Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema la incuiat/descuiat vehicule


AIM xDarks

Recommended Posts

Salutare. Am o problema la incuiat/descuiat vehiculele pe SA:MP, pe comunitatea aceasta, evident. Atunci cand sunt in masina e totul ok, apare in dreapta Status: Descuiat/Incuiat si se vede atunci cand apas N(Se schimba din incuiat in descuiat si invers). Problema apare cand sunt langa vehicul(nu inauntrul acestuia), nu mai apare mesajul acela mare descuiat/incuiat cand apas N(el se incuie/descuie, N-ul functioneaza, doar ca nu apare mesajul). Sunt curios de la ce ar putea fi.

Link to comment
Share on other sites

Salut, poate ai un mod care are legatura cu acel textdraw, sau putin probabil din cauza fontului, alte cauze nu stiu care ar putea fi, poate stiu colegii mei mei bine.

Dar in principal voiam sa-ti spun ca spre deosebire de alte comunitiati nu trebuie sa descui masina inainte de a te urca in ea, poti sa te urci in ea si daca este incuiata, deci in conditiile acestea nu stiu cat de mult te-ar ajuta mesjaul respectiv. Iar daca vrei sa-i dai masina cuiva ii poti da key.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, TheTom said:

Salut, poate ai un mod care are legatura cu acel textdraw, sau putin probabil din cauza fontului, alte cauze nu stiu care ar putea fi, poate stiu colegii mei mei bine.

Dar in principal voiam sa-ti spun ca spre deosebire de alte comunitiati nu trebuie sa descui masina inainte de a te urca in ea, poti sa te urci in ea si daca este incuiata, deci in conditiile acestea nu stiu cat de mult te-ar ajuta mesjaul respectiv. Iar daca vrei sa-i dai masina cuiva ii poti da key.

Am rezolvat. Multumesc. Aveam samp.dll modificat in alte culori si nu mi-am dat seama ca am modificat si textul respectiv. Am pus samp.dll original si o sa-l modific mai atent. Poate mai e cineva in situatia mea, asa ca indemn sa incercati si voi asa.

Link to comment
Share on other sites

  • TheTom locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.