Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Hamilton și Bottas s-au pus de acord: "Nu avem cea mai rapidă mașină din Formula 1"


LorenaRx
 Share

Recommended Posts

Lewis Hamilton și Valtteri Bottas au terminat prima cursă a noului sezon din F1 pe locurile 1 și 3, în Bahrain, dar cei doi piloți au recunoscut că Red Bull Racing are un monopost mai rapid în acest an.

image.thumb.png.f815b358a764adbb36b0782d6248113e.png

Hamilton l-a învins dramatic pe Max Verstappen în MP din Bahrain, dar apoi a recunoscut că Red Bull are un monopost mai puternic în acest sezon din Formula 1: "Am avut noroc să-l înving pe Max în Bahrain. Sunt sigur că nu va mai repeta greșeala de azi, când s-a dus foarte larg în virajul cu numărul 4.

 

Trebuie să facem o treabă mai bună, să fim mai isteți, mai ales pentru că nu avem cea mai rapidă mașină a momentului. Pe mine nu mă deranjează să depun un efort suplimentar pentru a face diferența și pentru a câștiga o cursă", a spus Hamilton, citat de Autosport.com.

 

Verstappen a plecat din pole-position în Bahrain, dar Hamilton s-a impus în final la o distanță de 0.7 secunde. Se anunță o luptă aprigă pentru titlul mondial în acest sezon din "Marele Circ".

 

Colegul lui Hamilton, Valtteri Bottas, recunoaște de asemenea că Mercedes-AMG nu are cea mai bună mașină de pe grilă: "Este clar că nu avem cea mai rapidă mașină, trebuie să fim perfecți în alte aspecte. Vrem să avem cea mai rapidă mașină, toată echipa își dorește asta, dar mai avem de muncit.

 

Dacă cineva ne-ar fi spus înaintea cursei din Bahrain că vom prinde locurile 1 și 3, iar Red Bull va acumula mai puțin puncte decât noi, cu siguranță am fi fost încântați. Suntem în continuare o echipă puternică, dar mai avem de tras pentru a obținte rezultatele dorite", a spus Bottas.

Așa s-a terminat MP din Bahrain

image.png.992e4af5dc31bd41d078c9352db367ef.png

 

Programul curselor de Formula 1 în sezonul 2021

  • 18 aprilie, Italia, Imola Autodromo Enzo e Dino Ferrari
  • 2 mai, Portugalia, Portimao Autodromo Internacional do Algarve
  • 9 mai, Spania, Barcelona Circuit de Catalunya
  • 23 mai, Monaco, Monte Carlo Circuit de Monaco
  • 6 iunie, Azerbaidjan, Baku Baku City Circuit
  • 13 iunie, Canada, Montreal Circuit Gilles Villeneuve
  • 27 iunie, Franţa, Le Castellet Circuit Paul Ricard
  • 4 iulie, Austria, Spielberg Red Bull Ring
  • 18 iulie, Marea Britanie, Silverstone Silverstone Circuit
  • 1 august, Ungaria, Budapesta Hungaroring
  • 29 august, Belgia, Spa-Francorchamps Circuit de Spa-Francorchamps
  • 5 septembrie, Olanda, Zandvoort Circuit Park Zandvoort
  • 12 septembrie, Italia, Monza Autodromo Nazionale di Monza
  • 26 septembrie, Rusia, Soci Sochi International Racing Course
  • 3 octombrie, Singapore, Singapore Marina Bay Street Circuit
  • 10 octombrie, Japonia, Suzuka Suzuka International Racing Course
  • 24 octombrie, SUA, Austin Circuit of The Americas
  • 31 octombrie, Mexic, Ciudad de Mexico Autodromo Hermanos Rodriguez
  • 7 noiembrie, Brazilia, Sao Paulo Autodromo Jose Carlos Pace
  • 21 noiembrie, Australia, Melbourne Albert Park Circuit
  • 5 decembrie, Arabia Saudită, Jeddah Jeddah Street Circuit
  • 12 decembrie, Abu Dhabi (EAU), Abu Dhabi Yas Marina Circuit

 

Sursa: digisport.ro

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LorenaRx said:

Dacă cineva ne-ar fi spus înaintea cursei din Bahrain că vom prinde locurile 1 și 3, iar Red Bull va acumula mai puțin puncte decât noi, cu siguranță am fi fost încântați. Suntem în continuare o echipă puternică, dar mai avem de tras pentru a obținte rezultatele dorite", a spus Bottas.

Unde a spus asta Bottas?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Claude said:

Unde a spus asta Bottas?

Posturile făcute aiurea/pentru +1/off topic (ex.: "frumoasă postare", "de mult căutam asta”, "mersi") vor fi sancţionate cu avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sLoww said:

Posturile făcute aiurea/pentru +1/off topic (ex.: "frumoasă postare", "de mult căutam asta”, "mersi") vor fi sancţionate cu avertisment verbal.

 

Eu am cerut link la sursa, daca stii sa citesti. Nu am zis ca-i frumoasa postarea sau ca de mult cautam asta. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Claude said:

 

Eu am cerut link la sursa, daca stii sa citesti. Nu am zis ca-i frumoasa postarea sau ca de mult cautam asta. 

Sursa este postata in partea dreapta la finalul stirei.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sLoww said:

Sursa este postata in partea dreapta la finalul stirei.

 

Deci in loc sa arunci cu sanctiuni stupide, pe un forum de copii, de parca imi pasa mie de avertismentul tau de doi bani, puteai sa zici asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.