Jump to content

Gol fabulos reusit de pustiul despre care Gica Hagi spunea ca este extraordinar! Cum a putut sa inscrie fotbalistul de doar 16 ani


Claude.
 Share

Recommended Posts

Gol fabulos reusit de pustiul despre care Gica Hagi spunea ca este extraordinar! Cum a putut sa inscrie fotbalistul de doar 16 ani 

 

Un pusti de doar 16 ani de la Academia lui Gica Hagi a reusit un gol senzational.

 

Ianis Malama, care a atras toate privirile cu evolutiile sale si dribling-urile reusite, a inscris de la mare distanta in meciul dintre FC Viitorul si FC Voluntari, din campionatul juniorilor U17. 

 

Malama a sutat aproape de la jumatatea terenului, mingea ajungand direct in plasa, fara ca portarul advers sa aiba vreo sansa. 

 

Pustiul de la Academia lui Hagi a fost comparat cu Messi, aflandu-se in prezent in atentia mai multor cluburi importante din Europa. In urma cu cateva luni, Gica Hagi declara ca Ianis Malama este un fotbalist extraordinar. 

 

"Am un jucator, la 2004, care e foarte bun. E aroman. Nu l-a vazut nimeni, l-am vazut doar eu. Cred mult in el. Nu a venit cu noi, dar era sa vina. E stangaci. O sa aiba adversarii viata grea cu el. L-am luat de la Juventus, e la noi acum. Il cheama Malama, e stangaci. Nu ca e bun, e extraordinar", spunea Hagi. 

 

Sursa: sport.ro

Data: 7 aprilie 2021

Ora: 22:28

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.