Jump to content

[Portofoliu] Mangusta


Mangu
 Share

Recommended Posts

Am facut acest portofoliu pentru a va arata cateva din creatiile mele sau edit-uri. Fac design de 5 ani. 

Am fost cameraman si editor video. Acum sunt cadru militar, iar timpul nu imi mai permite sa creez. 

Acestea sunt cateva dintre creatiile mele, logo-uri, bannere, desene grafice, retextures, modificarea de ped/car skin pe gta 5 si mapping.

 

 

d_Imgur.png

Untitled-1.png

111231.png

mangusta_project.png

Logo.png

52965277_2177405188990835_1276356085850046464_n.jpg

2.png

11.png

4.png

unknown.png

d8a5c9-s.png

unknown.png

unknown.png

unknown.png

unknown-33.png

logo_terminat_crow.png

logo_magicall_mangusta.png

unknown.png

312121.gif

5.png

Untitled-1.png.3f209a60ca68f92653033623c992060a.png

Edited by Just Mangusta
Link to comment
Share on other sites

Creatile sale iti trezesc in suflet un sentiment puternic de fericire nemasurata si inimaginabila care putem spune ca este combinata printr-o absortie de stare buna dainuita asupra sufletului. Fiecare creatie exprima o lucrare de arta splendida din punct de vedere al artistului neinteles. Primul video semnifica politistul neinteles de societate prin modul de schimbare a uniformei continue si faptul ca el mereu este un om schimbat in functie de activitatile pe care le deruleaza. Al doilea videoclip prezinta un om ajuns in viata fiind un afacerist de succes in lumea mare si fastuoasa a vehiculelor si locatiilor luxoase. Poza a treia prezinta faptul ca in lumea autorului crima este o persoana foarte respectata, iar arma prezinta respectul si daruinta acestuia pentru a fi pregatit la orice obstacol intalnit in drumul sau spre aceasta lume. Poza cu copacul induce faptul ca autorul este intr-o lume a studioului in toate starile sale de sanatate si imbatranire. Frunzele verzi arata starea tanara, respectiv mentalitate autorului, iar frunzele rugini povestesc faptul ca el se afla intr-un corp batran nemiscat si inradacinat de ganduri. Gogoasa prezinta zaharul sufletului presarata cu bombonele ale gandurilor.

 

Deja m-am plictisit sa comentez si celelalte fotografii, in concluzie ai facut o treaba buna :))

Edited by Roberte
Link to comment
Share on other sites

In 5 ani simcer, pe partea grafica se putea mai bine, adica logo-urile alea sunt cam uratele. Nu ai precizat cat de activ ai fost in acest domeniu deci nu te pot critica foarte mult, eu ca perfectionist am observat indata acei pixeli ce imi taie ochiul la prima vedere. Banner-ul e destul de simplu si rapid de facut, ai aratat doar un singur exemplar deci dupa acesta imi pot creea parerea.

Pe retexture e ok, nu sunt niste lucruri foarte grele dar necesita mult timp sa faci un retexture frumos.

E de apreciat ceea ce faci, dar mai este pana vei reusi sa faci ceva complex, good luck & keep working.

Link to comment
Share on other sites

Salut kaban, multumesc pentru adaugarea comentariului, tin sa precizez ca tot ce am aratat este de acum 1 an respectiv 2. Nu mai am un portofoliu actualizat. Acum 4 ani am fost cameraman si editor video, ce tine de photoshop, am activat pe parcurs. Logo-urile sunt facute pentru folosirea acestora la dimensiuni mici, de asta le-am lasat cu ce ai spus tu "acei pixeli ce imi taie ochiul la prima vedere". Banner-ul este foarte usor de facut, dar pus doar pentru a demonstra ca ce e simplu este si frumos, acel banner aratand copilaria oricarui jucator nascut in 95-99*. La retexturare, iti ia foarte mult timp, iar pozele din OpenIV pur si simplu sunt pixelate deoarece asa reda programul, in joc au alta diferentiere si detaliere. Tot ce fac, fac pentru ca imi place sa fac. 

Edited by Just Mangusta
Link to comment
Share on other sites

7. Topicurile vechi, în care nu s-a postat mai bine de 7 zile, vor fi închise. În caz că membrul care a creat inițial topicul va dori deschiderea lui, aceasta se va realiza prin trimiterea unui PM designerilor comunitătii.

 

Topic Closed!

Link to comment
Share on other sites

  • Geoka locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.