Jump to content

Cât de des circulați cu bicicleta?


Madalin
 Share

Votați dacă circulați cu bicicleta frecvent | Vote if you ride a bike frequently  

51 members have voted

  1. 1. Cât de des circulați cu bicicleta? | How often do you ride a bike?

    • Zilnic | Daily
    • Săptămânar | Weekly
    • Lunar | Monthly
    • Rareori pe an | Rarely per year
    • Nu circul cu bicicleta | I don't ride a bike


Recommended Posts

Personal, nu circul, nu există piste de biciclete în general în România, majoritatea ajungând să circule pe carosabil, crescând pericolul de a fi accidentați, unii șoferi nu sunt apți să observe o mașină într-o intersecție și să-i acorde prioritate, mai o bicicletă.

Link to comment
Share on other sites

Nu circul mai deloc, am o bicicleta si ramane acolo sa rugineasca, prea mare teama ca sa mergi cu ea pe drum, acum toti copiii de 18 ani cu permise de abea luate au mertane de sute si mii de euro dar nu sunt atenti la drum si dese ori conduc cu capul in telefon sau bauti.

Edited by RW Pink
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ionuthaladytu said:

Zilnic

2. Sondajele cer părerea voastră, pe lângă votul în sine, puteţi, în mod civilizat, să vă argumentaţi poziţia. Posturile simpliste vor fi sancţionate cu un avertisment verbal, iar cele injurioase sau provocatoare cu un avertisment.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, .Andreii. said:

Bicicleta, e frumoasa. Isi face treaba, ma duc cu ea pana la magazin si ianpoi acasa.

Își face treaba, dar nu cred că ai citit titlul acestui sondaj. Îți spun eu "CÂT DE DES CIRCULAȚI CU BICICLETA?". Primești un avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Cât de des circulați cu bicicleta?

Nu folosesc si nici nu am asa ceva, prefer mersul pe jos, face piciorul frumos, mai ales când cobori din autobuz fiindcă urcă controlorii si o iei la galop până la liceu.

Edited by Saitama
Link to comment
Share on other sites

Nu, nu circul cu bicicleta deoarece in Bucuresti avem foarte putine piste pentru biciclisti. Pe carosabil nu ma risc sa merg, sunt prea multi inconstienti la volan care nu sunt atenti si considera ca biciclistul nu este participant la trafic si el are prioritate in toate cazurile.

Prefer mersul pe jos sau pe trotuar cu rolele.

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 7:23 PM, South .David. said:

Zilnic.

2. Sondajele cer părerea voastră, pe lângă votul în sine, puteţi, în mod civilizat, să vă argumentaţi poziţia. Posturile simpliste vor fi sancţionate cu un avertisment verbal, iar cele injurioase sau provocatoare cu un avertisment.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.