Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Valentine's Day Quest, Gift, Discounts and War Changes


Kelton
 Share

Recommended Posts

Daca avem doar o luna la dispozitie sa cucerim cat mai multe teritorii asta inseamna maxim 40 teritorii pentru ca avem doar 2 atacuri pe zi, atunci sa se bage sa poti da 4 atacuri pe zi ca la finalul lunii sa existe posibilitatea ca o mafie sa cucereasca toate cele 72 de turfuri, asa unde mai e farmecul? 

Link to comment
Share on other sites

Un quest destul de interesant! Îmi aminteste de cand ma jucam la mine pe site-uri de pariuri pe csgo. Felicitari creatorilor acestui quest! Cat despre wars, nu ma bag pentru ca nu ma pricep :)

Edited by TLG BigThorash
Link to comment
Share on other sites

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

Link to comment
Share on other sites

Succes la quest fratii mei! 

Iar acum punctele cele mai importante:

  - aveti grija cum va rup astea de bani

  - daca spargeti telefonu si va intalniti a 5 a zi cu nebuna si ii aratati ca într-adevar nu s a putut

face "legatura" pentru transmiterea cadoului/rilor TOT VOI iesiti pe plus. Trust me. ? 

Link to comment
Share on other sites

Salut, m-am gandit sa fac harta cu toate locatiile  pentru questul de Valentine's Day.

  

 

Harta : https://imgur.com/gallery/72BQ1Ez

 

San Fierro:

1. Biz 138;

2. Vaporul de langa aeroport SF;

3. Pontonul de la San Fierro School Instructors;

4. Pontonul cladirei asemanatoare cu Spawn Civil San Fierro;

5. Santierul de langa Gun Shop San Fierro.

 

Los Santons: 

1. Casa 160;

2. Fostul ponton fish LS;

3. Clan HQ 7 (RW) - subsolul de langa;

4. Ocean Docks - containerul de langa vapor;

5. Casa parasita de pe dealul de langa Green Street Bloods.

 

Las Venturas:

1. Rob Drop Bone County - langa zona in care depozitezi banii de la rob;

2. Aeroport LV;

3. In spate la HQ TTB - acea mare gradina;

4. Sub podul de la intersectia LV;

5. Casa din dreapta mapei in orasul LV - Cea care nu este locuibila cu acele tevi in spate care se duc in ocean, fix unde se termina mapa.

 

Ca sa gasiti pozitia acestora mai usor puteti folosi /radar.

 

Mult succes!

 

 

 

Edited by Pirosca Lucian Valentin
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

Inteleg ideea in sine a update-ului de a avea activitate fiecare mafie in parte, pana aici e totul ok insa nu toate mafiile o sa fie echilibrate, ce inseamna asta? Daca o mafie cu potential de 72 joaca impotriva altor mafii, celelalte mafii automat o sa piarda la wars, n-o sa aibe membrii suficienti ca sa tina de influenta sau de runde, etc. Desigur ca mai sunt si mafii in care intra conturi fantoma, conturi cu banati recent pentru aimbot de 30 de zile sau permanent si acestia o sa faca jocul mai urat celorlalti jucatori. In vechiul sistem de wars era mai ok pentru ca daca o mafie lua 72 de turfs, membrii care au contribuit la record mergeau sa ajute alta mafie care voia un record si tot asa, exista libera intelegere intre lideri la zone si jocul era mult mai placut atunci cand reuseai sa dobori un record, in fiecare joc nu doar samp cred ca la un moment dat fiecare dintre noi am vrut sa fim in top 10 sau chiar cel mai bun jucator. Sa nu mai precizez ca conceptul cu 72 de zone pe samp a adus foarte multe vizualizari si like-uri liderilor care au postat acest lucru pe youtube inclusiv mie si lui BeyondOwn

 Si prin chestia asta cu recordurile de pe samp se promova intr-un fel comunitatea, jucatorii auzeau de la alti jucatori despre un record sau vedeau aceste clipuri si populariatea server-ului crestea. Eu vorbesc din perspectiva unui jucator care a contribuit la primele 2 ''72'' de pe aceasta comunitate in care war-urile sunt cele mai atractive la momentul de fata pentru cine vrea activitate pe samp si nu numai un jucator care a fost lider si a reusit sa ia 72 plecand de la 0.

  Noul update nu este rau insa se mai putea discuta la perioada de wipe la turfuri, o luna mi se pare prea putin ca turfurile sa fie resetate, ar trebui sa fie cel putin 3 luni intre resetarea acestora sau de ce nu un campionat de Iarna, Primavara, Vara si Toamna pe fiecare sezon, lucru care ar capta atentia fiecarui jucator.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JackusMeister said:

Inteleg ideea in sine a update-ului de a avea activitate fiecare mafie in parte, pana aici e totul ok insa nu toate mafiile o sa fie echilibrate, ce inseamna asta? Daca o mafie cu potential de 72 joaca impotriva altor mafii, celelalte mafii automat o sa piarda la wars, n-o sa aibe membrii suficienti ca sa tina de influenta sau de runde, etc. Desigur ca mai sunt si mafii in care intra conturi fantoma, conturi cu banati recent pentru aimbot de 30 de zile sau permanent si acestia o sa faca jocul mai urat celorlalti jucatori. In vechiul sistem de wars era mai ok pentru ca daca o mafie lua 72 de turfs, membrii care au contribuit la record mergeau sa ajute alta mafie care voia un record si tot asa, exista libera intelegere intre lideri la zone si jocul era mult mai placut atunci cand reuseai sa dobori un record, in fiecare joc nu doar samp cred ca la un moment dat fiecare dintre noi am vrut sa fim in top 10 sau chiar cel mai bun jucator. Sa nu mai precizez ca conceptul cu 72 de zone pe samp a adus foarte multe vizualizari si like-uri liderilor care au postat acest lucru pe youtube inclusiv mie si lui BeyondOwn

 Si prin chestia asta cu recordurile de pe samp se promova intr-un fel comunitatea, jucatorii auzeau de la alti jucatori despre un record sau vedeau aceste clipuri si populariatea server-ului crestea. Eu vorbesc din perspectiva unui jucator care a contribuit la primele 2 ''72'' de pe aceasta comunitate in care war-urile sunt cele mai atractive la momentul de fata pentru cine vrea activitate pe samp si nu numai un jucator care a fost lider si a reusit sa ia 72 plecand de la 0.

  Noul update nu este rau insa se mai putea discuta la perioada de wipe la turfuri, o luna mi se pare prea putin ca turfurile sa fie resetate, ar trebui sa fie cel putin 3 luni intre resetarea acestora sau de ce nu un campionat de Iarna, Primavara, Vara si Toamna pe fiecare sezon, lucru care ar capta atentia fiecarui jucator.

Sunt total de acord cu tine.

Cel mai bine s-ar face mai lung campionatul, undeva la 3 luni.

Link to comment
Share on other sites

Bravo baieti singuru lucru care mai tine in viata acest joc sunt mafiile, pe langa faptu ca activitatea pe server este slaba (degeaba sunt 800-900 si joaca numa 200), acum vreti sa stricati si mafiile, oricum cel putin pe rpg1 au plecat toti adminii capabili care stiu ce e codul si au ramas cei care abea acum invata sau nu sunt siguri, cu acest update acum nu v-a mai fi b-zone va fi hvh-zone, eu propun sa desfiintati mafiile si sa lasati clanurile cu clan tag-urile ca este exact acelas lucru, nu stiu cine a venit cu aceasta idee minunata idee dar cred ca e vreun frustrat care facea sedinte in mafii si antrenamente in conditiile care oricine poate lua un amarat de 24 mai ales ca exista 1000 de coduri moca dar in fine, mi-a parut bine sa joc in mafii, a fost fun a fost uneori oribil dar acum prefer sa joc csgo contra hackeri decat sa mi de dea wipe lunar la munca pe care ma chinui sa o fac si sa nu fie apreciata de un sistem nedorit de nimeni.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

Nu mai am nimic de zis.... daca după tine feedbackul oamenilor care se joaca pe server nu contează nici nu mai am pretenții 

Ce contează daca esti in staff sau nu? Si noi suntem jucători si e normal ca părerea noastra sa conteze!

Nu sunt doar eu care zic ca nu vrem sistemul de wars, sunt atatia mafioti care nu doresc noul sistem.

Edited by RW Bebino
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

Nu prea am vazut sa "se dea cu pietre" în staff sau comunitate, cel putin la acest update. Majoritatea si-au spus parerea despre sistem in sine. Cat despre ce cei care comentau negativ la alte update-uri si ziceau ca se vor lăsa de samp sunt obișnuiți cu sistemele vechi si probabil nu voiau schimbarea respectivă pt ca s-au obișnuit asa si era pe stilul lor, dar de la crate-uri si sisteme de job sau level 35 la mafii etc pana la schimbarea majoră a sistemului de waruri e mult. Sunt pe multe canale de discord si n-am văzut sa se plângă un număr asa mare de persoane fata de alte update -uri, după cum am zis.

48 minutes ago, Kelton said:

Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

În primul rând, nu trebuie sa va încălzească pe voi (ca staff cred ca te refereai) că o mafie are un numar mare de Turfuri :)) e logic ca acele turfuri conteaza pentru mafia respectiva. În al doilea rând, de ce sa fim obligați să ne limităm la waruri într-un oras ca SF(cazu 69pm de pe rpg2, unde sunt mafii slabe pe sf si nu avem cu cine să ne batem) pentru ca ei sunt slabi si nu ne fac față. O sa fie acelasi cam acelasi lucru, diferenta o face faptul că acum ne batem pentru gold si se reseteaza in fiecare luna, dar tot mafia cea mai bună castiga ? Mai bine scoateti liderii care nici n-au iesit din HQ de 2 luni si asa scăpați de inactivitatea anumitor mafii. Prin acest update doar ne limitați din a câștiga 48 si 72, scopul unei mafii. E ca si cum eu am cea mai mare firma din ro si statu imi pune restricții că vand prea mult si restul concurenței nu face față.

 

Am mai lăsat un comentariu mai in amănunt.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, JackusMeister said:

Inteleg ideea in sine a update-ului de a avea activitate fiecare mafie in parte, pana aici e totul ok insa nu toate mafiile o sa fie echilibrate, ce inseamna asta? Daca o mafie cu potential de 72 joaca impotriva altor mafii, celelalte mafii automat o sa piarda la wars, n-o sa aibe membrii suficienti ca sa tina de influenta sau de runde, etc. Desigur ca mai sunt si mafii in care intra conturi fantoma, conturi cu banati recent pentru aimbot de 30 de zile sau permanent si acestia o sa faca jocul mai urat celorlalti jucatori. In vechiul sistem de wars era mai ok pentru ca daca o mafie lua 72 de turfs, membrii care au contribuit la record mergeau sa ajute alta mafie care voia un record si tot asa, exista libera intelegere intre lideri la zone si jocul era mult mai placut atunci cand reuseai sa dobori un record, in fiecare joc nu doar samp cred ca la un moment dat fiecare dintre noi am vrut sa fim in top 10 sau chiar cel mai bun jucator. Sa nu mai precizez ca conceptul cu 72 de zone pe samp a adus foarte multe vizualizari si like-uri liderilor care au postat acest lucru pe youtube inclusiv mie si lui BeyondOwn

 Si prin chestia asta cu recordurile de pe samp se promova intr-un fel comunitatea, jucatorii auzeau de la alti jucatori despre un record sau vedeau aceste clipuri si populariatea server-ului crestea. Eu vorbesc din perspectiva unui jucator care a contribuit la primele 2 ''72'' de pe aceasta comunitate in care war-urile sunt cele mai atractive la momentul de fata pentru cine vrea activitate pe samp si nu numai un jucator care a fost lider si a reusit sa ia 72 plecand de la 0.

  Noul update nu este rau insa se mai putea discuta la perioada de wipe la turfuri, o luna mi se pare prea putin ca turfurile sa fie resetate, ar trebui sa fie cel putin 3 luni intre resetarea acestora sau de ce nu un campionat de Iarna, Primavara, Vara si Toamna pe fiecare sezon, lucru care ar capta atentia fiecarui jucator.

stie jackus ce zice

 

Edited by DonMarcoSS
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

Kelton aici gresteti cu totul deoarece jucatorii vechi, cu experienta cu un "nume" pe acest joc mereu, dar mereu se vor strange la o lalta datorita "clanurilor" (de exemplu royal, kia, tsa, etc) si mereu vor fi mafii inactive, iar acum o sa fie direct hvh nu o sa mai poti sa opresti codatii deoarece o sa rupa toti pentru un amarat de gold pe care inainte investeau pe shop ca sa isi scoata warnuri sau unban, si chiar si asa tu ca lider ai acele 3 nenorocite de mutari si cand un om din mafia ta (de exemplu) care face + domina, etc vine si iti zice, ba am prieteni luam 24/48/72 etc si tu fiind lider si avand un orgoliu prostesc ii dai fw pentru apropo sau ce ti se mai nazareste tie e si normal ca nu o sa faci nimic, eu cosider ca mai bine s-ar scoate c-bugul si asta e, sistemul e bun, chit ca are lag chit ca e x/y/z, dar dupa parerea mea accest update este o prostie care v-a strica munca liderilor care chiar incearca sa faca ceva din mafia la care a luat lider si chiar vrea sa ramana in "istoria" acesteia.

 

Edited by Ezk
Link to comment
Share on other sites

Eu il iubesc pe @Mushroom! I love you, un update ok din punctul meu de vedere! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.