Jump to content

Bug bunker


HooligaN.1312
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tău: HooligaN1948[DDB]
Server: RPG1
Descrierea bugului: In momentul cand invit 2 playeri sa ma ajute (3 cu mine), unuia dintre ei ii dispare misiunea. Ieri s-a intamplat sa ne dispara la toti 3 cand am ajuns in LV sa luam securicar. Am dat din nou /bunker - aprovizioneaza si am inceput misiunea impreuna cu cei 3, unuia dintre ei nu i-a aparut. Am patit chestia asta si cand am vandut stock.   
Screenshot(s): Nu am ss-uri, se poate reproduce.

 

PS: Nu am reusit pana acum sa umplu bunkeru in 3 playeri, mereu unuia dintre ei i-a disparut CP si masina.

Link to comment
Share on other sites

Puteai face provizii suficiente în 2 jucători, probabil de aceea unuia i s-a anulat checkpoint-ul. Poate dacă ai provizii puține atunci poți face misiunea-n 3 jucători. 
Dacă misiunea
era de vânzare stock, probabil nu au fost necesar ajutorul a 3 jucători și de aceea s-a anulat un checkpoint unuia dintre ajutoare.

Link to comment
Share on other sites

That's how our bunker system works. It calculates the necessary cars for resupply for example if the player has 79 supplies, the server will automatically spawn only 2 cars for it even if you have 3 players on your invite list. The same concept is applied for stocks, if the player invites a helper and his stock capacity does fit only in 1 car, the server will only spawn 1 car. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.