasiune o pot face mai distractiva ,jucand Minecraft,

As putea spune despre mine orice aici....dar cel care citeste asta stie ca sunt serios si imi vad de treaba mea,dar un lucru pot spune despre mine: sunt foarte rabdator...

 

Server:

-Nickname:SARKUS

-Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? : Disipa situatiile conflictuale,dau un sfat celor ce il cer......ca o mica gluma :SCOATE NOOB-ii din probleme:)))) ,in general ofera ajutor playerilor.

- De ce iti doresti functia? :Pentru a ajuta ,si a fi intodeauna acolo cand ia amploare o situatie conflictuala

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? pffff...de cand era versiunea beta si aveai doar cateva blocuri...de B-ZONE am dat cand era 1.8 cand era Yahwee cica zis artn:)))

Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? ban pt 2 min pentru ca l-am cam scos pe artn din pepeni :) apoi mute de la kuzman pentru ca ii luam cumparatorii cu o oferta mai buna :)

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?: Nu...

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server?:  abilitatile ,apoi /pshop,si misiunile prin care poti face pct

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?: Nu am ceva care sa nu imi placă pe server: sunt cam multe ,cele mai multe dintre ele sunt buguri cum ar fi /i nu poti vedea nimic de asta nici nu am scris nimic la timp jucat,pentru ca nu pot vedea : lagul care mai da tarcoale uneori si multe altele...

Lagul poate fi rezolvat,achizitionand un host mai bun...ceea ce implica costuri mai ridicate....dar cum pe svr se face ff putina reclama la donatii...nu este suficient sa apara pe chat,ci cred ca ar trebui explicate pentru ca nu toti inteleg...ca de exemplu EU  intentionam sa achizitionez GOD,dar credeam ca dupa ce se da wipe..pierd gradul,dar ma inselam,astept sa treaca sesiunea si iti umplu portofelul Moshu:)))

Cam asta sunt eu,Andrei aka Sarkus,sper ca sunteti multumiti de acest mini CV. 

 

Link to comment
Share on other sites

- Nume:Lazar Paul Alexandru

- Varsta:20

- Profil:paullazar19

- Hobby-uri:sah

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt student la facultatea de inginerie industriala deaorece ma pasioneaza fizica ,sunt persevrent si muncitor 

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:PaulusALex

- Timp jucat (/ontime):Skyblock 4 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Linistea si calmarea jucatorilor pusi pe cearta 

- De ce iti doresti functia? Deoarece unii playeri sunt toxici 

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? de mic copil joc minecraft si pe sv de 2 saptamanii 

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?mute 3 minute

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?nu

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) survival skyblock si creative 

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, performanta serverului 

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? prin munca in echipa 

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

     

     - Nume: Popovici Daniel-Silviu

     

     - Varsta:19

 

     - Clasa: Facultatea de Constructii si Instalatii Gheorghe Asachi din Iasi

 

     - Profilul la care studiati: Cand eram la liceu am fost profil arhitectura,acum sunt pe Inginerie Civila Engleza

 

     - Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt un om foarte deschis la nou,sunt o fire care ii place sa faca totul bine si de bun gust. In februarie fac 20 de ani. Imi place sportul (orice fel) dar in special baschetul si fotbalul. Imi place sa lucrez cu oamenii care ma inteleg,din punct de vedere profesional. 

 

 

 

Viata virtuala:

 

 

    - IGN (In game nick):DanTeck

 

    - Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:in jur de 3-7 ore,depinde de zi

 

    - Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ajuta playeri pastreaza ordinea si linistea serverului aplicand sanctiunile necesare

 

    - De ce vrei aceasta functie?: Imi place sa ajut pe altii, sa fiu parte dintr-o comunitate 

 

    - De cat timp joci Minecraft?: de pe 1.8 =)))

 

    - Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am avut asa ceva

 

    - Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Am avut builder si am moderator pe survival =)))

 

    - Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?: Da 

 

   - Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ):10 ore skyblock si 16 zile si 2 ore survival

   - Alte precizari: Nu am ce comenta

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Stan Cosmin

- Varsta: 15 ani.

- Profil: Mecanica

- Hobby-uri: Gaming, Streaming si Anime.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Un tip oarecare, anti-social si introvertit caruia ii place sa se uite la anime-uri fara oameni prin preajma si sa ma joc toata ziua. Chiar daca deabea ies din casa imi place uneori sa vorbesc cu oameni pe discord-ul server-ului, si am un fizic decent care uneori poate fi uluitor de interesant.

 

________________________________

Server:

 

- Nickname:

- Timp jucat (/ontime): Pe SkyBlock am 15 ore 40 minute si pe Surival am 11 zile 2 ore (+14zile de pe contul CosminRoPvp).

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Conducerea server-ului alaturi de tot staff-ul plus rezolvarea problemelor si moderarea chat-ului.

- De ce iti doresti functia? Deoarece sectiunea SkyBlock are nevoie de membrii in staff competenti si care sa stie cum sa se ocupe de sectiune.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? Joc minecraft din anul 2009, adica de la 4 ani. Iar pe server joc din 2014, adica de la 9 ani.

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? Mute si Kick dar nu din motive grave.

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? Am mai detinut staff pe server. Odata acum 3 ani am avut helper, si in momentul actual am Moderator+.

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) Survival, Skyblock si Factions.

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?

 

_______________________________

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Daniel Nedelcu

- Varsta: 17 ani

- Profil: Matematica-Informatica

- Hobby-uri: Pescuitul, Animeurile, Gaming-ul

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, numele meu este Daniel si am vârsta de 17 ani. Sunt din Tandarei, Judetul Ialomita. Hobby-urile mele sunt fotbalul, serialele, animeurile si, bineinteles, gamingul. Ma consider o persoana respectuoasa, serioasa, prietenoasa, uneori timida si amuzanta in limita bunului simt. In timpul liber stau alaturi de familie sau prieteni, iar un anumit timp mi-l rezum SA:MP-ului si mai nou Minecraft-ului. Ador toate tipurile de sport, si mai am de incercat multe dintre ele, dar, pana la momentul de fata, fotbal-ul, handballul si volleyul sunt sporturile mele preferate. Nu judec oamenii dupa infatisare, doar daca merita, judecandu-ma si pe mine la randul meu. Sunt un baiat la locul meu,nu imi place sa imi bag nasu unde nu imi fierbe oala. Nu imi plac persoanele false si de asemenea acele persoane superficiale. Imi place sa imi ajut si sa imi respect prietenii cat de mult pot, dar nu imi place sa nu fiu respecat la randul meu. Respectul este important pentru mine. Ii respect pe altii, atata timp cat si altii ma respecta pe mine. 

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: Jupanu20

- Timp jucat (/ontime): Pe SkyBlock 3 zile si 5 ore, Pe Survival 2 ore si 28 de minute.

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Cu mentinerea ordinii si linistii pe server.

- De ce iti doresti functia? Am mai avut aceasta functie, stiu cum sa ma comport cu playerii noi si as vrea sa invat cat mai multe lucruri noi

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? Joc minecraft din vara lui 2020 (de cand a inceput pandemia si n-am mai fost pe la liceu), iar pe server joc de cam 2 saptamani. Am aflat tarziu de acest server ca m-as fi alaturat mai devreme.

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? Nu am primit sanctiuni. Nu imi place sa ma cert.

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? Nu am mai detinut funsctii pe comunitate, dar as fi vrut sa aplic pentru helepr si pe unul din serverele de SA:MP.

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) Slime Fun-ul (mi se pare ceva genial), Sistemul de puncte (iti ofera foarte multe beneficii pe server), Sistemul de generatoare (nu le ai pe toate deblocate din prima, ceea ce te face sa joci cat mai mult pentru a atinge toate generatoarele).

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server? In cele 2 saptamani de cand joc nu am gasit ceva ce sa imi displaca, totul mi se pare bine pus la punct avand in vedere ca server-ul este in versiunea BETA.

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? Pe viitor daca voi intampina probleme cu unele sisteme, voi anunta adminii care, sunt sigur ca se vor ocupa de situatie in cel mai scurt timp.

Link to comment
Share on other sites

  • ThePlug changed the title to Aplicatii Helper - CLOSED
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.