Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Vlad Voiculescu a fost demis din funcţia de ministru al Sănătăţii


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Florin Cîţu a explicat de ce l-a demis pe Vlad Voiculescu. Acum totul e  clar - IMPACT

 

 

 

 

Premierul Florin Cîţu l-a revocat din funcţie, miercuri, pe ministrul Sănătăţii, Vlad Voiculescu, anunţând că interimar la conducerea ministerului va fi vicepremierul Dan Barna.

Totodată, şeful Executivului a demis-o din funcţia de secretar de stat la Ministerul Sănătăţii pe Andreea Moldovan.

"Astăzi, 14 aprilie, i-am înaintat domnului preşedinte Klaus Iohannis documentele de revocare din funcţia de ministru al Sănătăţii a domnului Vlad Voiculescu. Interimatul funcţiei va fi asigurat de către domnul Dan Barna, până la numirea unui nou ministru la conducerea Ministerului Sănătăţii. Totodată, am decis demiterea din funcţia de secretar de stat la Ministerul Sănătăţii a doamnei Andreea Moldovan, iar decizia va fi publicată în Monitorul Oficial în cursul zilei de astăzi", a anunţat Florin Cîţu, miercuri, într-o informare a Guvernului.

 

 

SURSĂ: AGERPRES.

Link to comment
Share on other sites

Voiculescu a fost vânat, s-au pus foarte multe presiuni pe el, mai ales din cauza incidentelor de la Balș, Foișor și scandalul cu campania de vaccinare. Omul ăsta a deranjat foarte tare mafia din sănătate prin ceea ce a făcut / urma să facă. Mai bine l-ar fi demis pe Arafat; să nu uităm că, spre exemplu, acesta a fost de vină pentru intervențiile catastrofale din cazurile Sutghiol, Apuseni și Colectiv.

 

Din punctul meu de vedere, Cîțu nu a făcut acum decât să provoace un conflict la nivel de coaliție, fix ceea ce aștepta PSD pentru a ieși la rampă cu Ciolacu și Rafila cu diverse abureli în speranța că mai cresc și ei în sondaje ?

Link to comment
Share on other sites

A greșit mult Voiculescu, iar cea mai mare greșeală a lui a fost că a încercat să se lupte cu un sistem corupt. Faptul că a schimbat directorul CNAS și că a scos la concurs toate posturile de director al CJAS a provocat agitație mare în PNL. Cîțu a dovedit că nu e diferit deloc de Orban. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clanin3 said:

A greșit mult Voiculescu, iar cea mai mare greșeală a lui a fost că a încercat să se lupte cu un sistem corupt. Faptul că a schimbat directorul CNAS și că a scos la concurs toate posturile de director al CJAS a provocat agitație mare în PNL. Cîțu a dovedit că nu e diferit deloc de Orban. 

Eu unul tind să cred că Florin Cîțu l-a demis pe Voiculescu la ordinul lui Orban pentru a-și menține statutul și reputația în PNL, mai ales că în curând vor avea loc alegeri pentru noul președinte din partid.

 

On 4/15/2021 at 4:08 PM, Ailime said:

Pe cel al Educației când? :))

Rămâne un mister, omul e din vechea gașca USL, deci nu cred că-l va demite cineva prea curând.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.