Jump to content

Valentine's Day Quest, Gift, Discounts and War Changes


Kelton
 Share

Recommended Posts

O idee super nasoala dupa parerea mea. Credeti ca scapati asa de codati? =))

Prin acest update manipulati sa nu mai jucam in mafii ca cade orice interes.

60-70% din playeri mai joaca pe b-zone doar pentru mafii, dupa acest update va cade online - ul serverului.

#RIP 48,72TURFS 

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am fost informat de fostii mei colegi de mafie cum ca s-ar schimba cv la mafii, am decis sa fac o vizita pe forum si am ramas uimit de cat de mult RAHAT (da, cu litere mari de tipar) se mananca.

 

Vad posturi doar de la plebeii cu .DauDinStratosfera, .Sloboz, cei care inca fac war montageuri si modpackuri in 2021 (n-ati evoluat?), cei care au mai luat bans pt coduri si alte mizerii de genul, care pentru toate patratele de pe un joc si-ar vinde neuronii ca: WEI AM LIDER VREAU SI EU REKORD SA FIU SI EU IN TREND CAM LUAT 72 (uite ca eu cat am fost lider am vrut doar 24, nu-s mai presus precum altii, si nu mananc rahat cand zic ca doar 24). Terminati dq caci codati au fost la toate recordurile de pe server (de la avispa 2015 pana in prezent iar de atunci pana acum, au ramas doar cu amintirea, unii). Vedeti sa nu vi se ridice tensiunea ca nu puteti participa la 72, pentru ca da, altii pentru asta mai jucati samp, va place sa dati cu pumnii in masa dupa fiecare death, nu pentru a va distra cu prietenii. Asta e singura voastra realizare in viata, 72 turfuri pe rpg bzone, cu asta va mandriti peste tot.

 

Iar cu o amarata de petitie rezolvati nimic:)) petitii s-au facut si pt schimbarea anumitor legi si uite ca nu s-a intamplat nimic, bacul tot l-am dat fizic.

 

Propunerea mea e sa lasati dq prostiile, unii dintre voi aveti peste 20+ ani si inca va certati prin posturi pe website pt turfuri. Faceti si voi altceva seara, nu doar nervi la wars.

 

17 minutes ago, T e o said:

sa vedeti dupa sistemu asta ce duduiala va luati pe turf cu ideile voastre

Ai grija in ce masina te urci data viitoare, poate a vazut si Dumnezeu ce ai putut scrie in reclamatia aia de pe rpg2.

Edited by AIM Chamakh
Link to comment
Share on other sites

Questul este ok, dar update-ul legat de war-uri nu este deloc ok. Lasati sistemul cum este acum, maxim creeati alte turfuri(cum sunt cele de clan, doar ca pentru gang-uri, diferite de cele deja actuale), iar sambata si duminica sa se sustina aceste war-uri, practic, din 4 saptamani cine castiga cele mai multe war-uri, castiga si acea suma de gold. Liderii care nu reusesc sa castige turfuri, sunt vinovati in mod direct de acest lucru pentru ca nu sunt in stare sa isi organizeze mafia la war-uri. eu m-as gandii la 2 variante:

1)ori origanizati in weekend, in locul warurilor obtionale aceste waruri unde se castiga gold

2)lasati sistemele asa cum sunt

 

care sunt avantajele la acest sistem?

ei bine, faptul ca la fiecare inceput de luna, liderii care nu stiu sa isi organizeze mafia vor avea 8 turfuri ;)

 

dezavantajele?

nu o sa mai fie distractiv, 

nu vei mai putea obtine recorduri de 72 de turfuri, probabil nici de 48

gang-urile se vor transforma in clanuri de spray. daca vrei neaparat gold, poti oricand sa intrii intr-un clan de spray, acolo salariul aproximativ este de 100 de gold/saptamana=400 de gold pe luna, si sincer sa va spun, nici un mafiot nu joaca pentru gold. daca ar face acest lucru, si-ar da demisia si in timpul war-urilor ar face job goal-ul. 

puteti implementa acest sistem in care lunar, mafiile care detin cel mai mare numar de turfuri sa primeasca gold, doar daca nu dati wipe la turfuri in fiecare luna. un lider care vrea sa cucereasca orasul, are nevoie de 12 zile lucratoare daca sunt toate warurile 4/4 win, aproximam la 14 zile deoarece este greu sa nu pierzi deloc. 14 zile lucratoare, asta inseamna cam 2 saptamani si inca 4 zile din alta saptamana(deci 3 saptamani). daca acesta incepe sa ia castige warurile in a dupa 12-13 zile de cand a inceput luna, asta inseamna ca el va primii wipe la 22-23 de turfuri, lucru care nu este deloc corect. 

Va rog frumos, cu stima si respect sa va mai ganditi odata la aceasta idee, nu este una buna deloc. foarte multe persoane se vor lasa din aceasta cauza, eu cel putin nu sunt de acord cu schimbarea sistemului de wars in niste clanuri de spray.

@Kelton

@SaRtOR

@TLG Grizzly

Link to comment
Share on other sites

E o idee frumoasa. Totusi ar merge un Blacklist la gold-ul mafiilor. In respectivul blacklist sa poata aduga doar liderul cu un motiv. De exemplu, pot fi jucatori care vin la war si nu fac nimic. De asemenea poate sunt unii care nici macar nu vin la ele.

Edited by Elvis3
Link to comment
Share on other sites

O idee, cand o mafie de ex: are un oras deja sa nu se dea wipe la acel oras sa continue ce are de propus, de ex 69 are sf ul, in sf nu se da wipe si se da in ls si lv 

Edited by T e o
Link to comment
Share on other sites

Uite din puncutl meu de vedere ar trebui sa se elimine perioada aia cu wipe. adica sa nu se mai de a wipe uri sau daca tot vreti sa fie wipe-uri puteti sa le dati odata la 3 4 5 luni pentru ca recordurile de 24/48/72 inca se sa mai tina. din punctul meu de vedere ar trebui sa se ia in considerare si acest lucru. adica unii investesc timp in wars doar pentru 48? 72 de turfs este foarte asteptat de orice mafiot din punctul meu de vedere. dar ar trebui, eu cred ca ar fi ok sa fie un anti-cheat care sa se dea kick automat de la admbot cand acel jucator da cu atentat/multe warninguri pentru teleport proaimbot cum e pe bugged parca/face c-bug excesiv etc. Numai de bine!

Link to comment
Share on other sites

I've been reading your reviews lately and I took some of my time to check each and every one of those who were against the Gangs update. I found out that 80 % of those who were against were actually banned for either cheating or breaking the rules such as fast C Bug. It's just obscene to see this number of " cheaters " signing for a petition to remove this update which has a really good potential of reducing the hackers. 

I mean if you look at it logically, the only thing I can think of is that this petition is a desperate move to keep the OLD system which has a lot of flows when it comes to banning, etc...

I've seen a lot of people asking how they can make 72/72 turfs if this update gets implemented. Let me tell you, You can't even do 72/72 with the current Gang system. It is mathematically impossible looking at the odds of the leader getting 10 bans in faction within a month. I'll give a small example such as The ex-leader of Southern Pimps in RPG2. He got 27/27 then got an LW for having more than 13 players banned for cheats, more of these occur so often, Although there are some cases where a leader gets 24/24 without any punishment. This is not due to the fact the gang members are not cheating, this is due to the fact that we have few admins who can't be able to keep an eye on a total of  225 players simultaneously.

 

Down below, I left the real reason why these players are complaining about this new update.

1 hour ago, K3nZ said:

Quest interesant ! Aia cu gang-uri mi se pare o prostie, habar n-am cu ce ati gandit acest lucru, avand in vedere ca pe RPG2 ( chiar si 1, posibil ) se fac favorizari in mafie. Asa ca liderul o sa-si bage toti codatii in factiune ca sa ia 10k gold...si o sa ajungem ca mafiile de zile sa fie mult mai inactive, jucatorii stiind ca nu au sanse impotriva codatilor. 

2.thumb.PNG.cf7986d05bc179d47851f9716d780960.PNG V4

1 hour ago, LORD delew0wZEW said:

Cititi petitia lui DarK4MooN are dreptate! http://chng.it/64tL4x9f

SUSTINEM DARK4MOON

5.thumb.PNG.8451eca9b92c75672a76253be56fc30a.PNG Permanent which means he was banned for cheats before.

1 hour ago, South S u p e r p i g said:

Sistemul de mafii stricat total, va las asta aici.

http://chng.it/64tL4x9f

 

3.thumb.PNG.b80d65d5225c3d1dc214b1bc58dac63e.PNG Breaking the rules.

48 minutes ago, MoonN said:

Nu sunt de acord cu acest update,cum mai poate lua o mafie 72/72,abea daca poti lua 48 dar cu greu,update-ul asta ne face jocul mai greu decat este acu si in primul rand problema cu lagul,cred ca lagul este o problema mai mare decat acest update,daca dark4moon a uitat sa zica si de lag o spun eu.#RESPECT DAR4KMOON

4.thumb.PNG.405eea6f02d8e37a0667a0b2e2e554d4.PNG

47 minutes ago, sF TincaLEGEND said:

Buna seara, as vrea sa comentez si eu la acest ubdate, sunt total deacord cu ce spune @DarK4MooN, are dreptate in totalitate, ganditi-va cati oameni o sa se lase de aceasta comunitate, si cati codati o sa vina, pentru ca dau cu codu, iau ban dar il sterg cu goldul primit, si in plus, mafiile care mai au putin si iau 24/24, 48/48 sau 72/72, cat o sa piarda, sau ganditi-va ca nu o sa mai fie deloc satisfactie pentru lideri si membri mafiilor cand cuceresc multe turfuri, pentru ca in cel mai scurt timp se da wipe.

 Cine este deacord cu mine si doreste sa nu fie implementat acest sistem, pentru ca sistemul actual, inafara de lag, nu are niciun fel de problema.

 In loc sa implementati un anticheat, uite si tu ce faceti

 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PENTRU CINE DORESTE SA VOTEZE IMPOTRIVA ACESTUI UPDATE VOTATI AICI https://www.change.org/p/dark4moon-petitie-pentru-anularea-campionatelor-la-war-uri?recruiter=1180977459&recruited_by_id=05beca00-6e2f-11eb-afac-6fb639f93bb0&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=petition_dashboard !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6.thumb.PNG.c8d158323b737671f4f531a9d90438bf.PNG

41 minutes ago, Olic said:

ma mushroom tata, nu mai baga cox te rog eu mult si lasa-ne sa ne vedem de treaba, imi cer scuze ca in paramedic nu s-au desfasurat waruri dar strici un sistem si judeci o comunitate intreaga pentru utilizarea codurilor, suntem in anul lui 2021, crezi ca ai sa ii opresti prin felul asta? Scopul updateurilor este sa reduci numarul utilizatorilor de cheaturi, nu sa il maresti, prin aceasta metoda vei aduce un numar mai mare de codati care vor intra in mafii, se vor bana jucand cu setari blana si se vor debana cu goldul pe care il primesc de la "update". Nu stiu cum in primul rand update, ci mai mult un fiasco. Va rog eu frumos treziti-va la realitate, sunteti morti pe update-uri, mai mult inrautati situatia actuala, penibila comunitate, ma dezgustati.

You're funny.

Edited by Mushroom
Link to comment
Share on other sites

Hai sa gandim realitatea clan! Da pare o idee sa castigi gold si asa, dar hai sa vedem si partile negative care stim ca sunt mai multe decat cele pozitive

Hai sa incepem cu chestiile pozitive: 

- Ai un scop in plus sa joci la war

- Reincepi ceva nou 

Acum hai sa vorbim despre chestiile negative:

- Toti codatii o sa se adune intr-o singura mafie pentru castigarea locului 1, ceea ce inseamna ca tu ca mafiot curat daca nu te duci cu codatii nu ai parte de gold mult, corect?

- De la aceasta veste lumea o sa cedeze psihic si o sa inceapa mafiotii curati sa devina codati, ceea ce inseamna ca aduci codati noi pe server in loc sa scapi de ei

- Hai sa nu combinam sistemul de clanuri cu sistemul de mafii, un clan de spray poate face intr-o luna gold cu mult peste premiul de pe locul 1. Clanurile sunt clanuri, MAFIILE sunt MAFII

- Chiar daca baneaza adminii nostri dragi si pun pe interdictie oricine are acces la un VPN bun, chiar si unu free, va spun eu ca in 200 ping poti sa dai pereti lejeri si mai usor (chiar daca asta nu o sa se baneze adevaratul codat deoarece adminii stau cu mafiotii pe confa si spun daca au admin pe ei)

    

   Dupa cum vedeti sunt multe motive negative, sunt si mai multe dar astept si parerile voastre, B-ZONE hai sa lasam lucrurile asa si sa ne concentram pe sistem anti c-bug si anti cheat! Nu sa aducem mai multi codati pe comunitate, nu uitati ca degeaba avem 800 players on daca jumate sun pe /sleep!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mushroom said:

I've been reading your reviews lately and I took some of my time to check each and every one of those who were against the Gangs update. I found out that 80 % of those who were against were actually banned for either cheating or breaking the rules such as fast C Bug. It's just obscene to see this number of " cheaters " signing for a petition to remove this update which has a really good potential of reducing the hackers. 

I mean if you look at it logically, the only thing I can think of is that this petition is a desperate move to keep the OLD system which has a lot of flows when it comes to banning, etc...

I've seen a lot of people asking how they can make 72/72 turfs if this update gets implemented. Let me tell you, You can't even do 72/72 with the current Gang system. It is mathematically impossible looking at the odds of the leader getting 10 bans in faction within a month. I'll give a small example such as The ex-leader of Southern Pimps in RPG2. He got 27/27 then got an LW for having more than 13 players banned for cheats, more of these occur so often, Although there are some cases where a leader gets 24/27 without any punishment. This is not due to the fact the gang members are not cheating, this is due to the fact that we have few admins who can't be able to keep an eye on a total of  225 players simultaneously.

 

Down below, I left the real reason why these players are complaining about this new update.

2.thumb.PNG.cf7986d05bc179d47851f9716d780960.PNG V4

5.thumb.PNG.8451eca9b92c75672a76253be56fc30a.PNG Permanent which means he was banned for cheats before.

3.thumb.PNG.b80d65d5225c3d1dc214b1bc58dac63e.PNG Breaking the rules.

4.thumb.PNG.405eea6f02d8e37a0667a0b2e2e554d4.PNG

6.thumb.PNG.c8d158323b737671f4f531a9d90438bf.PNG

You're funny.

Couldn't agree more.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mushroom said:

I've been reading your reviews lately and I took some of my time to check each and every one of those who were against the Gangs update. I found out that 80 % of those who were against were actually banned for either cheating or breaking the rules such as fast C Bug. It's just obscene to see this number of " cheaters " signing for a petition to remove this update which has a really good potential of reducing the hackers. 

I mean if you look at it logically, the only thing I can think of is that this petition is a desperate move to keep the OLD system which has a lot of flows when it comes to banning, etc...

I've seen a lot of people asking how they can make 72/72 turfs if this update gets implemented. Let me tell you, You can't even do 72/72 with the current Gang system. It is mathematically impossible looking at the odds of the leader getting 10 bans in faction within a month. I'll give a small example such as The ex-leader of Southern Pimps in RPG2. He got 27/27 then got an LW for having more than 13 players banned for cheats, more of these occur so often, Although there are some cases where a leader gets 24/27 without any punishment. This is not due to the fact the gang members are not cheating, this is due to the fact that we have few admins who can't be able to keep an eye on a total of  225 players simultaneously.

 

Down below, I left the real reason why these players are complaining about this new update.

2.thumb.PNG.cf7986d05bc179d47851f9716d780960.PNG V4

5.thumb.PNG.8451eca9b92c75672a76253be56fc30a.PNG Permanent which means he was banned for cheats before.

3.thumb.PNG.b80d65d5225c3d1dc214b1bc58dac63e.PNG Breaking the rules.

4.thumb.PNG.405eea6f02d8e37a0667a0b2e2e554d4.PNG

6.thumb.PNG.c8d158323b737671f4f531a9d90438bf.PNG

You're funny.

I agree with Lopez's brother Mushroom, lemme ask one more time , would you be my valentine ??

Link to comment
Share on other sites

Chiar mi-ar face plăcere ca ceea ce urmează eu să zic să ajungă și la cei de sus.

 

Toate lucrurile pe care eu urmează să le zic, vor fi argumentate, și nu doar cu argumente de sampist, vor fi argumentate din perspectiva unui jucător vechi de mafii, jucător ce a jucat și legit, jucător care a jucat și cu coduri, jucător care a învățat efectiv să tragă pe acest joc, să-și controleze un c-bug, jucător care are o experiență și vechime în tot ceea ce înseamnă cuvântul ''gangs'' destul de mare.

În primul rând, tind să cred că acest update este mai mult un fel de ''scut'' după care vă feriți, după care încercați să opriți respectivele recorduri care au început să se egaleze în ultima perioadă din ce în ce mai des. Încercați să nu mai oferiți un prilej codaților să meargă în anumite mafii toți și să tindă spre record, ei bine, vă garantez eu că acest update nu este soluția ideală prin care încercați să opriți acest ''fenomen''. Ba din potrivă, o să oferiți codaților șansa de a juca cu codul cu setări și mai mari, dacă până acum a fost ''foamea'' de turfuri, de acum va fi ''foamea'' de gold. Prin acest update, tot ce faceți este să măriți numărul codaților la waruri, nu că nu ar fi suficienți în momentul de față.



Gangurile sunt unele dintre cele mai importante facțiuni de pe server, sper c-ați înțeles și voi acest lucru, pentru că, din partea mafioților se adună o mare parte din veniturile serverului (clear warns, unbans etc.) cât și, activitatea pe server este determinată de jucătorii activi la ganguri. Ei au o oră stabilă în care vor intra la waruri, nu degeaba, ora de vârf pe mai orice server este ora în care au loc warurile. 

Ar trebui să înțelegeți că mulți se mai joacă samp doar pentru ganguri, sper că veți înțelege că majoritatea vor părăsi comunitatea strict pentru a merge pe alte servere și a activa la waruri acolo în varianta casual. 
Nu cred că această comunitate ar trebui să devină ca și cei de la VALVE, o comunitate ce urmărește doar profit, pentru că, dacă s-ar dori eliminarea codaților, s-ar putea face acest lucru. S-ar putea găsi chiar foarte multe soluții, soluții banale pentru care nu sunteți nevoiți să cheltuiți nici măcar un bănuț, 

 

 

Rămâne la latitudinea voastră dacă doriți să testați această teorie sau nu, însă, o să vedeți, doar minusuri vor apărea odată cu acest update care are legătură cu mafiile.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.