Jump to content

Valentine's Day Quest, Gift, Discounts and War Changes


Kelton
 Share

Recommended Posts

54 minutes ago, JackusMeister said:

Inteleg ideea in sine a update-ului de a avea activitate fiecare mafie in parte, pana aici e totul ok insa nu toate mafiile o sa fie echilibrate, ce inseamna asta? Daca o mafie cu potential de 72 joaca impotriva altor mafii, celelalte mafii automat o sa piarda la wars, n-o sa aibe membrii suficienti ca sa tina de influenta sau de runde, etc. Desigur ca mai sunt si mafii in care intra conturi fantoma, conturi cu banati recent pentru aimbot de 30 de zile sau permanent si acestia o sa faca jocul mai urat celorlalti jucatori. In vechiul sistem de wars era mai ok pentru ca daca o mafie lua 72 de turfs, membrii care au contribuit la record mergeau sa ajute alta mafie care voia un record si tot asa, exista libera intelegere intre lideri la zone si jocul era mult mai placut atunci cand reuseai sa dobori un record, in fiecare joc nu doar samp cred ca la un moment dat fiecare dintre noi am vrut sa fim in top 10 sau chiar cel mai bun jucator. Sa nu mai precizez ca conceptul cu 72 de zone pe samp a adus foarte multe vizualizari si like-uri liderilor care au postat acest lucru pe youtube inclusiv mie si lui BeyondOwn

 Si prin chestia asta cu recordurile de pe samp se promova intr-un fel comunitatea, jucatorii auzeau de la alti jucatori despre un record sau vedeau aceste clipuri si populariatea server-ului crestea. Eu vorbesc din perspectiva unui jucator care a contribuit la primele 2 ''72'' de pe aceasta comunitate in care war-urile sunt cele mai atractive la momentul de fata pentru cine vrea activitate pe samp si nu numai un jucator care a fost lider si a reusit sa ia 72 plecand de la 0.

  Noul update nu este rau insa se mai putea discuta la perioada de wipe la turfuri, o luna mi se pare prea putin ca turfurile sa fie resetate, ar trebui sa fie cel putin 3 luni intre resetarea acestora sau de ce nu un campionat de Iarna, Primavara, Vara si Toamna pe fiecare sezon, lucru care ar capta atentia fiecarui jucator.

mare dreptate are jackus. daca nu vor mai exista posibilitati sa iei 48/72 de turfuri, multi se vor lasa. @Kelton macar modifica intervalul de wipe la turfuri la 3 luni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

nici un mafiot nu joaca pentru 400 de gold/luna, nu arunca nimeni cu pietre, doar ca nimeni nu doreste acest update(aici ma refer la mafioti, din ce am observat, singurii care au zis ca este un update bun, sunt persoane care nu au avut nici macar o mafie in fh). cu acest update mafiile se vor strica in proportie de 100%. nu castigi activitate in randurile mafiilor pasnice, 4 zile pe luna pana cand pierd cele 8 turfuri nu inseamna activitate. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

Ideea in sine e buna, trebuia schimbat putin sistemul de wars ca deja a intervenit monotonia in mafii, nu mai e asa "palpitant" sa cuceresti 72 de turfuri deoarece recordul a fost doborat de n ori de n mafii, doar ca nu vad unde ar putea fi schimbarea in bine in ceea ce priveste activitatea mafiilor, ca si pana acum o sa existe 1, maxim 2 mafii care o sa domine iar restul o sa stea pe tusa timp de o luna cel putin, doar ca pana acuma dupa ce se cucerea recordul de 72 turfs, din mafia respectiva ieseau majoritatea si se duceau in alta mafie si tot asa, acuma exista posibilitatea ca dupa o luna baietii sa ramana in mafia respectiva pentru a mai castiga o data locul 1 si tot odata gold-ul respectiv, si tot asa, restul mafiilor neavand nici o sansa impotriva lor, deci tot inactive o sa fie, dar na merita incercat, poate ma insel. Pe langa asta, intr-o luna poti sa dai maxim 40 atacuri, ceea ce inseamna ca poti cuceri maxim 40 turfs, nu vad unde mai e farmecul, macar puneti sa se poata da 4 atacuri pe zi sau cresteti perioada de wipe la 2 luni, ca sa existe posibilitatea ca o mafie sa poata cuceri intr-o luna 72 turfs, cu toate ca ar fi greu si asa dar macar ar exista chestia asta cu "am cucerit 72 turfs pe noul sistem" n-ar mai fi chiar ca inainte, deoarece ar fi mult mai complicat fiind presat si de timp, automat ar creste competivitatea asta intre mafii si tot o data, zic eu, si activitatea.

Edited by AIM NewLife
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jderuletz said:

nici un mafiot nu joaca pentru 400 de gold/luna, nu arunca nimeni cu pietre, doar ca nimeni nu doreste acest update(aici ma refer la mafioti, din ce am observat, singurii care au zis ca este un update bun, sunt persoane care nu au avut nici macar o mafie in fh). cu acest update mafiile se vor strica in proportie de 100%. nu castigi activitate in randurile mafiilor pasnice, 4 zile pe luna pana cand pierd cele 8 turfuri nu inseamna activitate. 

Nu mai vorbi în numele altora. Sunt sigur că există jucători în ganguri care ar fi bucuroși să fie premiați cu o sumă de gold. Sunt sigur că există jucători în ganguri cărora nu le pasă să câștige 78 de turfuri. Sunt sigur că există jucători în ganguri care doresc acest update. Sunt sigur că acest update nu va strica gangurile în proporție de 100%. Sunt sigur că odată și odată și gangurile care nu au șansa într-un anumit sezon își vor reveni în altele.

 

Nu mai îmi tot da quote/mention ca să te bagi aiurea în seamă. Ți-ai exprimat părerea, nu încerca s-o vâri pe gâtul altora. Fiecare e liber să-și formeze propria părere. Nu toți sunt die-hard gangsters care umblă după 78 de turfuri. Dacă unii nu înțelegeți că modificarea este spre binele tuturor gangurilor și nu a unuia singur, atunci nu am sincer ce anume să vă fac. În timp cu siguranță o să vă schimbați perspectiva, chiar dacă nu total.

5 minutes ago, AIM NewLife said:

Ideea in sine e buna, trebuia schimbat putin sistemul de wars ca deja a intervenit monotonia in mafii, nu mai e asa "palpitant" sa cuceresti 72 de turfuri deoarece recordul a fost doborat de n ori de n mafii, doar ca nu vad unde ar putea fi schimbarea in bine in ceea ce priveste activitatea mafiilor, ca si pana acum o sa existe 1, maxim 2 mafii care o sa domine iar restul o sa stea pe tusa timp de o luna cel putin, doar ca pana acuma dupa ce se cucerea recordul de 72 turfs, din mafia respectiva ieseau majoritatea si se duceau in alta mafie si tot asa, acuma exista posibilitatea ca dupa o luna baietii sa ramana in mafia respectiva pentru a mai castiga o data locul 1 si tot odata gold-ul respectiv, si tot asa, restul mafiilor neavand nici o sansa impotriva lor, deci tot inactive o sa fie, dar na merita incercat, poate ma insel. Pe langa asta, intr-o luna poti sa dai maxim 40 atacuri, ceea ce inseamna ca poti cuceri maxim 40 turfs, nu vad unde mai e farmecul, macar puneti sa se poata da 4 atacuri pe zi, ca sa existe posibilitatea ca o mafie sa poate cuceri intr-o luna 72 turfs, cu toate ca ar fi greu si asa dar macar ar exista chestia asta cu "am cucerit 72 turfs pe noul sistem" n-ar mai fi chiar ca inainte, deoarece ar fi mult mai greu fiind presat si de timp. 

Veți vedea în timp mult mai bine ca acum cum stă treaba. Zicala asta cu „unde mai e farmecul?” mi se pare cea mai mare tâmpenie pe care o poți spune. Farmecul practic e să fii cel mai bun, nu? Asta se poate transpune prin a fi locul 1 la final de campionat, similar cum „acum” puteai deține cele mai multe turfuri. Deci unde e farmecul? Unde era și până acum, să câștigi și să fii cel mai bun. Dacă tot întrebi de farmec, întreabă astfel: unde e farmecul în gangurile nedominante care rămân fără turfuri și fără waruri? Chiar dacă un gang nu devine dominant de la un sezon la altul, tot va avea șansa de-a participa la mai multe waruri prin acel wipe al turfurilor, ceea ce e mai mult decât ceea ce se întâmpla până acum.

 

Gândiți lucrurile la modul administrativ dacă doriți să înțelegeți modificarea, și nu la modul individual că „io vreau 72 turfs sau salpa”. Serverul nu e compus din 2 sau 3 ganguri care domină, ci dintr-un total de 9, iar scopul este de-a oferi tuturor șanse să se remarce sau să aibă parte de activitate chiar dacă nu sunt cei mai buni. Acum fie unii încă nu înțelegeți asta, fie pur și simplu nu vă pasă de restul gangurilor. Indiferent de situație, ar fi de preferat să vă pronunțați după ce gustați sistemul vreo câteva luni.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu sistemul de war mi se parea mai normal sa faceti un POLL deoarece noi ne jucam si nu trebuie sa luati decizii singuri sa vedem fiecare daca este de acord sau nu. Dar din cate am vazut ati luat decizia singuri fara sa va consultati cu noi iar acest lucru este super deranjant pentru noi. In concluzie daca mai continuati asa chiar se va duce pe rapa comunitatea. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

La capitolul mafii, mi se pare ca in urma acestui update se va acorda o sansa fiecarei factiuni sa se evidentieze. Pe RPG2 in ultimele 3-4 saptamani doar 3 factiuni detineau constant turfuri, restul fiind doar de forma pe [/top]. Astfel avand acest wipe practic acest lucru nu se va mai putea intampla, ceea ce dupa opinia mea este un factor bun. Si eu in final sunt membru Red Dragon Triads, una din mafiile "de forma" si la un moment dat am fost deranjat de faptul ca nu puteam lua nici un turf, ma rog erau mai multi factori la mijloc precum codatii din factiunile cu turfuri de care adminii s-au ocupat.

 

Cat despre questul de Dragobete, este foarte frumos, aduce un mic Throwback. 

 

Acest update poate fii gandit putin mai mult ca sa fie toti mafiotii fericiti, macar sa existe posibilitatea de a putea lua toate turfurile de pe harta pentru o perioada scurta de timp (i.e O luna jumatate pana la wipe in loc de o luna)

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Dacă o mafiile nu au un echilibru în ceea în ce constă membrii, asta nu înseamnă cu este vina staff-ului sau a sistemului, este doar vina liderilor și felul în care aceștia își gestionează facțiunea.

În aceste momente, există foarte mulți lideri de mafie care nu ai experiența necesară pentru nivelul de gang-uri în care se joacă, gândește-te puțin de ce se adună în mare parte jucătorii de mafie într-un singur loc, se adună doar pentru cineva anume, pentru un jucător anume sau pentru lider. Îl luăm drept exemplu pe Jackus, de ce s-au strâns atâția oameni la el și nu s-au dus în altă mafie? Pentru că acesta este cunoscut în tot ceea ce înseamnă gangs. Toți jucătorii aleg să meargă într-un loc unde cred că pot face performanță în privința turfurilor. În un alt exemplu, Glock, RPG1 lider. Nimeni nu a mers la el în mafie până să primesc sublider și să strâng oameni. Se neglijează foarte mult liderii, se aleg doar cei care au un FH impresionat (FH care îl poate face orice jucător care toată viața sa a fost într-o facțiune pașnică doar intrând la waruri și nefăcând nimic benefic pentru mafie). 

 

Toți cei care au adus în discuție staff-ul, mai exact adminii care ar trebui să se ocupe de codați, au făcut-o dintr-un motiv anume. Într-un interval orar de waruri, există maxim 5 admini de nivel 1-3 on care se pot ocupa de codați, acei 5 admini nu se pot ocupa nici măcar de 10 persoane dintr-o singură facțiune, dar ce să mai vorbit de toate mafiile dacă ar fi waruri simultane. La evidență se ține cont de câte banuri de aim are fiecare, de ce se face acest lucru? Adică un ban de aim sau chiar mai multe, le poți da la paintball, prinzi un jucător cărui îi banezi 3 conturi, mai prinzi un alt jucător care a dat cu cod la un rob și gata, ți-ai făcut punctele pentru statistică și poți sta lejer până la următoarea statistică. 
Întrebarea mea este alta, de ce în 2017 nu era această dezordine în ceea ce privea codații? O să-mi spui că nu existau atâtea coduri poate, ei bine, te voi contrazice. În 2017 a fost practic pragul pe care l-au atins developerii de coduri din vânzări, exista ctw, exista varianta v3.3 și varianta v4 beta a lui phenomzor, exista chiar și v2-ul lui renko. De adăugat și faptul că, prin acea perioadă, THELiAR, admin de nivel 4, era mai implicat decât o făceau majoritatea, nu prea aveai cum să scapi dacă jucai cu cod de el.
Există pe internet un cod denumit stealth, cod free pe care din ce în ce mai mulți jucători îl folosesc, s-ar putea bloca foarte ușor acel cod, fără prea mari bătăi de cap, sursa este postată pe tot internetul și pe toate forumurile de sampiști, baypass nu are cine să-i facă.

Cât despre faza cu ''așteptați și veți vedea''. Oamenii și-au exprimat punctul de vedere referitor la faptul că, la fiecare 30 de zile, turfurile vor primi wipe, nici decum că update ul ar fi unul anunțat eșuat fără a fi măcar adăugat încă. Este eșuar pentru majoritatea jucătorilor de ganguri pentru că ei doar pentru asta se mai joacă, pentru a atinge un record, pentru a căpăta cât mai multe turfuri, nu cred că ar interesa pe cineva acel gold, din moment ce mai fiecare gangster bagă frecvent peste 500gold luar doar pentru clear warns. 

 

Părerea jucătorilor de ganguri n-a fost cerută, cred că era foarte fair să li se ceară și lor părerea până să fie adăugat acest update, ei ar trebui să decidă singuri dacă vor să continuie în acest sistem de waruri sau să-l aleagă pe cel vechi, până la urmă, ei se joacă la waruri, nu adminii sau cei din facțiunile pașnice care afirmă pe aici ''un update foarte bun''.

Mă repet, problema într-o mafie nu este jucătorul, este liderul, el trebuie să gestioneze singur ceea ce vrea să facă, el trebuie să știe cui să ofere sublider pentru a se bate de la egal la egal cu o mafie în care se află persoane cu experiență în ganguri. Nu să ofere sublider altora ca el doar pentru că i-a ajutat să ia lider, chestie care mai nou se practică foarte frecvent :).

Părerea jucătorilor este cea mai importantă, nu a celor care conduc serverul, ei se joacă, nu voi. După să nu vă întrebați de ce din ce în ce mai mulți jucători vă critică și vă aduc injurii. Știu că ești o persoană obiectivă, fii și în această situație și ascultă și de părerea mafioților.

De adăugat aici la final și faptul că, degeaba ești CT și treci un test de câteva video-uri, dacă tu personal nu știi să faci diferența nici măcar dintre un range semi legit și legit, sau, dintre niște setări care nu și se văd pe filmare sau unele care abia îți intră glonțul. Sunt multe chestiuni pe care aș putea să le adaug însă ar fi înzadar, părerea mea este nulă. 


 

Edited by SPEEDY ZEW
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kelton said:

Sunteți lideri să vă dați cu părerea, dar haideți totuși să vedem cum funcționează sistemul cu adevărat înainte să aruncăm cu pietre în el, în staff sau în comunitate. Mă îndoiesc cu desăvârșire că acest update strică tot așa cum ziceți unii mai sus, cum de altfel s-a mai zis în trecut și cu alte lucruri, cum s-a mai spus că din cauza a nu știu cărui update se lasă lumea... uite că tot aici suntem. Lumea se lasă din variate motive, majoritatea nu au nicio legătură cu vreun singur update.

 

Sunt conștient că lumea exagerează când vede un sistem nou, care nu se mai află niciunde, pentru că efectiv nu știe încă în practică de ce este util. Unii aveți gândirea atât de limitată în acest sens încât nu vă puteți imagina de ce ar fi util. Repet un factor extrem de important în luarea acestei decizii, și anume de a oferi șanse și facțiunilor deficitare să-și revină. Nu ne încălzește cu absolut nimic că 1 sau 2 ganguri au N nr de turfuri iar restul nu au activitate. Ce ne interesează pe noi este ca majoritatea să aibă activitate. Nu sunt mai importante 1-2 ganguri față de restul până la 9 câte sunt în total pe server. Și da, e într-o oarecare măsura vina conducerii respectivelor ganguri că pierd toate sau majoritatea turfurilor și nu mai pot ulterior să-și revină, dar nu e în totalitate doar vina lor. Cumva trebuie să punem pe picioare și respectivele ganguri.

 

Codați au existat și vor exista în continuare. Nu ai cum să scapi de ei iar blocarea parțială a unor coduri nu ajută pe nimeni. Tocmai din acest motiv nu are sens în momentul de față să investim timp și bani într-un anticheat care știm din start că nu va avea cum să blocheze toate tipurile de coduri. Nu are sens să reluăm această discuție despre anticheat. Și da, am văzut unii prin acest topic lăudându-se că au vreun AC minune care nu primește bypass, dar mă îndoiesc de acest lucru. Jocuri de la firme imense au codați cu tot cu AC și nu o să treacă developerii de un AC pe sa-mp? Slabe șanse.

 

Se vor trata treptate fiecare probleme care vor apărea (codați, lideri care abuzează, jucători care abuzează, etc.) cum s-a făcut și până acum. Cam atât am avut de spus în mare.

Salut, Kelton! Eu propun ca la prima abatere de c-bug sa iei warn, a doua ban 1 zi a treia 3 zile si tot asa pentru a stopa codatii. Isi ascund toti codurile prin c-bug ca-s niste copii obositi. Iar discreptanta dintre ganguri este creeata doar de catre jucatori pentru ca sunt lasi sa se imparta in ganguri diferite si sa se bata intre ei. In 2013 cand eram in ganguri, dura 2 luni sa treci de 20 de turfuri pentru ca eram impartiti in toate gangurile, azi castigam eu, maine pierdeam si tot asa. Acum toti pricajitii se gandesc la 72 de turfuri de aceeasi culoare, umple un gang si restu cu 5 membrii si se lauda cu recorduri :)).

Este o idee buna acest campionat, dar va trebui sa suporte unele modificari pe viitor in functie de cum decurg lucrurile. Wipeul nu mi se pare corect raportat la munca unui gang.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, SPEEDY ZEW said:

@Kelton Dacă o mafiile nu au un echilibru în ceea în ce constă membrii, asta nu înseamnă cu este vina staff-ului sau a sistemului, este doar vina liderilor și felul în care aceștia își gestionează facțiunea.

În aceste momente, există foarte mulți lideri de mafie care nu ai experiența necesară pentru nivelul de gang-uri în care se joacă, gândește-te puțin de ce se adună în mare parte jucătorii de mafie într-un singur loc, se adună doar pentru cineva anume, pentru un jucător anume sau pentru lider. Îl luăm drept exemplu pe Jackus, de ce s-au strâns atâția oameni la el și nu s-au dus în altă mafie? Pentru că acesta este cunoscut în tot ceea ce înseamnă gangs. Toți jucătorii aleg să meargă într-un loc unde cred că pot face performanță în privința turfurilor. În un alt exemplu, Glock, RPG1 lider. Nimeni nu a mers la el în mafie până să primesc sublider și să strâng oameni. Se neglijează foarte mult liderii, se aleg doar cei care au un FH impresionat (FH care îl poate face orice jucător care toată viața sa a fost într-o facțiune pașnică doar intrând la waruri și nefăcând nimic benefic pentru mafie). 

 

Toți cei care au adus în discuție staff-ul, mai exact adminii care ar trebui să se ocupe de codați, au făcut-o dintr-un motiv anume. Într-un interval orar de waruri, există maxim 5 admini de nivel 1-3 on care se pot ocupa de codați, acei 5 admini nu se pot ocupa nici măcar de 10 persoane dintr-o singură facțiune, dar ce să mai vorbit de toate mafiile dacă ar fi waruri simultane. La evidență se ține cont de câte banuri de aim are fiecare, de ce se face acest lucru? Adică un ban de aim sau chiar mai multe, le poți da la paintball, prinzi un jucător cărui îi banezi 3 conturi, mai prinzi un alt jucător care a dat cu cod la un rob și gata, ți-ai făcut punctele pentru statistică și poți sta lejer până la următoarea statistică. 
Întrebarea mea este alta, de ce în 2017 nu era această dezordine în ceea ce privea codații? O să-mi spui că nu existau atâtea coduri poate, ei bine, te voi contrazice. În 2017 a fost practic pragul pe care l-au atins developerii de coduri din vânzări, exista ctw, exista varianta v3.3 și varianta v4 beta a lui phenomzor, exista chiar și v2-ul lui renko. De adăugat și faptul că, prin acea perioadă, THELiAR, admin de nivel 4, era mai implicat decât o făceau majoritatea, nu prea aveai cum să scapi dacă jucai cu cod de el.
Există pe internet un cod denumit stealth, cod free pe care din ce în ce mai mulți jucători îl folosesc, s-ar putea bloca foarte ușor acel cod, fără prea mari bătăi de cap, sursa este postată pe tot internetul și pe toate forumurile de sampiști, baypass nu are cine să-i facă.

Cât despre faza cu ''așteptați și veți vedea''. Oamenii și-au exprimat punctul de vedere referitor la faptul că, la fiecare 30 de zile, turfurile vor primi wipe, nici decum că update ul ar fi unul anunțat eșuat fără a fi măcar adăugat încă. Este eșuar pentru majoritatea jucătorilor de ganguri pentru că ei doar pentru asta se mai joacă, pentru a atinge un record, pentru a căpăta cât mai multe turfuri, nu cred că ar interesa pe cineva acel gold, din moment ce mai fiecare gangster bagă frecvent peste 500gold luar doar pentru clear warns. 

 

Părerea jucătorilor de ganguri n-a fost cerută, cred că era foarte fair să li se ceară și lor părerea până să fie adăugat acest update, ei ar trebui să decidă singuri dacă vor să continuie în acest sistem de waruri sau să-l aleagă pe cel vechi, până la urmă, ei se joacă la waruri, nu adminii sau cei din facțiunile pașnice care afirmă pe aici ''un update foarte bun''.

Mă repet, problema într-o mafie nu este jucătorul, este liderul, el trebuie să gestioneze singur ceea ce vrea să facă, el trebuie să știe cui să ofere sublider pentru a se bate de la egal la egal cu o mafie în care se află persoane cu experiență în ganguri. Nu să ofere sublider altora ca el doar pentru că i-a ajutat să ia lider, chestie care mai nou se practică foarte frecvent :).

Părerea jucătorilor este cea mai importantă, nu a celor care conduc serverul, ei se joacă, nu voi. După să nu vă întrebați de ce din ce în ce mai mulți jucători vă critică și vă aduc injurii. Știu că ești o persoană obiectivă, fii și în această situație și ascultă și de părerea mafioților.

De adăugat aici la final și faptul că, degeaba ești CT și treci un test de câteva video-uri, dacă tu personal nu știi să faci diferența nici măcar dintre un range semi legit și legit, sau, dintre niște setări care nu și se văd pe filmare sau unele care abia îți intră glonțul. Sunt multe chestiuni pe care aș putea să le adaug însă ar fi înzadar, părerea mea este nulă. 


 

Pe tine te-au luat de sublider ca stiau ca rupi codu si aduci n codati ca altfel erai ca acei sublideri care erau promovati doar pentru ca au ajutat liderul sa ia functia :))

Link to comment
Share on other sites

Frumos, felicitari kelton, inca odata ne-ati mai dat un motiv de ce sa ne lasam de samp cat mai multi, nu e ca si cum ca aveam destule, sunteti exact ca baietii ce ne conduc tara "este ceva bun stricam" vezi LA FIE CARE UPDATE HANDICAPAT DIN PARTEA TA ca ai hate si toti nu sunt de acord " il lasam frate, e bun, lasa-i in pula mea de idioti ca eu si asa sunt batran si e vai de mine trebuie sa le stric comunitatea cat mai repede sa nu mai am ce face, bobo cand te-a lasat sa te ocupi de comunitate nu cred ca voia sa te "ocupi" in sensul in care o faci tu, toti adminii 4-5-6 au  cel putin 10 oameni pe care ii favorizeaza tot timpul, pe tine te doare undeva, ca ce plm tu futi bei te distrezi si generatia mica de 10-11 ani poate si mai mici baga bani in joc ca sa aveti voi ce face si din ce traii, nu stiu ce-ti mai trece prin cap si asa poate o sa-mi dai ban pentru ca  am zis prea multe chestii adevarate aici, a fost o comunitate frumoasa fututa de tine si de "baietii tai", apropo este o miscare ft inteligenta, la fel si aia cand i-ai dat admn 6 lui sartor si daniel de pe 3, va pup
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South LuNg said:

Salut, Kelton! Eu propun ca la prima abatere de c-bug sa iei warn, a doua ban 1 zi a treia 3 zile si tot asa pentru a stopa codatii. Isi ascund toti codurile prin c-bug ca-s niste copii obositi. Iar discreptanta dintre ganguri este creeata doar de catre jucatori pentru ca sunt lasi sa se imparta in ganguri diferite si sa se bata intre ei. In 2013 cand eram in ganguri, dura 2 luni sa treci de 20 de turfuri pentru ca eram impartiti in toate gangurile, azi castigam eu, maine pierdeam si tot asa. Acum toti pricajitii se gandesc la 72 de turfuri de aceeasi culoare, umple un gang si restu cu 5 membrii si se lauda cu recorduri :)).

Este o idee buna acest campionat, dar va trebui sa suporte unele modificari pe viitor in functie de cum decurg lucrurile. Wipeul nu mi se pare corect raportat la munca unui gang.

Si tu mai esti om sa iti dai cu parerea ma? Auzi la el ce nebunie e pe capul lui vrei sa luam ban ca nu stii tu sa tragi si ca faci pe - si la rob? Va gasiti toti neauzitii sa vorbiti,sa vorbesti atunci cand depasesti si tu 5 luni in gang, pana atunci nu iti da tu cu parerea ca sunt satul de 'smardoi' virtuali care arunca cu vorbe in stanga si in dreapta. Si referitor la update e bataie de joc avand in vedere ca acel gold il faci intr-o luna pe sleep, cea mai banala chestie auzita pana acum asta e. Sampul a murit de mult, dar voi tot incercati sa ne stricati orice chef de joc. 

Link to comment
Share on other sites

Astia care spuneti ca nu e bun sistemul, e mai bine cand se strang toti codatii intr-o mafie favorizata de cativa admini si rup codu pe voi? atunci va place sa va jucati la war nu? eu zic ca e bine cu sistemul asta ca asa nu vor mai avea motivatie turbatii sa se excite cand iau 72 cu mafie plina de codati

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Only.EGiPTEANU said:

Astia care spuneti ca nu e bun sistemul, e mai bine cand se strang toti codatii intr-o mafie favorizata de cativa admini si rup codu pe voi? atunci va place sa va jucati la war nu? eu zic ca e bine cu sistemul asta ca asa nu vor mai avea motivatie turbatii sa se excite cand iau 72 cu mafie plina de codati

si tu esti ala care face doar spray si nu intra in mafii pentru ca nu stie sa joace, nu?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Only.EGiPTEANU said:

Astia care spuneti ca nu e bun sistemul, e mai bine cand se strang toti codatii intr-o mafie favorizata de cativa admini si rup codu pe voi? atunci va place sa va jucati la war nu? eu zic ca e bine cu sistemul asta ca asa nu vor mai avea motivatie turbatii sa se excite cand iau 72 cu mafie plina de codati

Iti dau mare dreptate in tot ce ai zis aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.