Jump to content

Valentine's Day Quest, Gift, Discounts and War Changes


Kelton
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, Mushroom said:

I've been reading your reviews lately and I took some of my time to check each and every one of those who were against the Gangs update. I found out that 80 % of those who were against were actually banned for either cheating or breaking the rules such as fast C Bug. It's just obscene to see this number of " cheaters " signing for a petition to remove this update which has a really good potential of reducing the hackers. 

I mean if you look at it logically, the only thing I can think of is that this petition is a desperate move to keep the OLD system which has a lot of flows when it comes to banning, etc...

I've seen a lot of people asking how they can make 72/72 turfs if this update gets implemented. Let me tell you, You can't even do 72/72 with the current Gang system. It is mathematically impossible looking at the odds of the leader getting 10 bans in faction within a month. I'll give a small example such as The ex-leader of Southern Pimps in RPG2. He got 27/27 then got an LW for having more than 13 players banned for cheats, more of these occur so often, Although there are some cases where a leader gets 24/27 without any punishment. This is not due to the fact the gang members are not cheating, this is due to the fact that we have few admins who can't be able to keep an eye on a total of  225 players simultaneously.

 

Down below, I left the real reason why these players are complaining about this new update.

2.thumb.PNG.cf7986d05bc179d47851f9716d780960.PNG V4

5.thumb.PNG.8451eca9b92c75672a76253be56fc30a.PNG Permanent which means he was banned for cheats before.

3.thumb.PNG.b80d65d5225c3d1dc214b1bc58dac63e.PNG Breaking the rules.

4.thumb.PNG.405eea6f02d8e37a0667a0b2e2e554d4.PNG

6.thumb.PNG.c8d158323b737671f4f531a9d90438bf.PNG

You're funny.

Bro, listen to me. All gangsters who are playing for records/for friends in gangs will don t play sa:mp anymore after this update, and who is tryharder/sprayer will play in gangs and they will use only cheats and c-bug then actual gangster. 100 gold/week isn't a "motivation" for a gangster. Maybe for a Peaceful faction member/ PD member/ civillian who is doing spray 12h on day.

41 minutes ago, AIM Voody said:

O idee super nasoala dupa parerea mea. Credeti ca scapati asa de codati? =))

Prin acest update manipulati sa nu mai jucam in mafii ca cade orice interes.

60-70% din playeri mai joaca pe b-zone doar pentru mafii, dupa acest update va cade online - ul serverului.

#RIP 48,72TURFS 

+1 @AIM Voody

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SPEEDY ZEW said:

Chiar mi-ar face plăcere ca ceea ce urmează eu să zic să ajungă și la cei de sus.

 

Toate lucrurile pe care eu urmează să le zic, vor fi argumentate, și nu doar cu argumente de sampist, vor fi argumentate din perspectiva unui jucător vechi de mafii, jucător ce a jucat și legit, jucător care a jucat și cu coduri, jucător care a învățat efectiv să tragă pe acest joc, să-și controleze un c-bug, jucător care are o experiență și vechime în tot ceea ce înseamnă cuvântul ''gangs'' destul de mare.

În primul rând, tind să cred că acest update este mai mult un fel de ''scut'' după care vă feriți, după care încercați să opriți respectivele recorduri care au început să se egaleze în ultima perioadă din ce în ce mai des. Încercați să nu mai oferiți un prilej codaților să meargă în anumite mafii toți și să tindă spre record, ei bine, vă garantez eu că acest update nu este soluția ideală prin care încercați să opriți acest ''fenomen''. Ba din potrivă, o să oferiți codaților șansa de a juca cu codul cu setări și mai mari, dacă până acum a fost ''foamea'' de turfuri, de acum va fi ''foamea'' de gold. Prin acest update, tot ce faceți este să măriți numărul codaților la waruri, nu că nu ar fi suficienți în momentul de față.



Gangurile sunt unele dintre cele mai importante facțiuni de pe server, sper c-ați înțeles și voi acest lucru, pentru că, din partea mafioților se adună o mare parte din veniturile serverului (clear warns, unbans etc.) cât și, activitatea pe server este determinată de jucătorii activi la ganguri. Ei au o oră stabilă în care vor intra la waruri, nu degeaba, ora de vârf pe mai orice server este ora în care au loc warurile. 

Ar trebui să înțelegeți că mulți se mai joacă samp doar pentru ganguri, sper că veți înțelege că majoritatea vor părăsi comunitatea strict pentru a merge pe alte servere și a activa la waruri acolo în varianta casual. 
Nu cred că această comunitate ar trebui să devină ca și cei de la VALVE, o comunitate ce urmărește doar profit, pentru că, dacă s-ar dori eliminarea codaților, s-ar putea face acest lucru. S-ar putea găsi chiar foarte multe soluții, soluții banale pentru care nu sunteți nevoiți să cheltuiți nici măcar un bănuț, 

 

 

Rămâne la latitudinea voastră dacă doriți să testați această teorie sau nu, însă, o să vedeți, doar minusuri vor apărea odată cu acest update care are legătură cu mafiile.

 

 

 

+1 @SPEEDY ZEW, mare dreptate.

 

Daca va continua ideea cu acest update, sa nu va mirati ca veniturile server-ului vor scadea cu 15-20%, cat si jucatorii de pe b-zone. Mafiotii nu vor mai juca, decat cei care fac spray, eventual isi cheama in mafie si colegii de clan. Eu de ceva timp joc doar in mafii(si spre deosebire de ce comentarii lasa multe persoane aici, care nu au fost in viata lor intr-o mafie si probabil daca au incercat sa intre, nu au fost in stare sa treaca testele, eu nu am luat nici macar o data ban cat timp eram intr-o mafie), daca se va implementa aceasta regula nu o sa mai simt absolut nici o placere sa joc intr un gang, si nici in factiuni pasnice/mixte/pd nu voi vrea sa joc, deci deja v-as putea garanta ca pierdeti un jucator de pe comunitate, iar ca mine sigur vor fi si alti jucatori. Eu v am spus cele 2 pareri ale mele mai sus, daca nu sunt realizabile, mai bine nu implementati sistemul. Doar o sa inmultiti numarul de codati in ganguri, in special civili cu renko de pe net ca sa nu faca scor mai mic de -15/-10 sa ia fw.

Edited by Jderuletz
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mushroom said:

I've been reading your reviews lately and I took some of my time to check each and every one of those who were against the Gangs update. I found out that 80 % of those who were against were actually banned for either cheating or breaking the rules such as fast C Bug. It's just obscene to see this number of " cheaters " signing for a petition to remove this update which has a really good potential of reducing the hackers. 

I mean if you look at it logically, the only thing I can think of is that this petition is a desperate move to keep the OLD system which has a lot of flows when it comes to banning, etc...

I've seen a lot of people asking how they can make 72/72 turfs if this update gets implemented. Let me tell you, You can't even do 72/72 with the current Gang system. It is mathematically impossible looking at the odds of the leader getting 10 bans in faction within a month. I'll give a small example such as The ex-leader of Southern Pimps in RPG2. He got 27/27 then got an LW for having more than 13 players banned for cheats, more of these occur so often, Although there are some cases where a leader gets 24/24 without any punishment. This is not due to the fact the gang members are not cheating, this is due to the fact that we have few admins who can't be able to keep an eye on a total of  225 players simultaneously.

 

Down below, I left the real reason why these players are complaining about this new update.

2.thumb.PNG.cf7986d05bc179d47851f9716d780960.PNG V4

5.thumb.PNG.8451eca9b92c75672a76253be56fc30a.PNG Permanent which means he was banned for cheats before.

3.thumb.PNG.b80d65d5225c3d1dc214b1bc58dac63e.PNG Breaking the rules.

4.thumb.PNG.405eea6f02d8e37a0667a0b2e2e554d4.PNG

6.thumb.PNG.c8d158323b737671f4f531a9d90438bf.PNG

You're funny.

i agree

Link to comment
Share on other sites

Naspa ideea cu championshipul, liderii nu vor mai putea marca un record de 72 turf-uri, nici de 48, avand in vedere ca e nevoie de 24 zile de war-uri. In loc de asa sisteme, mai bine ati face un anticheat, macar pentru codurile astea cu sursa publica, ca acum fiecare al 2-lea jucator are cod.. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SPEEDY ZEW said:

Chiar mi-ar face plăcere ca ceea ce urmează eu să zic să ajungă și la cei de sus.

 

Toate lucrurile pe care eu urmează să le zic, vor fi argumentate, și nu doar cu argumente de sampist, vor fi argumentate din perspectiva unui jucător vechi de mafii, jucător ce a jucat și legit, jucător care a jucat și cu coduri, jucător care a învățat efectiv să tragă pe acest joc, să-și controleze un c-bug, jucător care are o experiență și vechime în tot ceea ce înseamnă cuvântul ''gangs'' destul de mare.

În primul rând, tind să cred că acest update este mai mult un fel de ''scut'' după care vă feriți, după care încercați să opriți respectivele recorduri care au început să se egaleze în ultima perioadă din ce în ce mai des. Încercați să nu mai oferiți un prilej codaților să meargă în anumite mafii toți și să tindă spre record, ei bine, vă garantez eu că acest update nu este soluția ideală prin care încercați să opriți acest ''fenomen''. Ba din potrivă, o să oferiți codaților șansa de a juca cu codul cu setări și mai mari, dacă până acum a fost ''foamea'' de turfuri, de acum va fi ''foamea'' de gold. Prin acest update, tot ce faceți este să măriți numărul codaților la waruri, nu că nu ar fi suficienți în momentul de față.



Gangurile sunt unele dintre cele mai importante facțiuni de pe server, sper c-ați înțeles și voi acest lucru, pentru că, din partea mafioților se adună o mare parte din veniturile serverului (clear warns, unbans etc.) cât și, activitatea pe server este determinată de jucătorii activi la ganguri. Ei au o oră stabilă în care vor intra la waruri, nu degeaba, ora de vârf pe mai orice server este ora în care au loc warurile. 

Ar trebui să înțelegeți că mulți se mai joacă samp doar pentru ganguri, sper că veți înțelege că majoritatea vor părăsi comunitatea strict pentru a merge pe alte servere și a activa la waruri acolo în varianta casual. 
Nu cred că această comunitate ar trebui să devină ca și cei de la VALVE, o comunitate ce urmărește doar profit, pentru că, dacă s-ar dori eliminarea codaților, s-ar putea face acest lucru. S-ar putea găsi chiar foarte multe soluții, soluții banale pentru care nu sunteți nevoiți să cheltuiți nici măcar un bănuț, 

 

 

Rămâne la latitudinea voastră dacă doriți să testați această teorie sau nu, însă, o să vedeți, doar minusuri vor apărea odată cu acest update care are legătură cu mafiile.

 

 

 

Prea mult adevar aici.. Sa se faca odata anticheat-ul ala, macar pentru codurile astea free, care au sursa libera pe net (stealth), ca acum fiecare al doilea jucator are cod..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barowak said:

prea mare bataie de cap cu noul sistem de war, mai bine il lasati pe ala vechi si aia e.

 @Mushroom mai nou lucrezi si tu la b-zone comunity cu acte in regula?

Consider me the memer, 

won't answer any more tags, thanks!

sqsq.thumb.PNG.c9e32623bf3553afce4ca11620a1df44.PNG

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Gorenco.LL said:

Naspa ideea cu championshipul, liderii nu vor mai putea marca un record de 72 turf-uri, nici de 48, avand in vedere ca e nevoie de 24 zile de war-uri. In loc de asa sisteme, mai bine ati face un anticheat, macar pentru codurile astea cu sursa publica, ca acum fiecare al 2-lea jucator are cod.. 

S-a promis un AntiCheat de circa 2-3 ani... dar na e mai ok sa ambalam acelasi ? cu o fundita si sa l oferim.

Oricum, acum o sa se rupa codurile x2 si nu-i deja ca adminii dorm :) acum o sa lucreze sigur ''dublu''. 

Eu zic sa se faca un sistem sa se blocheze c-bug ul automat sau sa se dea un freeze de minim 5 secunde si sa vedeti atunci cum se linistesc toti. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gorenco.LL said:

Prea mult adevar aici.. Sa se faca odata anticheat-ul ala, macar pentru codurile astea free, care au sursa libera pe net (stealth), ca acum fiecare al doilea jucator are cod..

Să mă caute că le dau sursa de anti cheat moca, sursa pe care am plătit eu bani mulți când am avut un proiect, scapă de toate codurile, inclusiv cele cunoscute, chiar și cu baypass de catre developeri, tot nu au ce să facă :)) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hamed said:

Uptade de tot rahatul facut ca admini sa baneze mai multi codati, Si tot o sa se rupa codul in prostie si pentru 24 deci nu ati rezolvat nimic. Apropo daca un lider nu face nimic cu mafia ca nu are oameni capabili e treaba lui nu treaba voastra.

CÂT ADEVĂR ÎN DOAR CÂTEVA CUVINTE

Link to comment
Share on other sites

Daca nu s-a luat 72 niciodata pe RPG2 cu siguranta nu o sa se mai ia niciodata cu acest update. Era singura motivatie pe care o mai avea un mafiot/lider pe RPG2 :). Pe 1 nu ar trebui sa fie asa mare suparare ca se lua 72 ca pe 24 :))

Edited by oC ShaDoW
Link to comment
Share on other sites

Daca se strange o mafie unde castiga tot, doar acea mafie va lua premii mereu, deci nu este egalitate precum ati crede voi. Decat sistemul asta, mai bine se facea ceva impotriva codatilor si sigur erau toti interesati de mafii. Concurenta in mafii era despre cucerirea teritoriilor/intregii mapi si nu despre bani, pentru ca economia serverului este prea mare si toti isi permit un Infernus si un NRG pentru care ii este destul dupa parerea mea. Acum doar pasnicii o sa se intereseze de mafii si majoritatea mafiotilor o sa se lase

Link to comment
Share on other sites

E un sistem nasol, scopul unui lider este sa stranga cat mai multe turfuri, fiecare lider trebuie sa isi faca mafia mai buna ce vina avem noi ca el nu poate aduce membrii activi si buni plus ce rezolvati cu acest sistem? Ca mafiile vor ramane la fel doar ca fara 48/48 sau 72/72, adica mai nasol, eu joc la waruri sa-mi ajut mafia sa obtina cat mai multe turfuri, nu sa iau 400gold la final de luna si sa ni se piarda tot progresu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oC YonuT.CosmiN said:

Interesanta idee de quest+ foarte fain noul sistem de war-uri, mult succes "mafeotilor"!

decat sa joci la waruri sa csatigi gold sa rupi si codul, mai bine te duci la spray

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.